Tulžies pūslės akmenys

Jei tulžies pūslėje atsirado akmenų, operacija gali padėti pasveikti

Daugelis žmonių virškinimo sutrikimų ar maudimo viršutinėje pilvo dalyje net nesusieja su tulžies pūslės akmenlige, tad neretas nugyvena gyvenimą, gal ir nežinodamas, kad turi akmenų. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno ligoninės chirurgų teigimu, pacientai dažnai klausia, ar reikia operuoti tulžies pūslę, jei joje atsirado akmenų. Atsakymas šiuo atveju vienas – taip, reikia.

Gydytojai pabrėžia, kad 80 proc. akmenlige sergančių žmonių anksčiau ar vėliau pasireiškia simptomai: stiprūs diegliai ir įvairūs virškinimo sutrikimai. Kiek mažesnei grupei pacientų pasireiškia sunkesnės akmenligės komplikacijos: ūminis tulžies pūslės arba tulžies latakų uždegimas, mechaninė gelta, ūminis kasos uždegimas – sunkus susirgimas, visada paliekantis pėdsakų žmogaus sveikatai.

Taip pat nustatyta, kad, sergant tulžies pūslės akmenlige, padidėja rizika susirgti tulžies pūslės vėžiu. Komplikacijos sukelia ne tik skausmą. Dėl jų reikia ilgai gydytis ligoninėje, ilgam sutrikdomas darbingumas, o dėl sukeliamų infekcijų, kraujo užkrėtimų netgi kyla grėsmė gyvybei.

„Kada įvyks komplikacijos, niekas nežino, todėl LSMU Kauno ligoninės chirurgai rekomenduoja nelaukti ir atvykti pasikonsultuoti dėl tulžies akmenligės gydymo į LSMU Kauno ligoninės Josvainių g. padalinio Konsultacinę polikliniką“, – nedelsti ragina ligoninės Chirurgijos skyriaus gydytoja chirurgė Eglė Kubiliūtė. Ji dar primena, kad atvykstant reikalingas šeimos gydytojo arba gydytojo specialisto siuntimas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder