Arvydas Vaitkus

Arvydas Vaitkus: „Ar Klaipėdos vaikus vešime gydyti į Vilnių ir Kauną?“

(13)

Klaipėdos ligoninių reforma vis dar pateikia daugiau klausimų nei atsakymų. Nieko nuostabaus, kad ši tema jau pusmetį kelia emocijų audras bei įtemptas diskusijas tarp Klaipėdos miesto gyventojų, miesto tarybos narių ir medikų bendruomenėje. Reorganizacija nėra blogybė iš principo.

Priešingai, jei ji pagrįsta, visada duoda naudą. Bet siekiant priimti sprendimus, reikia aiškiai žinoti reorganizacijos tikslus ir priemones jiems pasiekti.

Šį kartą išskirtinai norisi išsakyti nuomonę dėl Sveikatos apsaugos ministerijos siekio sujungti Klaipėdos vaikų ligoninę su Klaipėdos respublikine ligonine.

Lankantis Vaikų ligoninėje, šios įstaigos medikai išsamiai informavo apie rimtus nuogastavimus dėl ligoninės ateities. 

Visų pirma dėl to, kad reorganizacijos procese ligoninei gali būti atimtos čia šiuo metu teikiamos tretinio – aukščiausio lygio paslaugos.

Tai reikštų, kad dėl aukščiausio lygio paslaugų jauniesiems klaipėdiečiams ir šioje ligoninėje besigydantiems Klaipėdos regiono vaikams, o kartu ir jų tėvams, tektų važiuoti į Kauną ar Vilnių.

Vaikų ligoninės medikai aiškiai įvardino ir kitą problemą – prijungimas prie suaugusiųjų ligoninės vaikų ligoninei nieko gero neduos, o priešingai - gali ir pakenkti, kadangi pats reorganizacijos procesas kol kas neturi konkretaus turinio, kuris pagrįstų naudą ligoniui. 

Vaikų ligoninės medikai paneigė reorganizaciją „stumiančių“ politikų teiginius, kad atsiras daugiau vaikus gydančių specialistų ar bus sutaupyta lėšų naudojant brangią medicininę įrangą, paaiškinant, kad vaikus gydyti gali tik vaikų gydytojai, o šioje srityje naudojama įranga yra iš esmės pritaikyta tik vaikams.

Iš medikų išgirdome ir tai, kad svarstoma reorganizacija Covid-19 pandemijos metu kelia dar didesnę įtampą kolektyve, kad per praėjusius metus Lietuvoje buvo paruošti tik 4 pediatrijos specialistai ir šios specialybės medikų šalyje kasmet vis labiau trūksta, tačiau tai nėra Klaipėdos bėda, o priešingai – visos šalies sveikatos sistemos problema.

Buvo išsakyta pastaba, kad su ligoninės kolektyvu ligoninių sujungimo klausimais reorganizacijos autoriai net nediskutavo.

Remiantis viešai prieinama informacija Klaipėdos vaikų ligoninė yra rentabili. Ši ligoninė pastaruoju metu jau suremontavo nemažą dalį naudojamų patalpų ir toliau tęsia darbus.

Ligoninė šiais metais užbaigs įrengti naują polikliniką ir, akivaizdu, pagerins sąlygas pacientams suteikiant pirminę pagalbą. Ligoninė yra ypač svarbi visam Klaipėdos regionui, kadangi ji yra ženkliai arčiau nei Kauno ar tuo labiau Vilniaus vaikų ligoninės.

Vasaros metu Klaipėdos vaikų ligoninė yra vienintelis išsigelbėjimas atsitikus nelaimei pajūryje besiilsintiems vaikams iš visos Lietuvos, o atskirais atvejais ir viso pasaulio.

Rytoj, vasario 17 d., Klaipėdos miesto tarybos posėdyje bus sprendžiamas šios Vaikų ligoninės likimas.

Tikiu kolegų miesto Tarybos narių pragmatizmu.

Tikiu, kad Vaikų ligoninės sujungimo klausimą teikusiems nariams dar nevėlu atsiimti jį iš posėdžio darbotvarkės. Jei tai neįvyks, lieka tikėjimas, kad siūlymui sujungti vaikų ir suaugusių ligonines bent šiuo laikotarpiu, Tarybos narių dauguma nepritars.  

 Klaipėdos miesto tarybos narys Arvydas Vaitkus 

Archyvų nuotr.

Archyvų nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder