Tačiau šiandien nesileisime į detales apie gydomąjį aviečių poveikį, o tradiciškai panagrinėsime šios vertingos uogos panaudojimą kosmetiniais tikslais, kad išsaugotume savo odos grožį ir jaunystę.
Dėl aviečių sudėtyje esančių įvairių organinių rūgščių jų tepimas ant odos turi puikų tonizuojamąjį poveikį. Na, o vitaminas B9 (salicilo rūgštis), pasižymintis baktericidinėmis savybėmis, daro avietes nepakeičiamas nuo spuogų: naikina ligų sukėlėjus ir sausina odą.
Taip pat ši naudinga uoga garsėja balinamuoju poveikiu, aviečių kaukės gali padėti atsikratyti senatvinių dėmių ir strazdanų. Natūralu, kad dėl turtingos mikroelementų sudėties aviečių kaukės puikiai kovoja su odos išblukimu, ją drėkina, lygina, gaivina ir jaunina.
Pradėkime nuo paprasčiausių kaukių, kurias reikėtų pasigaminti iš šviežių uogų ir lengvais sukamaisiais judesiais 10-15 minučių tepti ant švarios odos.
Pasigaminę įprastą aviečių pastą, ištepkite ja veidą, tada nuplaukite šiltu vandeniu. Ši lengvai naudojama kaukė gerai išdžiovins ir pamaitins riebią odą.
Aviečių sultis, kurios gaunamos sumalus uogas marlėje, galima naudoti kaip toniką ir kiekvieną rytą prieš prausimąsi jomis nuvalyti veidą. Ši priemonė padės atsikratyti spuogų ir pašviesins strazdanas bei senatvines veido dėmes.
Jei turite sausą odą, pasidarykite kaukę iš trinto kiaušinio trynio, 1 šaukštelio aviečių sulčių, 1 šaukštelio naminės grietinės ir 0,5 šaukštelio augalinio aliejaus. Na, o jautriai odai tinka kaukė iš 1 arb. š. varškės, sutarkuotos su tokiu pat kiekiu medaus ir 2 arb. š. aviečių sulčių.
Gaila, kad aviečių amžius nėra ilgas ir šviežių uogų galime valgyti ne ilgiau kaip mėnesį per metus, tačiau jį galima pratęsti. Aviečių kaukėms pasigaminti ir žiemą pasiūlysiu įprastą šaldymą.
Tiesiog užšaldykite aviečių sultis ir laikykite jas šaldiklyje ne žemesnėje kaip 20 laipsnių Celsijaus temperatūroje. Tokiais aviečių ledo kubeliais galima kas rytą nušluostyti veidą.
Rašyti komentarą