Daugeliui nežinomi ir neįprasti papildai, padedantys sutrikus virškinimo veiklai

Daugeliui nežinomi ir neįprasti papildai, padedantys sutrikus virškinimo veiklai

Sutrikus virškinimui po gausaus valgio ar ligai įsisenėjus ir tapus lėtine, kamuoja nemalonūs simptomai kaip pilvo pūtimas, spazmai, vidurių užkietėjimas ar viduriavimas, raugėjimas, skrandžio skausmai, maisto nevirškinimas. 

Specialistai atlieka vis daugiau tyrimų, susijusių su virškinimo trakto veikla, ir ieško papildomų natūralių priemonių skrandžio ir žarnyno veiklos darbui pagerinti.

Virškinimo fermentai

Vartojami kas kartą valgant, fermentai padės suskaidyti maistą, kad iš jo įsisavintumėte visas maistines medžiagas. Virškinimo fermentai taip pat padeda kovoti su vėžiu. Leidinio Planta Medica duomenimis, proteolitinis (padedantis skaidyti baltymus) fermentas bromelainas mažina plaučių vėžio metastazes.

Tikrųjų alavijų (lot. aloe vera) sultys

Yra žinoma, kad alavijai gerina virškinimą, reguliuoja tuštinimąsi, normalizuoja pH ir rūgščių bei šarmų pusiausvyrą, palaiko normalią žarnyno mikroflorą (gerųjų ir blogųjų bakterijų balansą).

Alavijų sultis geriausia vartoti tuščiu skrandžiu prieš valgį. Alavijai taip pat turi puikų uždegimo slopinamąjį poveikį.

Tikrųjų alavijų tabletės

Vidurių užkietėjimas kamuoja daugelį žmonių. Komerciniuose vidurių laisvinamuosiuose dažnai yra cheminių sudedamųjų dalių, kurios gali erzinti žarnyną.

Koncentruoti alavijų lapai tabletėmis, panašiai kaip jų sultys, gali būti vartojami kaip pagalba užkietėjusiems viduriams. Jie sutraukia vandenį į gaubtinę žarną, pagerina išmatų judėjimą žarnynu ir jų šalinimą.

L-glutaminas

Tai gausiausia raumenyse esanti aminorūgštis. Be to, kad stimuliuoja augimo hormono gamybą, glutaminas yra metabolinis kuras smegenims, kepenims, inkstams, griaučių raumenims ir imuninės sistemos ląstelėms. L-glutaminas slopina uždegimą ir yra reikalingas, kad žarnyno gleivinė augtų ir atsikurtų.

Hidrochlorido rūgštis (Betaine HCL)

Kad virškintumėte maistą, jūsų skrandyje turi būti pakankamai rūgščių tokių kaip HCL (hidrochloridas). Neturint jų pakankamai, maistas, kurį valgote, nebus visiškai suskaidytas, o tai reiškia, kad negalėsite pasisavinti visų maistinių medžiagų, kurios yra maiste. HCl suaktyvina virškinimo fermentus skrandyje, stimuliuoja baltymų sintezę ir skaidymą, palaiko tinkamą virškinimo sistemą.

Raudonosios guobos žievė (Slippery Elm)

Iš natūralaus augalo sukurtas papildas ramina skrandžio ir žarnyno gleivinę bei mažina dirginimą. Taip pat gydo simptomus, susijusius su uždegiminėmis žarnyno ligomis, tokiomis kaip Krono liga, opinis kolitas ir dirgliosios žarnos sindromas (IBS).

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder