Ar testavimas per atostogas davė naudos?

(1)

Jau nuo rugsėjo mėnesio vykstantis mokinių testavimas ugdymo įstaigose vaikams tapo įprastas ir sutikimą atlikti testus duoda vis daugiau tėvelių. Pasak Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro vadovės Jūratės Grubliauskienės, mokiniai prie tvarkos jau įprato.

Šiuo metu tėveliams, kurie naujai sutinka ugdymo įstaigose testuoti vaikus, yra duodamos naujos sutikimo formos.

„Keičiasi sutikimo forma naujai prie testavimo prisijungiantiems tėveliams. Siekiama tėvams suteikti dar daugiau informacijos, paaiškinti testavimo tikslus, naujos formos mažai kuo skiriasi nuo senųjų, tiesiog yra išsamesnės“, - sakė J. Grubliauskienė.

Pasak jos, tie tėvai, kurie iš pradžių testuoti vaikų nesutiko, pamatę gerąjį pavyzdį, pakeičia nuomonę.

„Prisijungiančių prie testavimo vis atsiranda, žmonės permąsto, pergalvoja ir prisijungia, pamato patirtis, kad testavimas nekenkia, o kaip tik padeda, duoda vaikams galimybę būti nuolatiniame ugdymo procese“, - dėstė Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro vadovė.

Pašnekovės teigimu, prieš išleidžiant vaikus į rudens atostogas, mokiniams buvo išdalinti testai, kad prieš sugrįždami į klases vaikai išsitirtų. Pasiteiravus, ar toks mokinių savarankiškas testavimasis namuose pasitvirtino, J. Grubliauskienė patikino, kad teigiamų atvejų nebuvo.

"Testuojant reikia žinoti ir rezultatą, tai iš tiesų per atostogas nebuvo teigiamų atvejų arba tėvai neinformavo. Mes visada sakome, kad mums yra labai svarbus grįžtamasis ryšys.

Viliamės, kad tėvai buvo sąmoningi ir, jei buvo teigiamas rezultatas, jie patys toliau darė veiksmus.

Sunku vienareikšmiškai pasakyti, ar pasitvirtino, ar ne. Tėvai turėjo priemones, žinojo, kada tai padaryti, tad viliamės, kad prieš sugrįžtant į mokyklas, paskutinę dieną, visi, kas turėjo testus, juos pasidarė ir matysime, kokie rezultatai bus po sugrįžimo", - pasakojo J. Grubliauskienė.

Po rudens atostogų, mokiniams sugrįžus į klases, vyksta jų testavimas. Pasak J. Grubliauskienės, laboratorija patvirtino, kad nors testavimo mastai bus itin dideli, tačiau testų nepristigs.

„Procesas įsibėgėjo, visi jau apsiprato, tiek vaikai, tiek pedagogai. Vaikai jau išmoko patys testuoti ir labai atsakingai tai daro. Džiaugiamės, kad daugėja sąmoningų abiturientų ir gimnazistų, kurie, būdami pasiskiepiję ar persirgę, vis tiek testuojasi, tai reiškia, kad žmonės jaučia atsakomybę ir supranta, kas yra viruso nešiojimas“, - sakė J. Grubliauskienė.

Uostamiesčio priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose vykdomas paviršių testavimas. Kas dvi savaites yra tiriama 15 Klaipėdos įstaigų atsižvelgiant į tuometinę epidemiologinę situaciją ir sergamumo skaičius.

„Džiugu, kad rezultatų gavimas neužtrunka labai ilgai, dėl ko baiminomės prieš pradedant paviršių testavimą. Paviršių testavimas yra dėmesio atkreipimas pačiai įstaigai, ką reikia dar intensyviau valyti, vėdinti patalpas, nes kai randamos mažos ar vidutinės koncentracijos, tai testuoti vaikų ar pedagogų dar tikrai nereikia, tik rekomenduojama“, - dėstė pašnekovė.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder