Kas efektyviau: skaičiuoti žingsnius ar judėjimui skirtas minutes?

Ar gali būti palankesnis metas atsinaujinimui nei naujų jėgų ir entuziazmo suteikiantis pavasaris? Vis anksčiau kylanti saulė ir ilgėjantys vakarai įkvepia pripildyti kasdienybę naujais naudingais įpročiais: maitintis sveikiau, gyventi tvariau, judėti daugiau ir, žinoma, kur kas dažniau džiaugtis grynu oru.

Krūvį didinti palaipsniui

„Subalansuota mityba ir judėjimas – du svarbiausi dalykai norint išlikti sveikiems ir žvaliems. Po šaltojo sezono gyventojai nori atgauti energiją, todėl racioną gausiau papildo daržovėmis ir vaisiais.

Savo ruožtu, šviežio derliaus daržo ir sodo gėrybių pirkėjams siūlome jau nuo pat ankstyvo pavasario. Nuo kovo pradžios pirkėjams pasiūlyti galime ir daugiau šviežio derliaus gėrybių: agurkų, ridikėlių, salotų, svogūnų, morkų, pomidorų“, – sako V. Budrienė.

Sveikos gyvensenos entuziastė, programėles #walk15 įkūrėjų Vlada Musvydaitė-Vilčiauskė tikina, kad sveikesnis gyvenimo būdas neatsiejamas ne tik nuo fizinio aktyvumo, bet ir nuo mitybos. Juk, kad  ir kokio mitybos plano laikytumėtės, vaisiai ir daržovės jame turi užimti ypatingą vietą.

Šiuose produktuose netrūksta vitaminų ir kitų mūsų organizmui būtinų medžiagų, jie taip pat yra greitai virškinami, nekaloringi, neapkrauna skrandžio. Kalbėdama apie judėjimą, moteris teigia, kad atėjus pavasariui pulti į kraštutinumus tikrai nereikia. Kur kas efektyviau siekti rezultatų palaipsniui.

„Prisijaukinkite paprasčiausią vaikščiojimą, kurį vėliau galima paversti ir aktyviu ėjimu. Einant ne tik gerėja fizinė būklė, bet ir nuotaika, sutvirtėja kūnas, išlaisvinamas kūrybiškumas ir energija. Greitas ir reguliarus ėjimas gali būti puiki alternatyva nemėgstantiems plušėti sporto salėje“, – sako V. Musvydaitė-Vilčiauskė.

Be to, ši sporto šaka tinka visoms amžiaus grupėms, nereikalauja specialaus fizinio pasiruošimo, nes ėjimo tempą ir atstumą galima rinktis pagal savo galimybes.

Minutės ar žingsniai?

Dažnai girdime, kad per dieną reikėtų nueiti apie 10 tūkstančių žingsnių. Visgi, V. Musvydaitė-Vilčiauskė pabrėžia, kad nors 10 tūkst. žingsnių per dieną – puikus rezultatas, norint sveikai gyventi siekiamybė yra ne skaičiuoti nueitus žingsnius, o kasdien mažiausiai apie 30 minučių nepertraukiamai judėti. Vadinasi, fizinį aktyvumą reikėtų matuoti minutėmis, palaipsniui fizinį krūvį didinant.

„Didinti esamą fizinį aktyvumą bus paprasčiau, jei išsikelsite sau konkrečius tikslus, pavyzdžiui, šią savaitę kasdieną įveikti bent 5 tūkst. žingsnių, kitą – jau 7 tūkst. Taip palaipsniui pripratinsite organizmą prie aktyvumo, patys išsiugdysite įprotį daugiau judėti. Vos po kelių savaičių 10 tūkst. žingsnių per dieną atrodys kaip vieni juokai“, – sako sveikos gyvensenos entuziastė.

Kviečia prisijungti į ėjimo varžybas

Norinčius pradėti gyventi sveikiau ir aktyviau, V. Musvydaitė-Vilčiauskė ragina prisijungti ir prie balandžio 23 dieną organizuojamo didžiausio nemokamo sveikatingumo renginio šalyje – „IKI ėjimo varžybų“

Vilniuje, kurių metu dalyviai bus kviečiami įveikti 15 tūkst. žingsnių atstumą Karoliniškių kraštovaizdžio draustinio maršrutu. Finišavusių lauks ne tik bei galimybė žingsnius iškeisti į vertingus prizus, bet ir specialūs, aplinkai draugiški trofėjai.

Taip pat ji primena, kad tęsiasi prekybos tinklo ir programėlės #walk15 siūloma žingsnių nuolaida vaisiams ir daržovėms. Pasinaudoti ja gali visi norintys – svarbiausia telefone turėti įdiegtą #walk15 programėlę, o su ja nužingsniavusiems 20 tūkstančių žingsnių žmonėms „Iki“ parduotuvėse taikoma 20 proc. nuolaida vaisiams ir daržovėms. Skaičiuojama, kad nuo iniciatyvos pradžios į nuolaidą iškeista daugiau nei 300 mln. žingsnių.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder