Kaip numesti svorio, jei jums daugiau nei 40 metų: mitybos specialistas atskleidžia svarbias paslaptis

Mitybos specialistas papasakojo, kaip numesti svorio sulaukus 40 metų.

Daugelis 40 metų ir vyresnių moterų žino, kad šiame amžiuje jos pradeda jausti nemaloniausius pokyčius, kai figūra tampa vis stambesnė ir didesnė.

Dietologė, moterų sveikatos ekspertė ir daugelio knygų apie mitybą autorė Niki Williams pažymi, kad tukimo priežastis - hormoniniai pokyčiai, vykstantys moters organizme šiuo gyvenimo tarpsniu.

Moteriai artėjant menopauzei sumažėja lytinio hormono estrogeno kiekis, todėl organizmas atidžiau kaupia riebalus, nes riebalinis audinys leidžia jam gauti papildomų estrogenų.

Šį riebalų kaupimąsi palengvina lėtesnė medžiagų apykaita, kuri, deja, su amžiumi taip pat neišvengiama.

Pasak ekspertės, „moterims, išgyvenančioms premenopauzę ir menopauzę, dažniau pasireiškia atsparumas insulinui ir didėja svoris.

Taip yra dėl medžiagų apykaitos pokyčių, susijusių su antinksčių, skydliaukės ir lytinių hormonų svyravimais, taip pat dėl padidėjusio angliavandenių toleravimo.

Dėl sulėtėjusios medžiagų apykaitos, padidėjusio riebalų ir raumenų santykio, mažesnio aktyvumo ar didesnio streso mes paprasčiausiai nebegalime taip gerai tvarkytis su angliavandeniais, kaip anksčiau.

Su amžiumi skydliaukės hormonai gali tapti mažiau veiksmingi, o tai gali sulėtinti medžiagų apykaitą ir labai apsunkinti svorio metimą.

Mitybos specialistė paaiškino, kad papildomi kilogramai dažniausiai kaupiasi ties juosmeniu ir klubais.

Nepaisant pokyčių, vyresnėms nei 40 metų moterims vis dar įmanoma numesti svorio.

Pirmiausia, pasak ekspertės, moterys turi stebėti ne tik kalorijas, bet ir maistinių medžiagų kiekį kasdien valgomuose maisto produktuose.

Pirmiausia, pasak ekspertės, menopauzę išgyvenančios moterys turėtų valgyti daržovių, kurios turėtų sudaryti bent pusę kiekvieno valgymo.

Daugiausia dėmesio reikia skirti kryžmažiedėms daržovėms - brokoliams, baltagūžiams ir žiediniams kopūstams, burokėliams ir kt. Šios daržovės ypač naudingos hormonų pertekliui detoksikuoti.

Kita medžiaga, kurią reikia vartoti, yra riebalai. Būtent riebalai padės įsisavinti vitaminus, gaminti hormonus ir palaikyti cukraus kiekį kraujyje.

Iš maisto produktų, kuriuose yra sveikų riebalų, dietologė rekomenduoja avokadus, riebią žuvį, kokosų ir alyvuogių aliejų, riešutus ir sėklas.

Reikia vartoti pakankamai baltymų, valgyti pieno produktų, kiaušinių, kokybiškos mėsos, žuvies, lęšių, pupelių, avinžirnių, kvinojų, sėklų ir riešutų.

Turėtumėte vengti rafinuotų angliavandenių, esančių perdirbtuose maisto produktuose, pavyzdžiui, pyraguose, makaronuose, duonoje, cukruje ir kepiniuose.

Juos geriau pakeisti sudėtiniais angliavandeniais, kurių yra daržovėse, ruduosiuose ryžiuose, saldžiosiose bulvėse, pupelėse, ankštinėse daržovėse ir kvinojoje.

Turėtumėte vengti užkandžiauti tarp valgymų - pertrauka tarp pusryčių ir pietų, pietų ir vakarienės turėtų būti 4-6 valandos.

Ekspertas rekomendavo ilgą susilaikymo laikotarpį tarp vakarienės ir pusryčių. 

Jei atsisakote valgyti 12-16 valandų, geriausia valgyti tarp vakarienės ir pusryčių - organizmas galės sudeginti daugiau riebalų.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder