Kodėl negalima eiti į tualetą dažniau nei du kartus

Britų ekspertai pasakė, kiek kartų yra normalu keltis naktį šlapintis

Jei dažnai keliatės naktį į tualetą, tikėtina, kad tai visiškai normalu. Kaip teigia britų medikai, keltis šlapintis vieną kartą per naktį, jei esate jaunesnis nei 60 metų, nėra nieko neįprasto.

„Nakturiją (poreikį šlapintis naktį) gali lemti daugybė įvairių priežasčių, – paaiškino labdaros organizacijos „Bowel and Bladder UK“ atstovė slaugė Davina Richardson. – Kai kuriuos iš jų, pavyzdžiui, per daug gerti vėlai vakare arba per dieną išgerti per daug kofeino turinčių gėrimų, galima lengvai pakoreguoti.“

Tačiau dažnesnis šlapinimas naktį gali signalizuoti apie problemas. Pernelyg dažnas šlapinimasis naktį gali būti įvairių susirgimų požymis – nuo mažiau rimtos šlapimo takų infekcijos iki nerimą keliančių ligų, tokių kaip diabetas, aukštas kraujospūdis, prostatos vėžys ar net širdies ligos.

Tačiau verta paminėti, kad su amžiumi keičiasi riba, kai laikoma, kad dažnas šlapinimasis naktį yra normalu. Pasak NHS, vyresniems nei 70 metų žmonėms atsibusti ir šlapintis du kartus per naktį yra gana normalu. O sulaukus 90-ies, šis skaičius gali padidėti iki keturių kartų per naktį, priduria NHS.

Taip yra todėl, kad senstant organizmas gamina mažiau hormono, vadinamo antidiureziniu hormonu (ADH). Tai hormonas, kuris reguliuoja, kiek vandens sulaikome, ir padeda išvengti dehidratacijos.

Tačiau jei dažnesnis naudojimasis tualetu susijęs su kitais simptomais, tai gali kelti susirūpinimą.

Didelis troškulys, staigus svorio kritimas ar neryškus matymas, be to, kad reikia dažniau naudotis tualetu, gali būti diabeto požymis. Taip yra todėl, kad didelis cukraus kiekis kraujyje didina troškulį, todėl naktį tenka dažnai keltis šlapintis, aiškina NHS.

Be to, didelis cukraus kiekis kraujyje dirgina šlapimo pūslę, todėl jums dažniau norisi šlapintis, priduriama pranešime.

Jei dažną poreikį šlapintis lydi skausmai krūtinėje, patinusios kulkšnys ir prakaitavimas, tai gali būti širdies ligos požymis. Širdies būklė gali lemti prastą kraujotaką, dėl kurios gali patinti kulkšnys. 

Šis papildomas skystis vėl absorbuojamas į kraują ir pašalinamas inkstų, todėl vis dažniau reikia naudotis tualetu, aiškina NHS.

Dažnesni apsilankymai tualete taip pat gali būti įspėjamasis šlapimo takų infekcijos požymis, teigia „Bowel and Bladder UK“. Paprastai šlapindamiesi žmonės jaučiai deginimą, o šlapimas yra drumstas ir turi blogesnį kvapą.

Kitos priežastys yra inkstų akmenys arba hiperaktyvi šlapimo pūslė, tam tikri vaistai, miego sutrikimai ir per didelis skysčių kiekis.

„Nakturija gali labai sutrikdyti miegą, o tai turi neigiamą poveikį dienos darbui, gyvenimo kokybei ir ilgalaikei sveikatai bei gerovei“, – sakė D. Richardson ir pridūrė, kad nors tai gali būti ankstyvas kai kurių sveikatos sutrikimų simptomas, jį taip pat galima pašalinti paprasčiausiais gyvenimo būdo pokyčiais.

Medikai rekomenduoja mažiau vartoti kofeino, gazuotų gėrimų ir alkoholio, vengti gerti daug skysčių vakaro valandomis ir vartoti daug baltymų, ypač vėlai vakare. NHS siūlo tiems, kam naktį reikia dažnai keltis į tualetą, paskutinę stiklinę vandens išgerti ne 22, o 20 val. vakaro.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder