Baltijos artroskopijos konferencija šiemet stebino naujovėmis

Rugsėjo 22–23 d. Klaipėdoje vyko kasmetinė Baltijos artroskopijos konferencija. Nuo 2008 m. kasmet rengiamos ir garsiausius Lietuvos bei Latvijos artroskopinių operacijų specialistus suburiančios konferencijos metu aptariamos aktualios sąnarių patologijos, susipažįstama su naujausiomis artroskopijos technologijomis ir technikomis.

Pasak Baltijos artroskopijos konferencijos organizatorių, šiemet renginyje dalyvavo virš 100 Lietuvos ir užsienio šalių artroskopijos srityje besispecializuojančių gydytojų ortopedų traumatologų. Daugiausia svečių, kaip ir tikėtasi, sulaukta iš Latvijos.

Ilgametis konferencijos organizatorius yra chirurgijos centro „Northway“ Klaipėdoje Ortopedijos ir traumatologijos skyriaus vadovas gydytojas Markas Fiodorovas.

Jis sako, kad rengdamas programą ir kviesdamas skaityti pranešimus pripažintus savo srities profesionalus, jis stengiasi, kad temos būtų aktualios ir įdomios.

Todėl dalyvavimas konferencijoje – tai puiki galimybė įgyti žinių, sužinoti naujoves ir pasisemti patirties iš šios srities profesionalų visiems artroskopinėse operacijose besispecializuojantiems ar besiruošiantiems tai daryti ortopedams traumatologams.

Šiais metais konferencija buvo skirta dažniausiai pažeidžiamų sąnarių – kelio ir peties – patologijoms. Jas aptarė, savo patirtimi dalinosi bei naujas operacijų technikas pristatė patyrę, tarptautinį pripažinimą pelnę savo srities specialistai iš Lietuvos, Lenkijos, Švedijos ir Rumunijos.

Didžiausia šių metų konferencijos naujovė – praktiniai peties sąnario artroskopijos mokymai ant mirusiųjų donorinių kūnų (kitaip – kadaveriniai kursai).

Pasak M. Fiodorovo, tokie praktiniai kursai pasaulyje labiausiai vertinami, nes jų metu suteikiama galimybė su patyrusio profesionalo priežiūra atlikti tam tikrą operaciją ir ne tik sužinoti, bet ir pačiam pajusti visus operacijos sėkmei svarbius niuansus.

Pažengusiems specialistams skirti kadaveriniai kursai vyko Klaipėdos universiteto patalpose, juose dalyvavo 16 iš anksto užsiregistravusių ortopedų traumatologų.

Mokymus vedė patyrę peties sąnario artroskopinių operacijų specialistai – Liudas Bazaras, Markas Fiodorovas, dr. Maciej‘us Pawlak‘as iš Lenkijos ir dr. Andrei‘us Popescu iš Rumunijos.

Pripažinti savo srities profesionalai supažindino dalyvius su naujomis technikomis, parodė, kaip atlikti tam tikras procedūras gydant peties nestabilumo ir rotatorių manžetės raumens sausgyslių plyšimo patologijas, stebėjo mokymų dalyvių darbą, atsakinėjo į jiems kylančius klausimus.

„Šie mokymai pranoko tiek mūsų, organizatorių, tiek jų dalyvių lūkesčius. Ne kartą esu dalyvavęs kadaveriniuose kursuose užsienyje, bet Lietuvoje juos rengėme pirmą kartą ir buvome nusiteikę, jog nežinome visų smulkmenų, tad gali pasitaikyti nesklandumų.

Tačiau dabar galiu pasidžiaugti, kad viskas pavyko puikiai, o kursai buvo nepaprastai naudingi. Esu labai dėkingas didelę tokių kursų patirtį turintiems kolegoms iš Lenkijos, su kuriais kartu dalyvauju mokymo programoje SNACE (Smith and Nephew Arthroscopy Center of Exellence). Jų indėlio dėka viskas buvo nepriekaištingai sustyguota, mokymai praėjo sklandžiai, o dalyvių atsiliepimai tokie geri, kad jau galvojame, jog šiuos mokymus reikia rengti sistemingai, kas du metus“, – entuziaztingai nusiteikęs Markas Fiodorovas.

Antroji konferencijos diena buvo skirta paskaitoms apie kelio ir peties sąnarių patologijas. Pirmąją dienos pusę dalyviai klausėsi pranešimų apie kelio meniskų išsaugojimą, sąnario dilimo profilaktiką.

Jie taip pat galėjo stebėti darbinę, Marko Fiodorovo ir Tomasz‘o Piontek‘o iš Lenkijos vedamą sesiją, kurios metu patyrę specialistai ant plastikinių sąnarių demonstravo, kaip preciziškai susiūti meniskus, dalinosi kitomis procedūrų subtilybėmis.

Po pietų buvo gvildenama peties nestabilumo ir kitų patologijų tematika, aptariami šių problemų sprendimo būdai, kitos aktualijos. Programa buvo išties intensyvi – prasidėjusios 9 val. ryto paskaitos tęsėsi iki 7 val. vakaro, o Lietuvos, Lenkijos, Švedijos, Rumunijos gydytojų pranešimai buvo itin aukšto lygio.

„Organizuoti konferencijas ar kitus mokymus nėra lengva, tai – sunkus komandinis darbas, reikalaujantis daug pastangų. Kartais kyla mintis, kad gal reikėtų pailsėti, o konferenciją pakaktų organizuoti kas du metus.

Tačiau puikūs dalyvių atsiliepimai ir apėmusios geros emocijos viską atperka, suteikia naujų jėgų ir skatina kitais metais vėl kažką daryti, kažką įdomaus sugalvoti. Tai – tarsi variklis, stumiantis į priekį ir neleidžiantis sustoti“, – įspūdžiais dalinasi pagrindinis konferencijos organizatorius M. Fiodorovas.

Gydytojas džiaugiasi turėdamas ir nepaprastai svarbų įstaigos, kurioje jis dirba – medicinos centro „Northway“ – palaikymą. „Labai džiaugiuosi, kad centro vadovai ne tik skatina kažką daryti, bet ir patys prie to prisideda. Jaučiuosi laimingas, galėdamas dirbti tokiame pažangiame kolektyve, ir esu nepaprastai dėkingas, kad „Northway“ indėlio dėka galime rengti pasaulinio lygio konferencijas“, – sako M. Fiodorovas.

Medicinos centrų „Northway“ Vakarų regiono vadovė Inga Leilionaitė-Žiemelė taip pat džiaugiasi, kad jau antrus metus gali prisidėti prie ortopedų traumatologų teorinių ir praktinių įgūdžių tobulinimo.

„Būdami šios konferencijos dalimi tikime, kad prisidedame prie aukštos kvalifikacijos specialistų auginimo, jų tobulėjimo ir savo srities profesionalų rengimo tiek Lietuvoje, tiek visoje Europoje.

Didžiuojamės, kad mūsų centro gydytojas ortopedas traumatologas Markas Fiodorovas yra daugelio iniciatyvų sumanytojas, organizatorius ir moderatorius, nuo pat pirmosios Baltijos artroskopijos konferencijos aktyviai kviečiantis savo kolegas dalintis patirtimi ir mokytis iš geriausių savo srities specialistų.

Turint tokio aukšto lygio ekspertą, norisi visokeriopai prisidėti, suteikti galimybę gydytojui realizuoti sumanymus, padėti augti jam pačiam ir perduoti vertingas žinias kitiems“, – sako I. Leilionaitė-Žiemelė.

Markas Fiodorovas yra gydytojų mokymo programos SNACE, skirtos jaunų Europos ir Vidurio Rytų specialistų ugdymui ir tobulėjimui, lektorius ir moderatorius.

Šios programos iniciatoriai siekia suburti pirmaujančius centrus, kurie specializuojasi artroskopijos srityje. Mokymo centras „Smith and Nephew Arthroscopy Center of Exellence“ įsteigtas ir medicinos centre „Northway“, o į čia vykstančius mokymus nuolat atvyksta ne tik ortopedai traumatologai, bet ir operacinės slaugytojai tiek iš Lietuvos, tiek iš užsienio šalių.

„Džiaugiamės, galėdami jiems suteikti galimybę mokytis iš savo srities ekspertų ir išsivežti gerąją patirtį.

Nepaprastai didžiuojamės savo komandoje turėdami gydytoją Marką Fiodorovą, noriai besidalijantį savo žiniomis ir sukaupta patirtimi ne tik organizuojant Baltijos artroskopijos konferenciją, bet ir kasmet skaitant pranešimus Lietuvos ir užsienio konferencijose, vedant mokymus gydytojams, padedant jiems įgyti daugiau žinių artroskopijos srityje ir tapti puikiais savo srities specialistais.

Tai nepaprastai svarbu, norint užtikrinti aukštą mūsų specialistų kvalifikaciją ir jų pripažinimą tarptautinėje bendruomenėje“, – pabrėžia medicinos centrų „Northway“ generalinė direktorė Diana Bumelytė.

Sidebar placeholder