Įvardytas riešutas, kuris apsaugo organizmą nuo senėjimo ir gali pailginti gyvenimą keleriais metais
Naudingosios graikinių riešutų savybės
Graikiniai riešutai garsėja turtinga sudėtimi, kuri teigiamai veikia sveikatą ir išvaizdą.
Pagrindiniai privalumai:
Geresnė odos sveikata
Graikiniuose riešutuose gausu omega-3 riebalų rūgščių, įskaitant alfa-linoleno rūgštį (ALA), kurios padeda drėkinti odą, gerina odos elastingumą ir mažina uždegimus.
Senėjimą stabdantys
Dėl didelio vitamino E, seleno ir polifenolių kiekio graikiniai riešutai yra stiprus antioksidantas. Jie neutralizuoja laisvuosius radikalus, apsaugo odos ląsteles nuo pažeidimų ir lėtina raukšlių, hiperpigmentacijos ir kitų su amžiumi susijusių pokyčių atsiradimą.
Odos gijimas ir apsauga
Dėl didelio cinko kiekio graikiniai riešutai skatina odos gijimą ir padeda kovoti su bakterinėmis infekcijomis, o tai ypač naudinga sergant akne ir kitomis uždegiminėmis odos ligomis.
Normalizuoja cukraus kiekį
Graikinių riešutų glikemijos indeksas yra žemas (net 15), todėl jie yra saugus maistas diabetu sergantiems žmonėms. Juose esantys polinesotieji riebalai ir skaidulinės medžiagos padeda palaikyti normalų cukraus kiekį kraujyje ir mažina riziką susirgti II tipo diabetu.
Kaip vartoti graikinius riešutus
Kad gautumėte maksimalią naudą, rekomenduojama kasdien suvalgyti nedidelę graikinių riešutų porciją - apie 28 g. Norint paįvairinti savo mitybą, galima naudoti šiuos būdus:
į košę, jogurtą ar kokteilius dėti smulkintų riešutų;
saldžius užkandžius pakeisti sauja riešutų;
įmaišykite jų į salotas, kad jos įgautų papildomo skonio ir tekstūros;
naudoti graikinius riešutus kepiniuose, pavyzdžiui, keksiukuose ar bananų duonoje;
kepkite graikinius riešutus ir patiekite juos kaip garnyrą prie pagrindinių patiekalų.
Svarbūs įspėjimai
Prieš įtraukdami graikinius riešutus į savo racioną, įsitikinkite, kad nesate jiems alergiški. Be to, žmonės, sergantys žarnyno ar kasos ligomis, turėtų juos vartoti atsargiai arba visai vengti.
Graikiniai riešutai yra ne tik skanus ir maistingas produktas, bet ir galinga sveikatos ir grožio palaikymo priemonė. Įtraukite juos į savo kasdienį valgiaraštį, kad galėtumėte mėgautis visais jų privalumais, tačiau nepamirškite atsižvelgti į individualias organizmo savybes.
Šaltinis: cursorinfo.co.il
Rašyti komentarą