Gydytoja pasakoja, kiek citrusiniai vaisiai apsaugo nuo ligų (1)

Gydytoja Kateryna Chomčenko papasakojo, kaip citrusiniai vaisiai apsaugo nuo gripo, koronaviruso ir ūmių virusinių kvėpavimo takų infekcijų.

Specialistės teigimu, vitaminų vartojimas, įskaitant citrusinius vaisius, yra svarbi kvėpavimo takų infekcijų profilaktikos komplekso dalis.

Tačiau yra keletas niuansų.

Pirma, nepervertinkite citrinų, apelsinų ir kitų citrusinių vaisių "antialkoholinių" savybių.

Antra, tas pats vitaminas C neabejotinai tam tikru mastu stiprina organizmo gynybines jėgas, tačiau svarbu laikytis dozavimo.

Trečia, reikia suprasti, kad kai kurie askorbinai negali apsaugoti žmogaus nuo gripo, COVID-19 ir ūmių virusinių kvėpavimo takų infekcijų.

Jekaterina Chomčenko pabrėžia, kad vienintelė moksliškai įrodyta ir pagrįsta profilaktika yra savalaikė imunizacija.

Specialistė pabrėžia, kad skiepytis reikia ir tiems, kurie gyvena sveiką gyvenimo būdą, tinkamai maitinasi ir stiprina savo sveikatą.

Žinoma, visa tai padeda sustiprinti organizmo apsaugą, tačiau neužtikrina visiško saugumo nuo aplinkoje aktyviai cirkuliuojančių virusų.

Pasak gydytojos, skiepai padeda sukurti veiksmingą apsaugą - gaminti antikūnus, kurie kovoja su virusu, jei jis patenka į organizmą.

- Be to, skiepijant nuo gripo 25-30 proc. sumažėja paskiepytų asmenų, kurie serga kitomis kvėpavimo takų ligomis, skaičius.

Tačiau svarbiausia, kad skiepai apsaugo nuo sunkių ir komplikuotų gripo formų", - sako gydytojas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder