Funkcinės medicinos gydytoja dalijasi patarimu, kaip mankštintis sergant artritu

Funkcinės medicinos gydytoja dalijasi patarimu, kaip mankštintis sergant artritu

Gali atrodyti nelogiška daug judėti, kai sergate skausminga liga, kuri taip pat gali sukelti didelį nuovargį. Tačiau jei esate vienas iš daugelio žmonių, sergančių reumatoidiniu artritu (RA), arba vienas iš sergančių osteoartritu, turėtumėte žinoti, kad mankšta yra vienas geriausių būdų, padedančių palengvinti tokius simptomus kaip sąnarių skausmas, patinimas, sustingimas ir jautrumas.

Svarbiausia įsitikinti, kad mankštinatės taip, kad tai būtų naudinga, o ne žalinga jūsų organizmui, sako medicinos mokslų daktarė Tamika Henry, sertifikuota šeimos gydytoja, Neribotos sveikatos instituto įkūrėja ir knygos ,,The Unlimited You Detox” autorė.

RA atsiranda, kai imuninė sistema atakuoja sąnarių sinoviją - audinį, išklojantį sąnarius ir padedantį jiems sklandžiai judėti. Kai sinovijos audinyje atsiranda uždegiminių pokyčių, ji sustorėja, todėl sąnariai patinsta, tampa jautrūs, o judesiai skausmingi ir sudėtingi.

Nors tiek RA, tiek osteoartritas yra susiję su sąnarių gleivinės uždegimu, jie skiriasi tuo, kad osteoartritas taip pat sukelia viso sąnario, įskaitant kaulus ir jungiamąjį audinį, susilpnėjimą ir nykimą. Tačiau abiejų tipų artritui gali padėti mankšta, sako daktaras Henry, kuriam vaikystėje buvo diagnozuotas jaunatvinis RA.

Mankšta padeda išlaikyti judrumą ir gali padėti sumažinti tolesnį sąnarių sustingimą. Pratimai taip pat padidina kraujo pritekėjimą į šią sritį, o tai gali padidinti raumenų jėgą ir yra susiję su skausmo sumažėjimu.

Kodėl gali prireikti keisti mankštos režimą?

Dr. Henry sako, kad sergantieji artritu, mankštindamiesi turi galvoti apie sąnarių išsaugojimą, o tai gali reikšti, kad reikia keisti savo požiūrį, jei iki diagnozės nustatymo užsiiminėjote HIIT ar CrossFit treniruotėmis.

Didelio intensyvumo veikla gali sukelti dar didesnį skausmą, o netinkami pratimai gali sukelti dar didesnį patinimą ir uždegimą, o tai gali dar labiau apriboti sąnario naudojimą.

Dr. Henry patarimas, jei sergate artritu - venkite treniruočių, kurių metu šokinėjama, bėgama ar atliekami bet kokie kiti judesiai, stipriai veikiantys sąnarius.

Vietoj to rinkitės nedidelio intensyvumo veiklą, skatinančią lankstumą, judesių amplitudę ir apimančią tiek kardio, tiek jėgos pratimus. Geriausi pasirinkimai - joga, taiči, tempimas, vaikščiojimas, vandens aerobika, plaukimas, važinėjimas dviračiu ir net sodininkystė.

Taip pat nustatyta, kad sergantiesiems RA naudingos pasipriešinimo treniruotės, kurios pagerina sąnarių funkciją, skausmą, sustingimą, fizinį pajėgumą ir jėgą, įskaitant suėmimo jėgą.

Dr. Henry teigia, kad sergant RA ypač svarbu palaikyti rankų suėmimo jėgą, nes ši liga dažniausiai pažeidžia plaštakų ir pirštų sąnarius, dėl to gali sumažėti judrumas ir padidėti sustingimas. Todėl ji pataria į savo kasdienę veiklą įtraukti plaštakų ir pirštų pratimus, pavyzdžiui:

minkšto guminio kamuoliuko spaudymą

kumščių atidarymas ir uždarymas

pirštais ir nykščiu daryti ratą, panašų į "O" raidės formą

pakaitomis baksnoti nykščiu, rodomuoju, viduriniuoju, bevardžiu ir penktuoju pirštais

Viso kūno sveikata

Nors mankšta yra viena iš sudėtinių dėlionės dalių, artritui įveikti reikia viso organizmo požiūrio, kuris padeda išlaikyti žemą uždegimo lygį, pasirenkant sveiką gyvenimo būdą, sako daktaras Henry.

Stiprinkite aplink sąnarį esančius raumenis, pasitempkite ir gerkite vandenį, kad padėtumėte drėkinti sąnarius. Apsvarstykite priešuždegiminius maisto papildus, tokius kaip ciberžolė, žuvų taukai ir glutationas.

Venkite perdirbtų maisto produktų ir daug cukraus turinčių gėrimų. Taip pat nepamirškite tinkamai išsimiegoti. Jūsų kūnas gydosi ir taisosi miegodamas.

O jei paūmėjo liga arba tiesiog nesijaučiate galintys daug nuveikti, galite neskubėti - poilsis gali padėti sumažinti uždegimą ir nuovargį bei išsaugoti energiją, kai pasijusite geriau.

Sergant artritu, kaip ir visais kitais gyvenimo atvejais, svarbiausia yra pusiausvyra, todėl visada pravartu įsiklausyti į tai, ką jums sako jūsų kūnas.

Parengta pagal: www.wellandgood.com

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder