Grįžus iš dar 6 šalių bus privaloma saviizoliacija

Atvykę iš Austrijos ar Madeiros imuniteto neturintieji asmenys privalės izoliuotis

Nuo pirmadienio bus privaloma izoliuotis iš Austrijos bei Portugalijai priklausančios Madeiros salos atvykstantiems asmenims, kurie nėra skiepyti nuo COVID- 19 ar nėra persirgę šia liga.

Kaip penktadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), Austrijai ir Madeira paveiktų šalių sąraše iš geltonosios pateko į raudonąją zoną. Tai reiškia, jog atvykus iš minėtoje zonoje esančių šalių, privaloma dešimties dienų izoliacija neskiepytiems ir koronavirusu nepersirgusiems asmenims. 

Iš žalios zonos į geltoną perėjo Rumunija. Atvykstantiems iš šios šalies reikės atlikti PGR tyrimą arba antigeno testą dėl COVID-19 prieš kelionę ir jau atvykus į Lietuvą.

Paveiktų šalių sąrašas yra atnaujinamas kiekvieną penktadienį ir įsigalioja artimiausią pirmadienį.

Vadovaujantis Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) žemėlapiais, užsienio valstybės yra skirstomos į skirtingų spalvų zonas, kurioms galioja atitinkami reikalavimai.

Lietuvoje sudaromame paveiktų šalių sąraše šalis priskiriama konkrečios spalvos grupei pagal labiausiai paveikto šalies regiono spalvą. Trečiosios šalys, kurios neteikia duomenų ECDC, patenka į pilkąją zoną.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder