Šios medžiagos kaupiasi organizme ir jį nuodija. Dėl to susergama įvairiomis ligomis.
Tačiau net ir šiais laikais, kai pilna sveikatą žalojančių pagundų, yra išeitis. Tai – organizmo valymas.
Apsivalymas nuo gleivių
Gleivės (gleiviniai baltymai) yra perregimas, glitus, rūgštis neutralizuojantis skystis. Gleivės veikia kaip lubrikantas, padedantis maistui keliauti į virškinamąjį traktą.
Valgant daug baltymų turintį ir apdorotą maistą išsiskiria daugiau skrandžio sulčių.
Kad skrandžio sienelės būtų apsaugotos nuo apvirškinimo, specialios liaukos išskiria daugiau gleivių.
Jos sąveikauja su skrandžio sultimis ir yra nesuvirškinamas priedas gleivinių baltymų komplekse. Per didelis gleivių kiekis išderina apykaitą.
Gleiviniai baltymai susikaupia ir iš dalies dehidruoja, sukietina ir perpildo limfmazgius, išderina tinkamą baltymų paskirstymą tam tikrose vietose.
Gleivių sankaupos sukelia deguonies perdavimo, biologinių funkcijų ir maisto virškinimo sutrikimus.
Padėti gali iškrovos dienos ir gausesnis daržovių bei vaisių sulčių vartojimas. Pašalinti gleives padeda įvairūs organizmo valymo būdai.
Vienas jų – organizmo valymas išspaudomis.
Organizmo valymas išspaudomis
Ukrainos mokslininkas Borisas Bolotovas teigė, kad organizmo valymui tinka daržovių išspaudos. Jos sugeria gleives, įvairius teršalus, laisvuosius radikalus ir pašalina iš virškinimo trakto.
Taikant šį metodą reikėtų 2–3 kartus per dieną 20 min. prieš valgį arba 2 val. po jo ryti mažus, pupelės dydžio burokėlių arba morkų išspaudų rutuliukus.
Vienu kartu suvartoti ne daugiau nei tris šaukštus
. Svarbu juos nuryti taip, kad burnoje jie nesiliestų su seilėmis. Vandens gerti nereikėtų.
Išspaudos gaunamos išspaudus daržovių ar vaisių sultis. Tą galima padaryti įprasta sulčiaspaude. Kad išspaudų rutuliukai suliptų, jas galima sumaišyti su medumi arba grietine. Tokius rutuliukus šaldytuve galima laikyti iki 10 dienų.
Burokėlių išspaudos padeda mažinti kraujospūdį ir svorį. Jeigu ėda rėmuo, tiks obuolių ir morkų išspaudos. Kopūstų išspaudos padės išvalyti žarnyną.
Burokėlių sulčių metodas
Burokėlių sultys stiprina kraują, todėl ypač tinka sergant mažakraujyste, taip pat padeda susirgus kandidoze, Laimo liga. Jos naudingos varginant vidurių užkietėjimui, stiprina imunitetą, padeda gydyti randus, išlygina raukšles.
Šį metodą galite taikyti atskirai arba kartu su organizmo valymu išspaudomis. Tai praktiška, nes panaudosite ir sultis, ir išspaudas.
Reikėtų išgerti stiklinę vandens, kuriame išmaišytas trečdalis šaukštelio cinamono.
Po 15 min. išgerti burokėlių sulčių. Jų kiekis priklauso nuo to, ar organizmas stipriai užterštas.
Rekomenduojama išgerti stiklinę, tačiau jeigu nuo tokio kiekio supykina, galima gerti mažiau.
Kuo labiau organizmas užterštas, tuo jaučiamas stipresnis poveikis: šleikštulys, pykinimas, viduriavimas. Išgėrus sulčių reikėtų suvalgyti kelis obuolius.
3 dienų organizmo valymas obuolių sultimis
Daržovės stiprina organizmą. Jų sultys turi vitaminų, mineralinių medžiagų, aminorūgščių. Jos pasisavinamos labai greitai – per 10–15 min.
Pirmąją organizmo valymo dieną vos pabudus reikėtų išgerti 0,5 l slyvų sulčių. Jos gerina žarnyno veiklą, valo organizmą. Po pusvalandžio išgerti stiklinę obuolių sulčių.
Dar po pusvalandžio – stiklinę vandens. Per dieną patariama išgerti apie 4,5 l obuolių sulčių.
Taip pat nepamiršti tris kartus per dieną išgerti po 1–2 šaukštus alyvuogių aliejaus.
Ketvirtą dieną galima valgyti šviežių daržovių, vaisių. Palaipsniui pradėti maitintis įprastu maistu.
Kuo naudinga žolė?
Pasak vieno mokslų daktaro, yra trys nuovargio, ligų ir mirties priežastys: organizmo negalėjimas pašalinti nuodingų atliekų; nepakankamas augalinio maisto vartojimas; per mažas kūrybiškumas ir nesugebėjimas atsikratyti neigiamų emocijų.
Teigiama, kad želmenų sultys itin naudingos organizmui. Želmenys – tai javų daigai.
Vartojimą geriausia pradėti nuo labai mažų kiekių – 1–2 šaukštų. Išgerti reikėtų tiek, kad būtų nemalonu, tačiau ne tiek, kad būtų bloga. Vėliau kiekį didinti.
Išgėrus želmenų sulčių mažiausiai valandą reikėtų nieko nevalgyti.
Želmenų sultys puikia valo organizmą. Dėl didelio fermentų kiekio jos iškart pradeda reaguoti su toksinais ir gleivėmis skrandyje, dažnai sukeldamos nuovargį.
Jeigu atsiranda pykinimas, tai reiškia, kad organizmas užterštas.
Esant tuščiam skrandžiui, išgertos sultys iškart įsisavinamos per gleivinę.
Žaliavalgystės pradininkas Viktoras Kulvinskas (kažkur čia įdėti Viktoro Kulvinsko foto) apie želmenų sulčių naudą sako: „Netrukus, kai pradėjau gerti sultis, pastebėjau, kad po 5 min. mano rankų venos, kurios paprastai būdavo išsišokusios, pasidarydavo vos įžiūrimos.
Tai ženklas, kad želmenų sultys jau veikia organizme.“
Natūraliosios mitybos šalininkai teigia, kad prieš kiekvieno termiškai apdoroto maistą vartojimą reikėtų užkąsti žalumynų.
Taip nesikaups kalorijos, nes organizmas pirmiausia virškins žalumynus, o vėliau suvartotas maistas nebus pilnai suvirškintas.
Ryžiai – druskų surinkėjai
Druskos linkusios kauptis organizme.
Jų perteklius kenkia sąnariams, kraujagyslėms. Ryžiai „sutraukia“ druskos perteklių, jį perdirba ir pašalina iš organizmo.
Nuplauti 2 šaukštus ryžių, užpilti puse litro virinto vandens ir užvirti. Tuomet vandenį nupilti, ryžius nuplauti, užpilti nauju vandeniu, pavirti apie minutę laiko.
Palikti nusistovėti. Viską pakartoti dar tris kartus. Paskui vandenį nupilti, o ryžius suvalgyti pusryčiams. Kelias valandas nieko nevalgyti ir negerti.
Maudynės – ne tik išoriniam kūno valymui
Per dieną oda paprastai išskiria apie litrą ar daugiau skysčių. Kasdienės maudynės padeda pašalinti organizmo išskirtas medžiagas nuo odos.
Maudantis reikėtų kruopščiai nušveisti kojų padus šiurkščiu šepečiu. Tai suaktyvins vidaus organų veiklą.
Švelnų natūralių šerių šepetį galima naudoti viso kūno šveitimui. Tai suaktyvins kraujotaką ir suteiks gyvybingumo.
Maudynės sūriame vandenyje padeda pašalinti toksinus. Į šilto vandens vonią reikėtų įpilti 1–1,5 kg druskos. Labiausia tam tinka jūros druska.
Pagulėti apie 20–40 min. Pieš šią procedūrą būtų naudinga nieko nevalgius išgerti apie 3 puodelius liepžiedžių arbatos. Tai paskatins prakaitavimą.
Tokioje vonioje galima pagulėti tris kartus per savaitę.
Jeigu druskos sukelia dirginimą ar skausmą, tokių maudynių reikėtų atsisakyti.
Pasninkauti – ne badauti
Žaliavalgystės pradininkas Viktoras Kulvinskas teigia, kad pasninkavimas – pati veiksmingiausia organizmo išvalymo priemonė.
Į organizmą kartu su vartojamu maistu patenka konservantų, švino, arseno ir kitų medžiagų.
Kai jos trikdo normalią organizmo veiklą, jis ima siųsti signalus: skrandis prastai virškina, per menstruacijas skauda pilvą, kamuoja nuolatinis nuovargis, didelis miego poreikis, nemiga, didelis saldumynų poreikis, persivalgymas, apetito nebuvimas.
Oda atrodo išblyškusi, suvytusi, raukšlėta, akys pasruvusios krauju. Ryte nosis neretai būna užgulusi.
V. Kulvinskas teigia, kad viena ar dvi pasninko dienos per savaitę turėtų tapti įprasta sveiko gyvenimo dalimi.
Jeigu ketinate pasninkauti vartodami tik vandenį, reikėtų paruošti organizmą, kelis mėnesius maitintis ekologiškomis daržovėmis, vaisiais, sėklomis, želmenimis.
Pasninkaujant sparčiai naudojami kūno riebalai ir pasišalina susikaupę nuodai.
Vieną dieną trunkantį pasninką gali rinktis visi žmonės. Dieną prieš jį nuo pietų reikėtų susilaikyti nuo baltyminio maisto. 3 val. iki miego reikia suvalgyti apie 0,5 kg salotų.
Jas galima maišyti su aliejumi. Pasninko dieną reikėtų gerti tik vandenį. Jo vartoti tiek, kiek norisi.
Gali krėsti šaltis. Tai – natūrali organizmo reakcija. Tada rankas galima pakišti po karštu vandeniu. Jeigu jaučiamas silpnumas, vertėtų anksčiau nueiti miegoti.
Jeigu užpuola alkis, reikėtų mintyse kartoti saviįtaigos frazes. Pavyzdžiui:
„Išgersiu stiklinę vandens, ir noras valgyti praeis.“
„Aš geriu vandenį, ir mano svoris mažėja.“
„Rytoj ateis rytas, ir aš tapsiu rami(-us) ir savimi pasitikinti(-s).“
„Kai išgirsiu žadintuvą, jausiuosi žvali(-us) ir lengvai kelsiuosi.“
Iškrovos dieną galima daryti jogos asanas (pratimus). Tačiau jie neturėtų būti per daug intensyvūs.
Kitą dieną
Jeigu kitą dieną po iškrovos dienos valgyti nesinori, galima tęsti pasninką. Tačiau jeigu atsikėlus juntamas alkis, reikėtų sumaišyti pusę stiklinės pomidorų sulčių su šiltu vandeniu. Išgerti.
Po pusvalandžio pakartoti. Vėliau galima išgerti tiek pomidorų sulčių, kiek norisi.
Paskui nedideliais kiekiais galima valgyti įvairių maisto produktų.
Gydomojo badavimo pradininkas Polis Bregas sako, kad po 24–36 valandų nevalgymo pirmas maistas turi būti šviežių tarkuotų morkų ir kopūstų salotos, į kurias galima įpilti šaukštelį citrinų ar apelsinų sulčių.
Toks patiekalas – tarsi žarnyno šluota.
Po to galima suvalgyti virtų kopūstų, špinatų ar virintu vandeniu nuplikytų pomidorų (odelę nulupti).
Per iškrovos dieną paprastai netenkama apie 1,5 kg svorio. Kitą dieną pusė jo sugrįžta.
Kas ką šalina?
Plaučiai pašalina anglies dvideginį, oro teršalus, dujas, susikaupusias organizme dėl puvimo proceso.
Oda pašalina druskos perteklių ir kitus dirgiklius, taip pat kai kurias atliekas, susidarančias dėl baltymų, kepto maisto, pieno produktų, krakmolo. Inkstai pašalina baltymų atliekas.
Žarnynui tenka didžiausia šalinimo funkcijos našta.
Visuomenės sveikatos specialistė dietologė Vaida Skurdenytė
Žarnyno valymas
Organizmo valymo sąvoką dažniausiai vartoja netradicinės, natūraliosios medicinos atstovai. Ji suprantama kaip žarnyno ir viso organizmo valymas nuo susikaupusių toksinų, šlakų ir kitų medžiagų.
Žarnyno valymas – bene populiariausias, daugiausiai aptarinėjamas ir dažniausiai siūlomas organizmo valymo būdas.
Šiuolaikinėje visuomenėje tai itin svarbu, nes dauguma žmonių mažai juda, valgo apdorotą maistą, kurio žema maistinė vertė, mažai maistinių skaidulų, daug sintetinių maisto priedų.
Tuomet sutrinka virškinamojo trakto veikla, užkietėja viduriai. Valant žarnyną pašalinami užsistovėję maisto likučiai, nereikalingų medžiagų sankaupos.
Tačiau tai tik laikinas problemos sprendimas. Jeigu nebus keičiamas gyvenimo būdas, problemos vėl kartosis.
Be to, valant žarnyną suardoma natūrali mikroflora, gali išsivystyti disbakteriozė.
Dieta
Dieta – dar vienas populiarus organizmo valymo būdas. Dažniausiai taikoma monodieta, kai vartojamas vienas produktas, pavyzdžiui, grikiai, kopūstai, varškė ir pan., arba jie paeiliui kaitaliojami.
Laikantis tokių dietų gaunama mažiau kalorijų nei įprastai.
Organizmas netenka ne vien susikaupusių nereikalingų medžiagų, bet ir papildomų kilogramų.
Tačiau tokiu atveju su maistu negaunama visų reikalingų medžiagų. Be to, po dietos suvalgoma daugiau ir nekokybiško maisto.
Todėl visuomet geriau nuolatos maitintis saikingai ir sveikai, nei kartais pasilaikyti dietos.
Pirtis
Pirtis –pakankamai dažna organizmo valymo priemonė. Su prakaitu iš organizmo pašalinamos nereikalingos medžiagos ir toksinai.
Reguliarus lankymasis pirtyje gali būti naudingas sveikatai.
Tačiau reikėtų nepamišti, kad gausiai prakaituojant taip pat netenkama skysčių ir elektrolitų, todėl būtina pakankamai gerti, geriausiai – didesnės mineralizacijos mineralinio vandens.
Pirtyje neturėtų kaitintis širdies ligoniams, kenčiantiems nuo venų varikozės, taip pat – nėščioms moterims.
Natūraliosios medicinos gydytoja, dietologė Jelena Tulčina
Hidrokolonterapija
Viena pažangiausių organizmo valymo procedūrų – hidrokolonterapija, kuri atliekama daugelio šalių gydymo įstaigose. Daugiau nei 15 metų ši procedūra atliekama Lietuvoje.
Per procedūrą lanksčia žarnele, įstatyta į išeinamąją angą, į žarnyną teka šiltas ir švarus vanduo.
Moderni, sertifikuota įranga leidžia kontroliuoti vandens temperatūrą ir slėgį, kuris dvidešimt kartų mažesnis nei valant žarnyną paprasta klizma.
Vandens filtrai, ultravioletinių spindulių dezinfekavimo lempos užtikrina procedūros saugumą, o vienkartinių vamzdelių ir antgalių naudojimas – higieną.
Dėl šių savybių žarnyno valymo procedūra yra naujausia ir saugiausia valymo priemonė.
Į laisvinančius preparatus organizmas reaguoja kaip į dirgiklius, nes jie sudirgina žarnos sieneles, pagreitina motoriką, pašalina daug skysčių kartu su naudingomis mineralinėmis medžiagomis.
Nuolat naudojant laisvinančius preparatus organizmas prie jų pripranta ir vaistai nustoja veikti.
Naudojamas ir toks organizmo valymo būdas, kada išgeriama didelės koncentracijos cheminės medžiagos, kuri sudirgina žarnyną ir sukelia viduriavimą.
Organizmo valymas sifoninės klizmos metodu veikia kaip įprasta klizma, bet dideliu slėgiu į žarnyną tekantis mineralinis vanduo sukelia diskomfortą.
Įprastos klizmos išvalo tik trečdalį žarnyno dalies, be to, slėgis yra 20 kartų didesnis negu žarnyną valant hidrokolonterapijos būdu.
Per hidrokolonterapijos procedūrą, kai žarna prisipildo, nešvarumai išvalomi iš viso storojo žarnyno.
Taip kartu su vandeniu pasišalina išmatos, gleivės, nesuvirškintas maistas, išmatų akmenys, parazitai, grybeliai, pelėsiai, jų sporos ir kt.
Išvalius toksinus normalizuojasi virškinamojo trakto funkcijos, švarioje terpėje pradeda savaime daugintis gerosios bakterijos, kurios pradeda sintetinti vitaminus ir pasisavinti mineralus.
Žarnyno valymo nauda
Per gydymo kursą nukrenta nuo 2 iki 5 kg, greičiau atsinaujina žarnyno ląstelės, geriau pasisavinamos maistinės medžiagos, normalizuojasi medžiagų apykaita, skaistėja oda.
Veninis kraujas lengviau nuteka iš apatinės kūno dalies, o tai svarbu gydant celiulitą, hemorojų.
Sumažėja apetitas, stuburo ir sąnarių apkrova, pagerėja audinių mityba, stimuliuojama žarnyno veikla.
Žarnyno valymas padeda išvengti vidurių užkietėjimo ir pūtimo, detoksikuoja organizmą, didina jo atsparumą kovojant su sunkiomis ligomis.
Profilaktiškai valyti žarnyną patartina du kartus per metus. Per žarnyno valymą ir po jo rekomenduojama sveikai maitintis.
Priekavos.lt
Jei patiko straipsnis, nepamirškite pasidalinti su draugais Facebook!
Taip pat skaitykite:
- Prabudote vidury nakties? Vėl užmigti per minutę padeda populiarus triukas
- Galvos skausmas perspėja ir apie tai, kad metas išgerti vandens
- Dažna sloga, apsunkęs kvėpavimas – peršalimo ar rimtesnių sveikatos sutrikimų pranašai?
- 8 būdai, kaip, sustiprinti smegenų sveikatą: neurologas pataria
- Dietologė įvardijo uogas, kurios stabdo senėjimo procesus: jos pasižymi priešvėžinėmis savybėmis
- Visa tiesa apie ežiuolę: ar tikrai padeda imuninei sistemai?
- Probiotikų užtaisas: naudingos medžiagos ir galinčios pakenkti
- Kramsnokite ir organizmas padėkos: super riešutais vadinami anakardžiai bei trys jų sveikų ir itin gardžių patiekalų idėjos
Rašyti komentarą