Pienas

Ar pienas gali padėti lengviau užmigti: kas jo neturėtų gerti?

Daugelis žmonių iš vaikystės prisimena: jei nori užmigti, išgerk truputį šilto pieno ir miegas ateis savaime. Kodėl nuo pieno norisi miego, kam jis padeda užmigti, o kam, priešingai, geriau vakare nuo jo susilaikyti?

Kaip pienas padeda užmigti

Retas kuris susimąsto, kodėl pienas verčia miegoti - jis veikia ir gerai. Pasirodo, piene yra keletas medžiagų, būtinų geram miegui:

  • triptofanas - aminorūgštis, būtina melatonino, natūralaus miego hormono, gamybai, kuo daugiau jo kraujyje - tuo greičiau žmogus užmiega ir ramiai miega;
  • kazeinas - lėtai virškinamas baltymas, atsakingas už raumenų masės formavimąsi miegant;
  • kalcis - padeda triptofanui virškinti ir gaminti melatoniną, taip pat normalizuoja raumenų veiklą ir mažina naktinius spazmus.

Tačiau yra dalis žmonių, kurie visiškai negali gerti pieno naktį - tai tie, kurie kenčia nuo laktazės trūkumo, netoleruoja laktozės.

Tokiu atveju organizmas paprasčiausiai nesugebės suvirškinti pieno laktozės, ir vietoj laukiamo poveikio žmogus pusę nakties turės praleisti tualete.

Pienas prieš miegą - kiek pieno gerti

Mitybos specialistų teigimu, prieš miegą pakanka išgerti net ne stiklinę, o pusę stiklinės pieno - 100 ml.

Tokio kiekio pakanka, kad liktumėte sotūs maždaug valandą, ir per tą laiką galite saugiai užmigti, o toks skysčio kiekis neapsunkina šlapimo pūslės.

Pieną galima pakeisti kefyru: jis padeda sumažinti įtampą ir ramina raumenų bei nervų sistemas, t. y. padeda atsipalaiduoti ir užmigti.

Kefyre taip pat yra daug naudingų bakterijų ir rūgščių, kurios normalizuoja gerą virškinimą - o be jo nėra gero miego.

Svarbu: kefyras naktį nerekomenduojamas žmonėms, turintiems lėtinių virškinimo sutrikimų, sergantiems gastritu, žmonėms, linkusiems į migreną ir galvos skausmus.

Organizatorių nuotr.

Jei patiko straipsnis, nepamirškite pasidalinti su draugais Facebook!

Taip pat skaitykite:

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder