Kaip ilgiau išlikti jaunam: ekspertas įvardijo 6 „spąstus“, kurie užklumpa žmones po 60 metų
Kineziterapeutė Lucy Macdonald iš „RestartPhysio“ nustatė šešis tipiškus vyresnių nei 60 metų žmonių „spąstus“ ir patarė, kaip jų išvengti.
1. Per daug darbo per anksti
Pasak Makdonald, šis įprotis yra svarbiausia traumų ir skausmo priežastis.
„Staiga padidinti savo aktyvumo lygį arba daryti tai, ko jūsų kūnas jau seniai nedarė, yra puikus būdas susižeisti“, - teigia ekspertas.
Vietoj to ji pataria aktyvumą didinti lėtai.
„Pasiskirstykite užduotis, pavyzdžiui, kaskite gėlynus ar dažykite sienas, ir prieš žaisdami futbolą su anūkais atlikite šiek tiek fizinio krūvio“, - rekomenduoja kineziterapeutė.
2. Manote, kad jėgos treniruotės - ne jums
Su amžiumi jėgos treniruotės tampa vis svarbesnės, nes reikia užkirsti kelią raumenų nykimui arba stiprinti raumenis, kad išvengtumėte traumų. Pasak McDonald, niekada nevėlu pradėti jėgos treniruotes.
„Užtenka dviejų pusvalandžio trukmės užsiėmimų per savaitę, naudojant krūvius, kad dirbtų visos pagrindinės raumenų grupės. Tik nepamirškite pradėti nuo mažų treniruočių ir jas didinti mažais žingsneliais arba, dar geriau, daryti tai vadovaujant fizioterapeutui“, - sakė ekspertas.
3. Tikite, kad geriausios dienos jau praeityje
Amžius yra tik skaičius, tvirtina kineziterapeutas.
„Vieni sveikiausių mano sutiktų žmonių buvo septyniasdešimtmečiai, ir tai lėmė išėjus į pensiją pasirinktas gyvenimo būdas, susijęs su rūpinimusi kūnu ir protu“, - pažymėjo McDonaldas.
Jis teigia, kad sulaukęs 60-ies žmogus turi daugiau laiko maloniai ir naudingai kūnui ir protui veiklai: mankštai, poilsiui ir maistingam maistui.
4. Neatsisakyti jaunystės įpročių
Pagrindinių principų - miego, fizinio aktyvumo ir mitybos - nepaisymas greitai pasivys žmogų ir neigiamai paveiks sveikatą, tikina McDonald.
Pasak jo, vyresniame amžiuje organizmui reikia daugiau laiko atsigauti, todėl verta atsikratyti blogų įpročių, tokių kaip netinkama mityba, nepakankamas miegas ir pavieniai fiziniai pratimai.
5. Bijoti imtis ko nors naujo
Niekada nevėlu imtis naujos veiklos ar naujos fizinio aktyvumo formos, pabrėžė McDonald.
„Yra tiek daug galimybių, svarbiausia rasti tai, kas jums patinka, tarp žmonių, su kuriais jums patinka būti, ir tada laikysitės to, kas yra svarbiausia ilgalaikei sveikatai“, - sako ekspertas.
6. Manymas, kad pusiausvyros praradimas ir didėjanti kritimo rizika yra neišvengiami
Reikia dirbti su pusiausvyra - ir pamatysite, kad ji blogėja, tikina McDonaldas.
„Kelios minutės mankštos per dieną padės išvengti kritimų, kurie yra pagrindinė vyresnio amžiaus žmonių sergamumo ir mirtingumo priežastis“, - pažymi kineziterapeutas.
Jis rekomenduoja į kasdienę rutiną įtraukti pusiausvyros pratimus. Pavyzdžiui, kai valotės dantis - atsistokite ant vienos kojos ir užmerkite akis, o rankas laikykite virš ko nors, kas galėtų tapti atrama, jei neišlaikytumėte pusiausvyros.
Šaltinis: unian.net

Rašyti komentarą