Knarkimas gali pakenkti smegenims

Įspėjimas knarkiantiems žmonėms: naktiniai trimitai gali pakenkti smegenims

Naujame tyrime mokslininkai daugiausia dėmesio skyrė knarkimui ir jo poveikiui mūsų smegenims bei pažinimo funkcijoms. Londono Karališkojo koledžo mokslininkai dabar mano, kad naktiniai knarkimai ne tik trukdo miegoti kaimynui, bet ir gali pakenkti mūsų smegenims, rašo "Daily Mail".

Mokslininkai teigia, kad miego apnėja yra tiesiogiai susijusi su kognityvinių funkcijų pablogėjimu.

Tyrimui britų mokslininkai kartu su kolegomis iš Vokietijos ir Australijos atrinko 27 vyrus nuo 35 iki 70 metų, kuriems neseniai buvo diagnozuotas obstrukcinės miego apnėjos sindromas (OSAS), tačiau kitais atžvilgiais jie buvo visiškai sveiki.

Tokių pacientų pasitaiko neretai, nes OSAS paprastai lydi ir nutukimas ar kitos ligos, pavyzdžiui, diabetas, depresija ar širdies ir kraujagyslių ligos.

Mokslininkai mano, kad dėl šių papildomų veiksnių jų kolegoms anksčiau niekada nepavyko aptikti šio ryšio tarp apnėjos ir pažinimo funkcijų sutrikimo.

Faktas tas, kad šie gretutiniai susirgimai patys savaime yra žmonių pažintinių gebėjimų pablogėjimo rizikos veiksniai.

Tyrimo metu mokslininkai taip pat tyrė kontrolinę grupę vyrų, turinčių panašią sveikatos būklę ir išsilavinimą, kurie nesirgo OSAS.

Visi tiriamieji dėvėjo elektroencefalografijos kepuraites, kuriomis buvo matuojamas jų smegenų aktyvumas miego metu.

Tyrėjai taip pat fiksavo deguonies kiekį kraujyje, širdies ritmą, kvėpavimą, akių ir kojų judesius. Tyrėjai taip pat tikrino recipientų kognityvines funkcijas.

Tyrimo rezultatai rodo, kad vyrai, sergantys sunkia OSAS, buvo mažiau budrūs ir turėjo prastesnes vykdomąsias funkcijas, įskaitant gebėjimą siekti tikslų ir susikaupti.

Tyrimas taip pat parodė, kad apnėja sergančių žmonių trumpalaikė atmintis taip pat buvo prastesnė. Tačiau tyrėjai taip pat nustatė, kad kuo lengvesnė buvo OSAS forma, tuo silpnesnis buvo jos poveikis recipientų kognityvinėms funkcijoms ir smegenims.

Pasak pagrindinės tyrimo autorės daktarės Ivanos Rosenzweig, vadovaujančios Londono karališkojo koledžo Miego ir smegenų plastiškumo centrui, ji ir jos kolegos kol kas nežino, kaip apnėja kenkia žmogaus smegenims.

Tačiau jie mano, kad tai gali būti dėl permainingo deguonies kiekio arba kraujo tekėjimo į smegenis pokyčių.

Mokslininkai pažymi, kad reikės atlikti daugiau tyrimų, norint tiksliai suprasti, kaip knarkimas veikia žmogaus smegenis, tačiau išvados rodo, kad dėl apnėjos sumažėja smegenų galia, o tai savo ruožtu turi įtakos atminčiai, mąstymo gebėjimams, įskaitant sprendimų priėmimą, reakcijos laiką ir suvokimą.

Organizatorių nuotr.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder