Kai ląstelės patiria stresą dėl ligos, jos pasitelkia fermentus

Vandenilio sulfidas yra dujos, kurios dažnai kvepia kaip supuvę kiaušiniai, o kartais - kaip žmogaus vidurių pūtimas. Didelėmis dozėmis jis yra mirtinas, tačiau kai ląstelės patiria stresą dėl ligos, jos įtraukia nedidelį kiekį vandenilio sulfido į mitochondrijas (kurios savo ruožtu suteikia ląstelėms energijos), - skelbia yourtango.com.

Žurnale "Medicinal Chemistry Communications" paskelbtame tyrime Ekseterio universiteto Medicinos mokyklos profesorius Matas Vitemanas (Matt Whiteman) ir tyrėjų komanda nustatė, kad naujas junginys, vadinamas AP39, gali būti naudingas, kai organizme sumažėja paties vandenilio sulfido kiekis.

"Kai ląstelės patiria stresą dėl ligos, jos pasitelkia fermentus, kad susidarytų nedideli vandenilio sulfido kiekiai.

Tai palaiko mitochondrijų darbą ir leidžia ląstelėms gyventi. Jei tai nevyksta, ląstelės miršta ir praranda gebėjimą reguliuoti išgyvenamumą ir kontroliuoti uždegimą", - aiškino Whitemanas.

Jis tęsė: "Mes pasinaudojome šiuo natūraliu procesu ir sukūrėme junginį, vadinamą AP39, kuris lėtai tiekia labai mažus [vandenilio sulfido] kiekius būtent į mitochondrijas.

Mūsų rezultatai rodo, kad jei stresą patiriančios ląstelės apdorojamos AP39, mitochondrijos apsaugomos ir ląstelės išlieka gyvos."

Dr. Markas Vudas (Mark Wood) taip pat pasisakė, aiškindamas: "Nors vandenilio sulfidas gerai žinomas kaip aštrios, nemalonaus kvapo dujos, esančios supuvusiuose kiaušiniuose ir meteorizme, jis natūraliai gaminasi organizme ir iš tikrųjų gali būti sveikatos priežiūros herojus, turintis didelę reikšmę būsimiems įvairių ligų gydymo būdams." 

Papildomais tyrimais nustatyta, kad AP39 turi ir daugiau privalumų.

Viename 2018 m. atliktame tyrime teigiama, kad jis gali padėti gydyti širdies priepuolį arba sumažinti insulto tikimybę.

2015 m. atlikto tyrimo metu nustatyta, kad jis gali padėti sumažinti kraujospūdį.

Tačiau svarbiausia, kad naudingas gali būti nedidelis vandenilio sulfido kiekis, o ne didelės sprogstamosios bombos.

Ir nėra jokių požymių, kad dujos, sklindančios iš organizmo, daro kokią nors naudą. 

 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder