Kardiologas papasakojo, kaip teisingai išmatuoti kraujospūdį: daugelis žmonių daro vieną klaidą

(8)

Atrodo, kad visi žino, kaip teisingai išmatuoti kraujospūdį, nors iš tiesų daug žmonių daro tą pačią klaidą.

Kardiologė Natalija Ivaniuk paaiškino, kaip teisingai išmatuoti kraujospūdį (AKS), kad būtų teisingai nustatyta blogos sveikatos priežastis. Pirmoji taisyklė - tonometras. Jų būna įvairių.

Mechaninis. Tikra klasika, tačiau norint tiksliai išmatuoti reikia patirties. Jei matuojate savo kraujospūdį, jis gali atrodyti aukštesnis dėl papildomų pastangų spaudžiant kriaušę. Sveikatos priežiūros specialistas rekomenduoja, kad kraujospūdį matuotų kitas asmuo.

Automatinį / pusiau automatinį tonometrą.

Beveik jokio skirtumo. Patogus ir paprastas naudoti matuoja kraujospūdį automatiškai. Idealus pasirinkimas norint matuoti kraujospūdį savarankiškai.

Pulsinis tonometras. Matuoja BP uždėjus ant riešo. Paprastai kompaktiškas ir lengvai matuojamas bet kur. Netinka žmonėms, sergantiems arterine hipertenzija.

Keli žingsniai, padėsiantys gauti tikslius rezultatus Išsirinkite tinkamiausią tonometrą, kuris jums geriausiai tinka.

Tinkamai uždėkite manžetę ant žasto, širdies lygyje. Atkreipkite dėmesį, kad manžetė tinkamai priglustų, tačiau neužsisekite jos per stipriai.

Įsitikinkite, kad esate ramus ir tylus, nes kraujospūdžio matavimas reikalauja susikaupimo. Susiraskite ramią vietą, atsisėskite, atsipalaiduokite ir matavimo metu nekalbėkite.

Matavimą pakartokite 2 kartus, taip užtikrinsite tikslesnį rezultatą.

Anksčiau buvo pranešta, kad hipertenzija sergantys žmonės, t. y. žmonės, kenčiantys nuo aukšto kraujospūdžio, turėtų stebėti savo mitybą ir reguliuoti kavos bei žaliosios arbatos vartojimo dozę.

Be to, esant žemam kraujospūdžiui (hipotenzijai), svarbu vengti veiklos, kuri gali pabloginti padėtį ir sukelti papildomų problemų.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder