Ilgaamžes tradicijas turinčiam LOR skyriui – pastiprinimas iš Kauno klinikų

(5)

Per vieną dieną atliktos keturios otochirurginės operacijos – taip sparčiai dirba naujasis Respublikinės Klaipėdos ligoninės Ausų, nosies, gerklės skyriaus gydytojas otochirurgas dr. Paulius Vaičiulis.

Ilgametę patirtį turinčio ir puikiais specialistais garsėjančio skyriaus gretas papildė du otochirurgai iš Kauno klinikų - dr. P. Vaičiulis ir gydytojas Tomas Jakštas.

Išvengė klausos aparato

Jau du Respublikinės Klaipėdos ligoninės pacientai gali džiaugtis pagerėjusia bei išsaugota klausa – jiems atliktos klausą atkuriančios otochirurginės operacijos – stapedoplastikos. Šiuos pacientus operavo iš Kauno klinikų atvykęs otochirurgas dr. P. Vaičiulis.

Pirmuoju gydytojo pacientu Klaipėdoje tapo 36 metų vyras, sergantis Bechterevo liga. Per pastaruosius kelerius metus vyrui pradėjo silpti klausa, tačiau jis delsė kreiptis į medikus. Registruotis vizitui paskatino stiprus gerklės skausmas.

Pasak Respublikinės Klaipėdos ligoninės Ausų, nosies, gerklės (LOR) skyriaus laikinai vedėjos pareigas einančios gydytojos Ingridos Anužytės, pacientas pirmiausia kreipėsi į ją privačioje klinikoje dėl gerklės skausmo. 

Diagnozavusi grybelinį faringitą, gydytoja atkreipė dėmesį, kad vyras silpnai girdi. Atilkus audiologinius tyrimus, pacientui diagnozuota otosklerozė.

Jaunam vyrui buvo pasiūlytas chirurginis gydymas. Gydytojas P. Vaičiulis paaiškino, kad klaipėdiečiui buvo atlikta sudėtinga mikrochirurginė operacija – stapedoplastika. Ši operacija reikalauja itin didelio tikslumo ir kruopštumo: vietoje ligos pažeisto klausos kauliuko įdedamas implantas. Praėjus pooperaciniam laikotarpiui, pacientas puikiai girdės ir galės grįžti į kasdienį gyvenimą.

„Fantastika! - pasidžiaugė klaipėdietis Vytautas, paklaustas, kaip jaučiasi praėjus kelioms valandoms po operacijos. – Atrodo, kad visi kalba su garsiakalbiu.“ 

Tiesa, šis pacientas po pusmečio dar turės sugrįžti į ligoninę, kad analogiška operacija būtų atlikta ir kitai ligos pažeistai ausiai.

Kita pacientė – 64 metų moteris, kuriai nustatyta ta pati diagnozė – otosklerozė. Kaip klausos reabilitacijos priemonę ji buvo pasirinkusi klausos aparatus, tačiau panešiojusi juos nusprendė, kad vertėtų pabandyti chirurginį gydymą. 

Pacientei buvo atlikta analogiška operacija, kaip ir pirmajam minėtam pacientui. Po operacijos moteriai klausos aparato artimiausiu metu nebeprireiks.

Pagerino gyvenimo kokybę

Trečiam, vyresnio amžiaus, pacientui operacijos prireikė dėl lėtinio otito – pūlingo vidurinės ausies uždegimo su cholesteatoma. 

Paprastai tariant, tai yra odos susiformavimas netinkamoje vietoje. Šios operacijos tikslas buvo atkurti ligos pažeistą ausies anatomiją, apsaugoti ją nuo nuolatinio pūliavimo. 

Delsiant imtis gydymo, galimos tokios komplikacijos kaip meningitas, smegenų pūliniai.

Iki tol klausos aparatą nešiojusiam vyrui su juo nepavyks atsisveikinti dėl pernelyg užleistos ligos, pažeistų klausos kauliukų. 

„Po operacijos ausis nebešlapiuos, jo gyvenimo kokybė ženkliai pagerės“, – paaiškino dr. P. Vaičiulis, pridūręs, kad esant tokiems pakitimams padėti gali tik chirurginis gydymas.

Nustatė retą ligą

Ketvirtajai pacientei buvo diagnozuota reta stipriai gyvenimo kokybę bloginanti Menjero liga. Tai vidinės ausies pažeidimas, kai pablogėja klausa, o pažeistoje ausyje jaučiamas pilnumo jausmas, ausyse spengia ir ūžia, svaigsta galva. 

Kartojantis ligos priepuoliams, didėja rizika negrįžtamai prarasti klausą. 41 metų pacientę dėl Menjero ligos priepuolių į ligoninę atsiuntė RKL Konsultacinės poliklinikos, esančios Herkaus Manto g. 49, surdologė Marija Lebedeva.

Remiantis naujausiomis mokslinėmis studijomis, kurios tiria Menjero ligos gydymą, pacientei buvo atlikta timpanostomija. 

Po šios operacijos retėja galvos svaigimo priepuolių skaičius ir padedama išsaugoti klausą.

„Klaipėdos ir Vakarų Lietuvos regiono pacientai turi teisę gauti aukščiausio lygio pagalbą, tad esame labai laimingi, kad mūsų ligoninė sulaukė tokio aukšto lygio otochirurgo“, - po sėkmingai atliktų operacijų pasidžiaugė nuo rugsėjo Ausų, nosies, gerklės skyriui vadovaujanti I. Anužytė.

Vedėja sutiko, kad keturios operacijos atliktos per gana trumpą laiką – tai patvirtina otochirurgo ir puikiai sustyguotos LOR skyriaus komandos ir operacinės profesionalumą.

Stiprina otochirurginę pagalbą

Beveik 10 metų patirtį turintis gydytojas dr. P. Vaičiulis iš Kauno klinikų konsultuoti ir operuoti į Klaipėdą planuoja atvykti porą kartų per mėnesį. 

Otochirurgas specializuojasi lėtinių ausų ligų srityje, atlieka klausą atkuriančias, klausos protezavimo, kochlearinės implantacijos ir kitas operacijas. „Jei skauda ar pūliuoja ausį, negirdite, kreipkitės į mane“, - trumpai paaiškino gydytojas.

Šią savaitę į Respublikinę Klaipėdos ligoninę atvyks ir kitas gydytojas iš Kauno klinikų – Tomas Jakštas. Be otochirurginių operacijų, jis taip pat atlieka nosies endoskopines, rinoplastikos operacijas.

Nuo rugsėjo 10 dienos LOR skyriuje dirba gydytojas dr. Rimantas Mačiulaitis. Kaip paaiškino vedėja I. Anužytė, LOR skyriuje plečiamos gydymo paslaugos, tad pacientams stengiamasi suteikti aukščiausio lygio otochirurgines paslaugas, toliau atliekamos endoskopinės sinusų, knarkimo ir kitos LOR operacijos. Skyriuje operuojami ir vaikai.

Orientyras – naujovės

Prieš kelias savaites dėl varginančios sekrecijos iš nosies buvo atlikta endoskopinė septoplastika ir krioterapija. 

Pastaroji Lietuvoje vos penktoji tokio pobūdžio operacija, kai krioaplikatoriumi prišaldomi vidurinės kriauklės gale esantys užpakaliniai nosies nervai.

Neretai žmones, ypač vyresnio amžiaus, vargina rinorėja – iš nosies bėganti vandeninga sekrecija, ypač paūmėjanti valgant sriubą, iš lauko įėjus į šiltą patalpą ir panašiai. Jungtinėse Amerikos Valstijose nuo 2016 m. taikoma ambulatorinė paslauga – krioterapija. Ši procedūra užkerta kelią vandeningoms išskyroms.

Bene pirmoji Klaipėdos krašte pradėjusi taikyti knarkimo chirurgiją gydytoja I. Anužytė paaiškino, jog nuolat stengiamasi koncentruotis į naujoves.

Tęsia gilias tradicijas

Nuo 2005-ųjų metų ligoninėje dirbanti I. Anužytė pastebi, kad ilgametę ir gilią istoriją turinčiame skyriuje visada dirbo aukštos kvalifikacijos specialistai, siekiantys savo pacientams pasiūlyti kokybiškas ir modernias paslaugas. 

Ligoninės Ausų, gerklės ir nosies skyrius buvo įkurtas 1936 metais, čia taip pat buvo teikiamos ir ambulatorinės paslaugos.

„Skyrius gyvuoja 88 metus – šias gilias tradicijas tęsiame toliau. Sulaukiame daug pacientų ir jei pagalbos kreipiasi ir kolegos, vadinasi, dirbame išties gerai. 

Viena pacientė atsisveikindama padėkojo, kad skyriuje jautėsi kaip namuose. 

Tokie žodžiai - balzamas mūsų širdžiai. Komandoje kiekvienas darbuotojas: nuo slaugytojos padėjėjos iki gydytojų anesteziologų dirba paciento labui. Ligoninė neatsitiktinai išrinkta geriausia Lietuvoje trečius metus iš eilės“, - pasidžiaugė I. Anužytė.

Atsisveikindama vedėja pacitavo Vinstono Čerčilio žodžius: „Tvirtai tikiu, kad šiandien mes esame savo likimo šeimininkai ir kad įstengsime nudirbti visus mūsų laukiančius darbus. 

Jei tikime savo reikalu ir tvirtai pasiryžome laimėti – pergalė nuo mūsų nenusigręš.“

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder