Atgimimo aikštėje išreiškė padėką donorams

Pasaulinės organų donorystės ir transplantacijos dienos išvakarėse, spalio 7 d., Klaipėdoje Atgimimo aikštėje, nuo 17 iki 21 uždegtos pagarbos ir atminties žvakutės, skirtos organų donorams atminti. Susirinkusieji iš žvakučių išdėliojo širdį.

Devintus metus šią akciją organizuoja Lietuvos asociacija "Gyvastis". Šiemet prie iniciatyvos prisijungė trisdešimt šalies miestų ir miestelių.

Prie žvakučių uždegimo prisideda savivaldybės, Visuomenės sveikatos biurai, kitos vietos bendruomenės ir organizacijos.

„Gyvasties“ prezidentė Aušra Degutytė sako, kad virš 1000 Lietuvos žmonių, gyvenančių su transplantuotais organais, yra puikus pavyzdys, kaip visa visuomenė, nebūdama medikais, gali prisidėti prie beviltiškai sergančių žmonių gydymo:

„Mūsų tikslas – kad augtų būrys žmonių, išgelbėtų būtent organų donorystės dėka. Suprantame, jog kompetentingi medikai pasirengę atlikti transplantacijas, tačiau tik žmonės – mano ir jūsų kaimynai, pažįstami, bendradarbiai – gali prisidėti prie to, kad beviltiški ligoniai gautų galimybę išgyventi – turėti mamą ir tėtį, būti su savo artimaisiais, džiaugtis kasdieniais džiaugsmais, būti mylimiems, auginti vaikus. Mūsų žvakučių iniciatyva skirta prisiminti, pagerbti, susimąstyti, pasikalbėti apie organų donorystę", - sako A. Degutytė. 

Pasak Vakarų Lietuvos nefrologinių ligonių draugijos "Klaipėdos Gyvastis" pirmininkės Daivos Dragūnienės, Klaipėdoje šiuo metu  laukiančiųjų donorų yra šeši žmonės, Klaipėdos rajone – taip pat šeši, Kretingoje – trys.

Kasdien organų ir audinių transplantacijos Lietuvoje laukia daugiau kaip 400 žmonių, iš jų apie 20 vaikų.

Pasaulinė organų donorystės ir transplantacijos diena minima kasmet spalio antrąjį šeštadienį.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder