EVA: „AstraZeneca“ vakcina – „saugi ir veiksminga“
EVA pateikė išvadas: kraujo krešuliai yra “VaxZevria” šalutinis poveikis, bet labai retas (2)

„AstraZeneca“ vakcina nuo koronaviruso „Vaxzevria“ vėl atsidūrė visų dėmesio centre. Šįkart po to, kai aukštas Europos vaistų agentūros (EVA) vakcinų programos vadovas Marco Cavaleri antradienį pranešė, kad yra ryšys tarp tromboembolijos atvejų ir minėtosios vakcinos.

„Mano nuomone – dabar tai galime pasakyti – aišku, kad yra ryšys su šia vakcina“, nors kol kas neaišku, kas lemia tokią reakciją, laikraščiui „Il Messaggero“ teigė M. Cavaleri.

Tiesa, vėliau EVA pranešė „dar nepriėjusi išvados“ ir pabrėžė, kad „vertinimas tebevyksta“.

Trečiadienį vakare Amsterdame įsikūrusi EVA surengė virtualią spaudos konferenciją, kurioje agentūros vadovė Emer Cooke ir kiti aukšto rango pareigūnai pristatė savo išvadas dėl galimo ryšio tarp „AstraZeneca“ vakcinos nuo pandeminio koronaviruso ir kraujo krešulių susidarymo.

Kaip sakė EVA Komunikacijos departamento vadovė Marie-Agnes Heine, agentūros Saugumo komitetas ištyrė retus atvejus, kuomet daugelyje Europos Sąjungos (ES) šalių paskiepytiems „Vaxzevria“ vakcina žmonėms susidarė kraujo krešuliai. Padaryta išvada, kad neįprasti kraujo krešuliai gali būti laikomi galimu „Vaxzevria“ vakcinos šalutiniu poveikiu, kurį reikėtų nurodyti.

E. Cooke nurodė, kad po labai nuodugnių tyrimų EVA nusprendė: tie reti atvejai, kai paskiepytiems „AstraZeneca“ vakcina asmenims sudarė kraujo krešuliai, turėtų būti įtraukti į galimų šalutinių vakcinos poveikių sąrašą.

„EVA saugumo komitetas šiandien padarė išvadą, kad neįprasti kraujo krešuliai su trombocitų kiekio sumažėjimu turėtų būti įvardyti kaip labai retas šalutinis poveikis “, – sakoma Amsterdame įsikūrusios agentūros pranešime.

E. Cooke pridūrė: „Remiantis turimais įrodymais, specifiniai rizikos veiksniai, tokie, kaip amžius, lytis ar turėtos kraujo krešėjimo ligos tiesiogiai nesusiję su tuo“. Šis rizikos veiksnys nepriklauso nei nuo amžiaus, nei nuo lyties, nei nuo turėtų ligų. Tačiau šia vakcina, pvz., Junginėje Karalystėje nerekomenduojama skiepytis jaunesniems negu 30 metų asmenims.

Kartu E. Cooke pranešė, kad EVA Saugumo komitetas patvirtino: „AstraZeneca“ vakcinos nauda, apsaugant nuo COVID-19 ligos nusveria galimų šalutinių poveikių riziką.

„COVID-19 yra labai rimta liga, lemianti didelę hospitalizaciją ir tūkstančius mirčių visoje ES. Patvirtinta, kad ši vakcina yra labai efektyvi, sumažinant hospitalizacijų skaičių ir gelbstint gyvybes“, pabrėžė E. Cooke.

Konferencija rengiama kelioms Europos šalims sustabdžius skiepijimą šiuo preparatu dėl galimo jo ryšio su kraujo krešumo sutrikimais.

Agentūra iki šiol teigė, kad „AstraZeneca“ vakcina yra saugi ir veiksminga, taip pat kad jos nauda išvengiant sunkių susirgimo atvejų ir mirčių aiškiai nusveria galimą riziką.

Praeitą savaitę po ekspertų komiteto pasitarimo EVA sakė išnagrinėjusi žinomus kraujo krešulių susidarymo atvejus nenustačiusi „jokių specifinių rizikos veiksnių“, tokių kaip amžius, lytis arba ankstesnė sveikatos būklė.

Raktažodžiai
nepamirsti ,kad ir reto salutinio poveikio zmogus iskeliaves i Dangu norejo ir galejo dar siek tiek pagyventi sioje Sventos Marijos stebuklu zemeleje . Be to EVA nekelia jokio pasitikejimo .....kaip vejai pucia taip ir kalba link tos puses kur naudingiau .Nes visa tai biznis ir didziuliai pinigai .....
reiketu, 2021-04-08 13:28
aišku, kad nėra tikslo numarint jaunimą iki 30 metų, todėl jiems ir nerekomenduoja skiepytis. Kas virš 30 metų ne tokie ir svarbūs... nurašys gretutinėm ligom..
aisku, 2021-04-07 22:14
Sidebar placeholder