Atskleidė, kuri mobilioji programėlė labiausiai kenkia miegui: sunerimti turėtų paauglių tėvai

(1)

Visi žino, kad naršyti telefone, žiūrėti vaizdo įrašus ar naudoti įvairias telefono programėles prieš miegą yra tikrai blogas įprotis. Ekspertai nurodo, kad miegą ypatingai trukdo viena programėlė.

Mokslinę informaciją apie miegą ir įvairias įžvalgas pateikianti platforma „Sleep Junkie“ atskleidė, kad labiausiai miegą trikdo paauglių pamėgta mobilioji aplikacija TikTok.

Ši programėlė sutrikdo natūralius miego ciklus. Atlikti tyrimai rodo, kad TikTok atsisakymas prieš miegą gali padėti išspręsti kai kurias miego problemas.

Tyrimo metu „Sleep Junkie“ apklausė 2000 narių ir net 78 procentai atskleidė, kad mobilaus telefono naudojimas prieš miegą gerokai vėlina užmigimo procesą. Kita tiriamoji studija pateikė įdomios informacijos apie TikTok naudojimą.

128 platformos nariai tyrime nurodė, kad tai blogiausia mobilioji aplikacija, kuri sujaukia miegą. Naudojant ją prieš miegą, net daugiau nei valanda atidedamas užmigimo procesas.

O po programėlės naudojimo žmonės nurodė, kad REM miego fazėje praleidžia tik 14 procentų.

Tai yra maždaug perpus mažiau nei įprastai turėtų būti sveikam žmogui.

Moksliniai tyrimai senai atskleidė, kad per mažas REM miego fazės laikas gali lemti nuovargio jausmą, organizmas ne taip greitai atsinaujina ir nepailsi.

Žalos miego kokybei daro ne tik TikTok. Pagal tos pačios „Sleep Junkie“ platformos duomenis, Instagram naudotojai miegą atitolina net 58 minutėmis, o REM miego fazėje praleidžia tik 15,5 procentus viso reikiamo laiko.

Facebook naudotojai miegą atitolina 45 minutėmis, o REM miego fazė šiems žmonėms trunka 19,5 procentus reikiamo kiekio.

Ekspertai sako, kad didžiausia problema mobiliųjų programėlių naudojime yra mėlynoji ekranų šviesa.

Tai išbudina žmogaus organizmą, kuris šioje šviesoje išskiria adrenaliną ir taip nesigamina melatoninas, kuris dar vadinamas miego hormonu.

Šio hormono trūkumas gali sutrumpinti reikalingo REM miego fazės laiką. Ilgainiui ši bėda gali lemti fizinius ir psichinius sutrikimus ir negalavimus.

Norint pagerinti miego kokybę vertėtų:

  • Atsisakyti elektros prietaisų – telefono, televizoriaus – naudojimo prieš miegą,

  • Vengti kofeino turinčių produktų, ypač vakarais,

  • Nepersivalgyti,

  • Sumažinti fizinį krūvį prieš miegą,

  • Miegamajame palaikyti vėsesnę oro temperatūrą, užtikrinti tamsą, bei tylą.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder