Kardiologas ir Reiki meistras iš Indijos Harpreet Singh Heera: atėjo laikas apjungti tradicinę ir alternatyviąją mediciną

Situacija su žmonių sveikata pasaulyje ne gerėja. Nepaisant to, kad turime modernias technologijas, kuriami pažangūs medikamentai, maisto papildai, daugelyje šalių pastebimas gyvenimo trukmės trumpėjimas.

Na, o pastaruosius dvejus metus užsitęsusi pandemija galutinai parodė, jog tradicinė medicina toli gražu nebėra pajėgi užtikrinti tinkamos sveikatos priežiūros. Pribrendo laikas pokyčiams?

Iš Indijos kilęs, iki šiol Ukrainoje gyvenęs ir neseniai į Vilnių persikėlęs profesorius, akademikas, medicinos mokslų kandidatas, kardiologas bei Reiki grand meistras, įsteigęs daugiau kaip 15 šios metodikos mokyklų įvairiose šalyse, Harpreet Singh Heera sako, kad pokyčiai tiesiog neišvengiami.

Koks buvo jūsų kelias į Reiki? Kaip tuo susidomėjote?

Reiki praktikuoju nuo 1998 metų. Kai buvau antro kurso medicinos studentas, susirgau, turėjau itin sudėtingos formos skrandžio opą. Tradicinė medicina siūlė vienintelę išeitį, t. y. operaciją. Operuotis nenorėjau, delsiau, pradėjau ieškoti kitokios išeities. Tuo metu mano tėvas jau praktikavo Reiki. Kai jį aplankiau, supažindino su savo mokytoju, kuris man atliko kelis Reiki seansus.

Pasijutau geriau, todėl nusprendžiau tai tęsti. Tris mėnesius kartą per savaitę ėjau į seansus, o namuose šia metodika mane gydė tėvas. Savijauta gerėjo, panorau ir pats to išmokti, gavau pirmą pakopą. Po to dar šešis mėnesius praktikavau Reiki tik sau. Po tų šešių mėnesių man buvo atliktas skrandžio tyrimas ir su džiugia nuostaba sužinojau, kad opos nė randų nelikę.

Toliau studijavote tradicinę mediciną, bet ir Reiki neapleidote?

Taip, toliau studijavau ir taip, neapleidau. Po tokio beveik stebuklingo išgijimo mano susidomėjimas šia sistema tik sustiprėjo, o kaip mokslininkas ir būsimas gydytojas tiesiog negalėjau toliau jos netyrinėti.

Pirmais ir antrais studijų metais mes mokėmės ir tyrinėjome žmogaus anatomiją, fiziologiją, trečiais gavome farmaceptinių žinių, o ketvirtaisiais prasidėjo daugiau praktikos. Vis dar norėjau būti gydytoju, padėti žmonėms, bet kuo toliau gilinausi į šią sritį, tuo labiau man buvo aišku, kad daugelis medicininių preparatų bei metodų skirti simptominiam gydymui, t. y. jie gerai malšina ligos simptomus, bet nepašalina jos priežasties. O jei priežastis išlieka, tai žmogus pasveiks tik laikinai.

Ar sakote, kad oficiali, tradicinė medicina tik apdydo?

Jokiu būdu neneigiu tradicinės medicinos. Ji tikrai gali stipriai padėti, išgelbėti gyvybes, bet, deja, nemažai visko ir praleidžia. Tai psichoemocinės žmogaus būsenos, psichosomatika ir kiti nefiziologiniai dalykai. Jų mes negalime pamatuoti, pasverti, ištirti chemiškai ar biologiškai, tačiau nekreipti į juos dėmesio akivaizdžiai nevalia, kadangi visa tai atsispindi žmogaus energetikoje, o vėliau pereina ir į fiziologiją.

Ketvirtame kurse, kai turėjau daugiau medicininės praktikos su ligoniais, ėmiausi tokio tyrimo: šalia tradicinio gydymo savo pacientams pradėjau taikyti ir Reiki. Rezultatai buvo motyvuojantys. Pastebėjau, kad mano pacientai pasveiksta žymiai greičiau ir sklandžiau nei tie, kurie gydomi tik tradiciškai.

Todėl aš nemanau, kad reikia supriešinti tradicinę ir alternatyviąją mediciną. Mes kaip tik turime šias sritis apjungti, nes jos puikiai viena kitą papildo. Mano ir daugelio kitų mokslininkų tyrimai bei patirtis rodo, jog jungdami tradicinius bei alternatyviuosius metodus galime pasiekti žymiai geresnių rezultatų.

harpeed

Ar susidomėjimas netradiciniais gydymo metodais pasaulyje auga?

Reiki meistru tapau ir ėmiau mokyti kitus būdamas penktame medicinos studijų kurse. Tuo metu mokslo pasaulis mažai dėmesio skyrė alternatyviems metodams. Per metus pasirodydavo apie 40 mokslinių darbų, susijusių su Reiki praktika. Dabar per metus jų pasirodo daugiau nei 500.

Taigi susidomėjimas tikrai auga. Aš prie to taip pat prisidedu, viešinu savo tyrimų rezultatus mokslo žurnaluose, rašau straipsnius, mokau žmones šios metodikos.

Ypatingai esu dėkingas pastariesiems dvejiems pandemijos metams, kai įvairių sričių medicinos atstovai pamatė, jog pagaliau reikia atkreipti dėmesį ir į metodus, kurie vis likdavo „už borto“. Kai prasidėjo pandemija, supratome, jog esant rimtesniems susirgimams šiuolaikinė farmakologija dažnai negali pasiūlyti tikrai efektyvaus gydymo.

Tačiau galima buvo stebėti, kaip žmonėms pagelbėjo netradiciniai metodai – todėl ir išaugo susidomėjimas jais. Nemažai šiais klausimais dirbau Ukrainoje, Vokietijoje, Klaipėdos universitete taip pat buvo atliktas tyrimas, kuriame dalyvavo magistrantai. Tikslas yra patvirtinti šią metodiką kaip oficialią alternatyviosios medicinos praktiką Lietuvoje, kaip jau yra patvirtintos akupunktūra, aromaterapija ir pan.

Gegužės pradžioje dalyvausite mokslinėje konferencijoje Klaipėdoje. Apie ką bus jūsų pranešimas?

Papasakosiu apie mokslinius darbus, įžvalgas ir atradimus, susijusius su Reiki. Jau yra tokių šalių (Vokietija, Prancūzija, JAV, Kanada), kur ši metodika oficialiai įregistruota ir taikoma reabilitacijos tikslais. Mano tikslas – pateikti klausytojams informaciją apie mokslinį Reiki metodo pagrįstumą bei paneigti tam tikrus mitus, kurie veikiausiai sklando apie jį.

Kuo tokia ypatinga ši metodika?

Aš Reiki laikau mokslu, reabilitacine praktika, kuri puikiai užpildo moderniosios medicinos paliktas spragas. Nepaisant to, išmokti Reiki metodo ir taikyti jį sau ar artimiesiems gali bet koks ir bet kokio amžiaus žmogus. Tai iš tiesų ir veiksminga, ir patogu, ir nesudėtinga.

Kaip manote, kodėl žmonės visame pasaulyje vis daugiau serga?

Veikiausiai mes iki šiol per daug dėmesio skyrėme tam, ką galime pamatyti, paliesti, tačiau atsisakėme gilintis į nematomus, bet ne mažiau svarbius dalykus. Dabar turime tai, ką turime – išradinėjame naujus medikamentus, modernios technologijos leidžia atlikti sudėtingas operacijas, tačiau žmonių sveikata negerėja.

Reikalas tas, kad vis dažniau sergame ne fiziologinėmis, o dvasinėmis, emocinėmis, energetinėmis ligomis, kurios per tam tikrą laiką pasireiškia ir fiziologiniame lygmenyje. Bandome gydyti, bet ką iš tikrųjų gydome? Gydome ligos pasekmes. Manau, kad neišvengiamai ateina laikas – veikiausiai jis jau atėjo – kai privalėsime išmokti pasirūpinti ne tik savo organizmo fiziologija.

Kas sukelia dvasinius ir emocinius susirgimus?

Priežastys gali būti labai įvairios, bet per daug nesismulkinant – tai mūsų gyvenimo būdas. Šiuo metu pasaulis veikia kitaip nei prieš 30, 50 ar daugiau metų. Aplinka labai stipriai keičiasi, gyvename ištisai švitinami sustiprėjusios elektromagnetinės spinduliuotės.

Juk beveik kiekvienas namas ar butas turi savo wi-fi, kiekvienas šeimos narys – nuosavą mobilųjį telefoną. O kur dar radijo, televizijos bangos, mikrobangų krosnelės, kompiuteriai ir visa kita?

Tikriausiai daug kas pastebėjote, kad atokiau nuo miesto, gamtos apsuptyje jaučiasi daugiau ramybės, galvoje tampa šviesiau? Viskas dėl to elektromagnetinio triukšmo. Todėl nemažai žmonių intuityviai ima ieškoti galimybių, kaip daugiau laiko praleisti gamtoje, persikelia iš miestų į kaimus (apie 1980-uosius viskas vyko atvirkščiai, daug kas kėlėsi iš kaimų į miestus).

Aišku, įtakos turi ir labiau užterštas oras, maistas, dėl kurio kokybės niekada negalime būti garantuoti, požiūris į gyvenimą ir t. t.

Būna situacijų, kai žmogus sportuoja, stengiasi sveikai maitintis, išlikti pozityvus, bendrauti su geranoriška kompanija, tačiau nepaisant visko suserga rimta liga. Ir tai įvyksta ne be priežasties. Priežastis šiuo atveju kompleksinė ir dalį jos tikrai sudaro mano minėtas elektromagnetinis triukšmas bei kitokie aplinkos teršalai.

Tačiau kaip tų teršalų išvengti? Juk ne kiekvienas gali persikelti į namelį šalia miško.

Žinoma, kad negalime kiekvienas, o ir jokios garantijos, kad nešvari aplinka mūsų tame namelyje nepasieks. Labai gerai, jei galėtume kiekvienam žmogui įteikti efektyvias priemones, galinčias neutralizuoti neigiamai veikiančios elektromagnetinės spinduliuotės, nešvaraus oro ir nekokybiško maisto poveikį.

Tai galėtų būti alternatyvūs sveikatinimosi metodai, kurie stiprina žmogaus energetiką, kelia vibracijas. Būtent stipri energetika yra patikimiausia garantija, kad liksime sveiki ir energingi, o susirgę greitai pasveiksime ir atgausime jėgas.

Kaip kasdien prausiamės, valomės dantis ar šukuojamės plaukus, lygiai taip pat turėtume į kasdienę dienotvarkę įtraukti ir tam tikrus veiksmus, švarinančius ir stiprinančius mūsų energetiką.

Reiki metodas – vienas paprastesnių ir patogesnių, nereikalaujančių ypatingo pasiruošimo, neužimantis daug laiko. Reguliariai jį taikant stiprėja energetika, susitvarko emocijos, psichosomatika, atsiranda atsparumas sveikatą ardančiam aplinkos poveikiui.

Kokių negalavimų gydymui labiausiai tinka Reiki?

Reiki tinka net ir neturint konkrečių negalavimų, kaip efektyvi profilaktika. Tačiau, kaip minėjau, tai puikus reabilitacinis metodas po operacijų, traumų, sužeidimų, taip pat jėgų atgavimui po ligų. Šis metodas labai gerai veikia ir gydant psichologinius sutrikimus, tokius kaip nerimas, panikos atakos, depresija ir pan.

Šioje praktikoje nėra susirgimo, kurio negalima būtų išgydyti. Tai apima fiziologines, psichologines, dvasines ligas, taip pat santykių, finansines ir kitokias problemas.

Jei yra susirgimas arba problema kažkurioje gyvenimo srityje, reiškia, kad organizmo energetinė sistema išderinta. Tinkamai ir reguliariai taikant Reiki, energetika susitvarko ir problema arba susirgimas pasitraukia.

Ką galėtumėte pasakyti tiems, kurie vis dar skeptiškai žiūri į alternatyvius gydymo metodus?

Suprantu, kad daug kam Reiki ir kitos netradicinės metodikos gali pasirodyti kaip mažai suprantami būrimai, stebuklai, kuriais sunku patikėti. Tai natūralu, nes ilgą laiką mokslo pasaulis į juos ir žiūrėjo kaip į kažką nemoksliško, nerimto.

Tačiau dabar mes jau turime pakankamai įrodymų, jog žmogus nėra tiesiog fizinis kūnas, todėl gydant vien tik fiziologiją, gero rezultato tikėtis neverta.

Taigi mes, gydytojai, mokslininkai turime užduotį – kuo aktyviau pasakoti apie šiuos vis dar dažnai ignoruojamus, bet iš tiesų efektyvius metodus, skleisti informaciją, supažindinti su ja kuo daugiau žmonių. Aš tą ir darau, mokau, pasakoju, gydau. Tą daro ir nemažai mano kolegų, mokinių.

Tą darysiu ir Klaipėdoje gegužės 6-7 dienomis vyksiančioje mokslinėje konferencijoje „Holistinė medicina sveikam gyvenimui“, kur pirmą dieną skaitysiu pranešimą apie mokslinį Reiki metodo pagrįstumą, o antrąją – pravesiu visos dienos seminarą apie šio metodo pritaikymą.

Galbūt kai kam gali atrodyti, kad šiuo metu esame padėtyje, kai pasaulyje vyrauja chaosas, sveikatos priežiūros sistema griūva ir pan., bet aš matau tai tik kaip žingsnį į pokyčius, vedančius į didesnę harmoniją, sveikatą.

Parengė Jurgita Barišauskienė

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder