Šaltalankio nauda

Ar šaltalankių uogos yra naujausias "supermaistas": mokslininkų atsakymas

Kartais atrodo, kad pasaulyje nuolat atsiranda naujų vadinamųjų "supermaisto produktų", neva turtingų maistinių medžiagų ir pasižyminčių daugybe naudingų savybių. Prie jų prisidėjo ir šaltalankis.

eidinys "Iflscience" išsiaiškino, ar šis nedidelis ryškiai oranžinis rutuliukas tikrai gali susidoroti su diabetu ir nutukimu.

Kas yra šaltalankis

Šaltalankis yra didelis dygliuotas krūmas, kurį dėl jo atsparumo nepalankioms augimo sąlygoms galima rasti įvairiose vietose, įskaitant kalnuotas ir pakrančių vietoves.

Ne visiems patiks šių uogų skonis - jos yra rūgščios ir net karčios, tačiau jose yra didelė vitamino C dozė.

Ar šaltalankiai naudingi

2019 m. atlikus šaltalankių aliejaus tyrimą nustatyta, kad jame gausu omega-7 riebalų rūgščių.

Manoma, kad jos atlieka svarbų vaidmenį palaikant ir mažinant virškinamojo trakto, akių ir lytinių organų gleivinės uždegimą.

Neseniai atliktas tyrimas, kuriame nagrinėtos uogų maistinės savybės ir jų potencialas kovoti su diabetu ir nutukimu.

Tyrimo bendraautoriai Renanas Danielskis (Renan Danielski) ir Fereidonas Šahidis (Fereydoon Shahidi) iš Niufaundlendo memorialinio universiteto (Memorial University of Newfoundland) nustatė, kad uogose gausu fenolinių rūgščių, flavonoidų ir taninų, kurie, kaip manoma, pasižymi naudingomis antioksidacinėmis savybėmis, t. y. neutralizuoja laisvuosius radikalus - nestabilias molekules, galinčias pažeisti ląsteles.

Autoriai ištyrė šaltalankio uogų ekstrakto antioksidacinį aktyvumą ir nustatė, kad jis apsaugojo supergreitai suvyniotos DNR ir mažo tankio lipoproteinų cholesterolio mėginius nuo oksidacinės pažaidos.

Tyrimo autoriai taip pat padarė išvadą, kad šios uogos turi "antidiabetinį ir priešuždegiminį potencialą", nustatę, kad ekstraktas galėjo slopinti du fermentus, kurie vaidina svarbų vaidmenį sergant šiomis ligomis.

Tačiau šio tyrimo nepakanka, kad būtų galima daryti išvadas apie šaltalankių poveikį diabetui ir nutukimui.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder