Ką galite nuveikti šį vakarą, kad ryte atsikeltumėte sveikesni

O ką dar galite padaryti, kad ryte atsikeltumėte sveikesni?

Nepamirškite magnio

Magnis gali nesulaukti tokio ažiotažo, kokį sukelia probiotikai ar kiti papildai, tačiau jis atlieka svarbų vaidmenį atliekant įvairias organizmo funkcijas (magnis dalyvauja daugiau nei 300 reakcijų, kaip „Women's Health“ sakė Sonya Angelone, RD) ir gali būti vartojamas prieš einant miegoti dėl įvairių privalumų.

Magnio vartojimas naktį gali padėti užtikrinti reguliarų tuštinimąsi kitą rytą, nes magnis yra lygiųjų raumenų relaksantas- tai padeda raumenų susitraukimams, kurie išstumia išmatas per žarnyną.

Reguliarus tuštinimasis ryte gali padėti pašalinti žarnyno sveikatos simptomus visą dieną ir yra svarbus žingsnis kasdieniame organizmo detoksikacijos procese. „Pirmiausia tuštintis ryte gali padėti atsikratyti tų simptomų (išsipūtimo, pilnumo ir t. t.), todėl visą dieną jausitės geriau“, – paaiškino gastroenterologas dr. Peytonas Berookimas. 

Mineralas taip pat gali padėti jums pabusti sveikiau, nes jis gali padėti jums atkurti miegą, o tai reiškia, kad kitą dieną pabusite žvalesni. Jis atpalaiduoja ne tik virškinimo sistemą, bet ir daugiau raumenų, padeda atpalaiduoti visą kūną ir sumažinti kortizolio kiekį, o tai reiškia, kad galite pabusti atsigavę ir žvalūs, be dirglumo, kurį gali sukelti kiti miegą skatinantys papildai, tokie kaip melatoninas.

Pakeiskite mėlyną šviesą į raudoną

Jau žinote, kad mėlyna šviesa naktį – ar tai būtų telefonas, nešiojamas kompiuteris, lempos ar televizorius – gali apsunkinti užmigimą ir miegą, todėl galbūt žinote, kad raudonos šviesos pasirinkimas prieš miegą gali padėti jums užmigti. Tačiau raudonos šviesos terapija prieš miegą taip pat gali pagerinti energiją kitą dieną dėl cirkadinio ritmo.

Cirkadinis ritmas veikia kaip vidinis 24 valandas- kai kūnas yra veikiamas „dienos šviesos“ (arba mėlynos šviesos), organizmas sustabdo melatonino gamybą ir padidina kortizolio kiekį, tačiau tai taip pat yra ženklas, kad po maždaug 12 valandų vėl pradės gamintis melatoninas.

Kai kūnas patiria raudonos ir oranžinės bangos ilgius (kaip saulėlydis), kūnas tai interpretuoja kaip ženklą padidinti melatonino gamybą, o po to palaipsniui per 12 valandų sulėtina melatonino gamybą. Cirkadinio ritmo pusiausvyra yra labai svarbi tiek miegui, tiek energijai.

Kai naktį jūsų kūnas yra veikiamas mėlynos šviesos, tai ne tik padidina kortizolio kiekį ir sustabdo melatonino gamybą dėl prastos miego kokybės naktį, bet ir organizmas gali nevisiškai sustabdyti melatonino gamybą ir padidinti kortizolio kiekį, kad kitą dieną būtų optimali energija ir budrumas - esate apniukęs, pavargęs ar mieguistas.

Kitaip tariant, raudonos šviesos terapija naktį gali padėti pabusti, kai tik suskamba žadintuvas, ir visą dieną jausti daugiau energijos. Taigi keiskite raudonas lemputes, medituokite priešais raudoną šviesą arba pasiimkite knygą, užuot naršę telefone.

Nustatykite termostatą į 18°C

Kitas paprastas patarimas, kuris gali padėti jums būti sveikesniems miegant? Temperatūros atšaldymas. Šaltas miegas yra būtinas norint reguliuoti hormonus, kurie vaidina lemiamą vaidmenį bendrai gerovei. Vienas iš šalto miego paveiktų hormonų yra žmogaus augimo hormonas (HGH), o tai reiškia, kad miegodami galite padėti auginti raumenis.

Miegas šaltoje temperatūroje taip pat gali paveikti jūsų medžiagų apykaitą. 2014 m. atliktas tyrimas parodė, kad miegas vėsesnėje aplinkoje (apie 17-18 laipsnius pagal Celsijų) gali pagreitinti medžiagų apykaitą ir pagerinti jautrumą insulinui, nes deginamim rudieji riebalai, kad galėtumėte generuoti šilumą, kol miegate esant žemesnei temperatūrai. Tai padės viskam – nuo svorio valdymo iki su insulinu susijusių policistinių kiaušidžių sindromo.

Ekspertai sutinka, kad miego patalpose palaikyti nuo 18 laipsnių pagal Farenheitą iki 20 laipsnių pagal Celsijų idealiai tinka optimaliam miegui. Be to, jei jūsų miego aplinka yra per šalta, tai taip pat gali sutrikdyti miegą. Taigi, jei temperatūra yra per šalta, pabandykite ant patalynės pridėti lengvą sluoksnį. Tačiau jei naktį stengiatės nešalti, galite miegoti apsirengę kvėpuojančiais paklodėmis, ant naktinio staliuko laikyti stiklinę vėsaus vandens ir vilkėti lengvą medvilninę pižamą (arba miegoti nuoga).

Svajokite miegant

Pasak neurologijos ekspertų, tokių kaip daktaras Joe Dispenza, ir meditacijos guru, kaip Mimi Bouchard, iš tikrųjų galite tapti geriausia savo versija ir atskleisti savo svajonių gyvenimą miegodami. Idealus metas svajoti yra tada, kai einate miegoti, nes turite geresnę prieigą prie savo pasąmonės, kad pakeistumėte bet kokius ribotus įsitikinimus, kurie jus stabdo. Autorė ir apraiškų ekspertė Roxie Nafousi prisiekia, kad didžiausi jos gyvenimo pokyčiai įvyko tada, kai ji pradėjo užmigti vadovaudamasi meditacijomis, nes jos greičiau perjungė smegenis.

Mūsų pasąmonė geriau įsisavina informaciją, kai esame atsipalaidavę, todėl galite lengviau įveikti savo ribojančius įsitikinimus ir parodyti savo svajonių gyvenimą. Užuot užmigę žiūrėdami „Draugai“, naudokite miegui skirtą vadovaujamą meditaciją (mums patinka meditacijos iš Dr. Joe Dispenza arba Superhuman programėlės, bet daug jų galite rasti ir nemokamai „YouTube“), kad užmigtumėte bakstelėdami į savo aukščiausią „aš“ ir perjungti savo smegenis, kad galėtumėte gyventi geriausią gyvenimą.

Naudokite išmanųjį žadintuvą

Kad kitą dieną būtumėte sveikiausias, svarbu ne tik tai, kaip miegate, bet ir tai, kaip atsibundate. Ir atėjo laikas pailsėti stresą sukeliančiam drebinančiam žadintuvui. Kai naudojate standartinį žadintuvą, rizikuojate pabusti, kai esate gilaus miego fazėje, todėl visą likusią dienos dalį jaučiatės niūrūs, o tai gali sumažinti produktyvumą ir nuotaiką, o tai gali turėti įtakos likusiai dienos daliai.

Kai naudojate išmanųjį žadintuvą, kuris stebi jūsų miego ciklus, jis nustato tinkamiausią laiką jūsų kūnui pabusti. Jei pažadinimo skambučio laiką nustatysite taip, kad jis būtų sinchronizuojamas su lengvesniu miego ciklu, labiau tikėtina, kad pabusite budrūs ir geriau funkcionuosite, o ne jausite įprastą rytinį vangumą.

Nesvarbu, ar naudojatės nešiojamu miego stebėjimo prietaisu, ar miego stebėjimo programa, pvz., SleepScore ar Sleepwave, galite nustatyti laiko langą, per kurį norėtumėte būti pažadintas, pvz., nuo 7 iki 7.30 val. Įrenginys arba programa aptiks, kada esate lengvesnio miego tarp užprogramuoto laiko intervalo. Pabussite savo kūnui tinkamiausiu metu, kad visą dieną būtų mažiau nerimo ir nerimo – nebereikės spustelėti snaudimo mygtuko.

Parengta pagal: www.theeverygirl.com

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder