JK medicina: pacientai gydomi NHS ligoninių koridoriuose, kad būtų atlaisvintos „greitukės“

(2)

Vis daugiau Jungtinės Karalystės ligoninių gydo pacientus koridoriuose, nes palatose trūksta lovų. NHS vadovai teigia, kad vadinamoji koridorinė priežiūra atlaisvina greitosios pagalbos automobilius ir gelbsti gyvybes.

Tačiau BBC žurnalistai kalbėjosi su tokį gydymą patyrusiais pacientais, kurie teigia, kad ši vis dažniau taikoma praktika yra žeminanti ir menkinanti.

Gregory Knowles kovo mėnesį Norfolko ir Norwicho universitetinės ligoninės (NNUH) koridoriuje šalia savęs suskaičiavo dar 13 kitų pacientų. Dėl komplikacijų po operacijos jis vėl atsidūrė ligoninėje ir iš pradžių gulėjo palatoje, tačiau vieną rytą 4 val. buvo perkeltas į koridorių.

„Atsibudau ir aplink mane buvo žmonės. Tai buvo siaubinga", –BBC pasakojo jis. – Nebuvo jokių uždangų ir jokių galimybių atsigerti vandens ar persirengti. Mano daiktai gulėjo ant lovos dugno. Mano dukra ir partnerė buvo taip pat pasibaisėjusios, kaip ir aš.“

Jo partnerė Alicia Goulty papasakojo, kad darbuotojai per daug skubėjo, kad galėtų juo pasirūpinti.

„Turėjome paprašyti jam vandens. Kartais turėdavome prašyti jo valgio, nes jie pamiršdavo“, – sakė ji.

Ir šeimai teko laukti tris dienas, kol vyrui vėl atsirado vieta palatoje.

Nuo 2022 m. tokios ligoninės kaip NNUH vis dažniau taiko naują darbo metodą, vadinamą nenutrūkstamo srauto modeliu, kai pacientai iš priėmimo skyriaus siunčiami į palatas ir kitas zonas, net jei jos yra pilnos. Taip daroma siekiant išspręsti problemą, susijusią su ilgėjančiu greitosios pagalbos automobilių laukimu prie ligoninių priimamųjų.

Jungtinėje Karalystėje šis modelis pradėtas taikyti Šiaurės Bristolio NHS treste, o vėliau, remiantis NHS valdybos dokumentais, buvo įdiegtas 10 ligoninių, prie kurių greitosios pagalbos automobiliams tenka laukti ilgiausiai.

Dabar šią sistemą ar jos versiją yra pritaikiusios mažiausiai 36 ligoninės. Tačiau dažnai tai reiškia, kad ligoninės turės laikyti pacientus koridoriuose. Teigiama, kad trestai šią sistemą taiko nenoriai, tačiau dabar ji leidžia greitosios pagalbos automobiliams greičiau pasiekti sunkiausius pacientus.

NNUH vyriausioji vykdomoji direktorė Lesley Dwyer teigė, kad lovų paklausa verčia priimti sunkių sprendimų. „Esame įsipareigoję mažinti greitosios pagalbos automobilių vėlavimą už mūsų ligoninės ribų, o tai, kaip žinome, gelbsti gyvybes, nes pagerėja 999 reagavimo laikas, nes greitosios pagalbos automobiliai greičiau pasiekia pacientus mūsų bendruomenėje“, – sakė ji.

Šiaurės Bristolio NHS tresto vyriausiasis slaugos pareigūnas prof. Steve'as Hamsas sako, kad „padarėme savo bendruomenes daug saugesnes“.

Jo teigimu, greitosios pagalbos automobilių reagavimo laikas į iškvietimus dėl infarkto ir insulto sutrumpėjo daugiau nei perpus. Jis taip pat sakė, kad valandų, kurias greitosios pagalbos automobiliams tenka laukti prie ligoninių priimamųjų, skaičius sumažėjo nuo 139 valandų per dieną iki vos šešių.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder