Dermatologė perspėja mėgstančius karštą dušą ir primena, ką būtinai reiktų keisti odos priežiūroje

Baigiantis žiemai kartais pastebime, kad veidas atrodo pavargęs ir papilkėjęs, iki tol buvusi normalios būklės oda – sausesnė, o priežiūros priemonės nebepadeda.

 

Gydytoja dermatovenerologė Asta Dumbliauskienė sako, kad pavasarėjant ir daugėjant saulėtų dienų, reikia keisti kasdienę odos priežiūros rutiną, tačiau būtina atsižvelgti į savo odos tipą ir būklę.

Prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovė Olga Suchočeva primena, kad savo kosmetikos lentynėlę jau dabar naudinga papildyti ir apsipirkti pigiau:

Per grožio dienų akciją (vasario 13 – kovo 11 d.) taikomos iki 50 proc. nuolaidos kosmetikos bei kūno priežiūros prekėms.

Vandens įtaka odai – nevienareikšmė

Kai žiemą norisi sušilti, kartais daug ilgiau pastovime po dušu ar pagulime vonioje. Gydytoja dermatovenerologė Asta Dumbliauskienė perspėja, kad vanduo, ypač karštas, sausina odą.

„Jei šiltu vandeniu mėgaujamės labai ilgai, bet darome tai retai ir iškart odą pasitepame kremu, nieko blogo nenutiks, tačiau jei tai kasdienis ritualas, neretai odoje atsiranda sausų raudonų dėmių – ypač ant veido, pečių ir šoninių žąstų paviršių.

Tai vadinamosios „dušo žymės“, atsirandančios, jei ilgai piktnaudžiaujama karštu vandeniu. Ypač atsargūs turėtų būti jautrios, greitai raustančios ir dirgstančios odos savininkai, taip pat sergantys rožine.“

Gydytoja teigia, kad nebūtina visiems du kartus per dieną naudoti veido prausiklį: kartais geriau nusiprausti drungnu vandeniu.

„Viskas priklauso nuo odos tipo. Jei žmogus turi riebią odą, tai prausiklio naudojimas iš ryto ir vakare – rekomenduotinas, be to, vakare jį galima panaudoti stipresnį, su rūgštimis.

Tačiau jei oda mišri, greitai dehidratuojanti, sausėjanti, raustanti, tada dažnas prausiklio naudojimas išderins natūralius odos procesus, o ypač tada, kai keičiasi sezonai.

Tad vakare reikėtų naudoti prausiklį jautriai odai, o iš ryto pakaks nusiprausti maloniai šiltu vandeniu“, – apie būtinuosius odos priežiūros ritualus pasakoja gydytoja.

Ji sako, kad micelinis vanduo irgi gali atstoti prausimosi priemonę, jis puikiai tinka nuvalyti makiažui:

„Vieni laikosi įsitikinimo, kad micelinio vandens jokiu būdu negalima nuprausti, kiti – kad jį būtina nuprausti vandeniu iš čiaupo. Tiesa yra per vidurį: dažniausiai siūlau micelinį vandenį nuprausti, bet būna ir išimčių.“  

Nepersistenkite su šveitikliais, pradėkite naudoti priemones su SPF

Gydytoja Asta Dumbliauskienė pastebi, kad kartais žmonės mano, jog kuo dažniau odą šveis, tuo ji bus skaistesnė.

„Tai – mitas. Jei oda riebi, galima su specialia priemone kelis kartus per savaitę ją pašveisti, bet jei oda mišri, jautri, išsausėjusi, o norisi, ją pagražinti, tikrai nesigriebkite šveitiklio kaip gelbėjimo priemonės, nes tik sau pakenksite.

Visada svarbu atskirti sausą odą nuo dehidartuotos, nes tokia gali būti ir riebi. Jei odą „tempia“, ji šerpetoja, rausta – reiškia, kad jai trūksta drėgmės: tada riebią odą pirmiausia reikia drėkinti, o sausą – ir drėkinti, ir maitinti“, – pataria gydytoja A. Dumbliauskienė.

Kartais svarstome, kada pavasarį pradėti naudoti kremus su apsauga nuo UV spindulių. Gydytoja A. Dumbliauskienė siūlo atsižvelgti į UV aktyvumą: jis žymimas šalia orų prognozių mūsų telefonų programėlėse.

„Pavasario saulė būna itin aktyvi, todėl saulėtomis dienomis vertėtų naudoti kremą su SPF 30 – jei norime išsaugoti ne tik greitai nesenstančią, bet ir apsaugotą nuo onkologinių susirgimų odą.

Ypač atsargūs turėtų būti turintys jautrią, greitai raustančią, kapiliarų išvagotą odą bei kenčiantys nuo rožinės.“

Kaip po žiemos atgaivinti odą

Žiemą saugojome odą nuo šalčio ir sauso patalpų oro, tad dažnas naudojo daugiau ir įvairių kremų, serumų, kaukių. Ateinant pavasariui, odos priežiūra šiek tiek keičiasi.

Gydytoja A. Dumbliauskienė sako, kad jei šaltuoju metu tepėmės daugiau sluoksnių, aktyvesnių ir riebesnių priemonių, keičiantis orams, jas irgi keičiame į lengvesnes.

„Svarbu atsiminti taisyklę: tokios aktyvios medžiagos kaip retinolis ir stiprios rūgštys visai „nedraugauja“ su UV spinduliais.

Klaidingai manoma, kad jei vakare pasitepame tokia priemone, iš ryto ji jau būna susigėrusi ir apsauga nuo saulės nebūtina – iš tikrųjų ji būtina.

Jei norime kuo greičiau atgaivinti pavargusią po žiemos odą, veiksmingiausia priemonė būtų vitaminai. Yra įvairių serumų su vitaminais C ar B, su vitaminų, amino rūgščių, peptidų kokteiliais.

Pavasarį mūsų organizmui reikia antioksidantų, jų gavusi oda atsigaus. Tad nakčiai siūlyčiau pasitepti serumu, bet neužmiršti ir kremo: vien tik serumo nepakaks.

Kremas, kurio tekstūra sunkesnė, tarsi „užrakina“ skystą serumą odoje. Priminsiu, kad jei oda sveika, pakanka nedidelį kremo kiekį įplekšnoti į odą, nereikia tepti daug ir storu sluoksniu“, – pataria gydytoja.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder