Elonas Muskas pademonstravo, kaip beždžionė spausdina savo proto galia

"Neuralink" kuria sąsajas, skirtas žmogaus smegenims sujungti su kompiuteriais. Jis leis neįgaliesiems vėl bendrauti su kitais žmonėmis ir atgauti galūnių motoriką, rašo devby.io.

Eksperimentus su žmonėmis žadama atlikti po šešių mėnesių.

"Neuralink" atlieka bandymus su gyvūnais ir kreipėsi į JAV reguliavimo institucijas dėl bandymų su žmonėmis.

Pasak "Bloomberg", bendrovė siūlo itin invazyvią technologiją, skirtą sujungti žmones su kompiuteriais. Operacijos metu reikia atverti kaukolę ir į smegenų audinį integruoti minielektrodus.

Bendrovės specialistai stengiasi užtikrinti, kad implantuota technika ilgainiui nesukeltų atmetimo.

"Neuralink" taip pat kuria akių implantus, galinčius atkurti regėjimą, ir sprendimus, skirtus pacientų, patyrusių nugaros smegenų traumas, judėjimui atkurti.

Sukūrus smegenų ir kompiuterio sąsają, įvairią negalią turintys žmonės, pavyzdžiui, atsigaunantys po insulto ar sergantys šonine amiotrofinio tipo skleroze, galėtų bendrauti su kitais mintimis.

Pristatymo metu bendrovė parodė "telepatinio spausdinimo" galimybę: beždžionė mintimis spausdino tekstą kompiuteryje. Prietaisas neuroninius impulsus pavertė duomenimis, kuriuos galėjo interpretuoti kompiuteris.

Eksperimento metu beždžionė galėjo sekti klavišus, kuriuos "Neuralink" ekrane pažymėjo geltona spalva.

Jame implantuota N1 mikroschema įrašinėjo smegenų veiklą, kad būtų galima valdyti žymeklio judėjimą ekrane.

"Prieš prijungdami prietaisą prie žmogaus, norime būti itin atsargūs ir įsitikinti, kad jis gerai veikia", - sakė Elonas Muskas.

Bendrovė jau pateikė didžiąją dalį reikiamų dokumentų JAV Maisto ir vaistų administracijai (FDA) ir maždaug po šešių mėnesių pradės nervinės sąsajos bandymus su žmonėmis.

 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder