Sriuba gera pagalba sergant.
Jei turite vaikų, tikriausiai juos maitinate karštu vištienos sultiniu ar kita sriuba, kuri jums skani, kai jaučiatės blogai.
Tačiau sriubą verta valgyti ne tik ligos metu.
Daugelyje kultūrų kaulų sultinys dėl savo naudos sveikatai ir skonio vartojamas ištisus metus.
Parade papasakota, kokia yra kaulų sultinio nauda ir kaip kasdienis jo valgymas gali paveikti jūsų organizmą.
Vienas iš kaulų sultinio vartojimo privalumų yra tas, kad jis naudingas žarnynui.
"Kaulų sultinys yra lengvai virškinamas ir gali padėti išvengti arba sumažinti virškinamojo trakto uždegimą", - paaiškino registruota dietologė Viktorija Vitington (Victoria Whittington).
Ji sakė, kad kaulų sultinyje esanti želatina turi glutamo rūgšties, kurią organizmas paverčia glutaminu, o tai svarbu, nes ši medžiaga palaiko tinkamą žarnyno sienelių funkcionavimą.
"Žmonėms, turintiems virškinimo problemų, gali būti naudinga gerti kaulų sultinį. Kadangi sultinys yra skystas, jis tai daro nepriversdamas virškinimo sistemos per daug dirbti, kad jį suskaidytų", - pridūrė mitybos specialistė.
Be to, registruota dietologė Kim Melton mano, kad kaulų sultinyje gausu maistingųjų medžiagų, jame yra daug mineralų, vitaminų, riebalų rūgščių ir aminorūgščių, kurios palaiko daugelį žmogaus organizmo sistemų ir gali padėti sustiprinti kaulus ir dantis.
Mitybos specialistai teigia, kad yra penki pagrindiniai poveikiai sveikatai, kuriuos galima pajusti, jei į kasdienę mitybą pradėsite įtraukti kaulų sultinį.
Gerina miego kokybę
Kim Melton pažymėjo, kad valgant kaulų sultinį galima pagerinti miego kokybę, nes jo sudėtyje yra aminorūgšties glicino.
Mokslinių tyrimų duomenimis, žmonės, kurie prieš miegą vartojo glicino, geriau miegojo ir dieną jautėsi mažiau pavargę.
Žinoma, reikia spręsti bet kokių miego problemų priežastis, tačiau jei turite problemų dėl miego kokybės, turėtumėte pabandyti vakarienei valgyti kaulų sultinį.
Gali sumažinti tam tikrų lėtinių ligų riziką
Pasak Meltono, kaulų sultinys pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis, todėl gali apsaugoti nuo kai kurių lėtinių ligų, pavyzdžiui, širdies ir kraujagyslių ligų.
"Taip yra dėl kaulų sultinyje esančių maistingųjų medžiagų iš kaulų, taip pat dėl į jį dedamų žolelių.
Pavyzdžiui, ciberžolė, imbieras, rozmarinas, lauro lapai, čiobreliai ir šalavijai yra įprastos žolelės, kurių dedama į kaulų sultinį, ir visos šios žolelės pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis.
Taip yra daugiausia dėl didelio antioksidantų kiekio, kuris padeda apsaugoti organizmą nuo uždegimų", - rašoma leidinyje.
Gali padėti apsisaugoti nuo artrito
Želatina, kurios yra kaulų sultinyje, yra žinoma, kad ji palaiko sąnarių sveikatą ir padeda apsisaugoti nuo artrito.
Želatina taip pat palaiko kolageno gamybą ir stiprina sąnarių audinius, todėl ši kaulų sultinyje esanti maistinė medžiaga gali padėti apsisaugoti nuo artrito.
Gali pagerinti žarnyno sveikatą
Jei turite virškinimo problemų arba jaučiate žarnyno nesandarumą, reguliarus kaulų sultinio valgymas gali padėti pagerinti simptomus.
"Verdant kaulų sultinį ir jungiamojo audinio kolagenas suskaidomas ir virsta želatina.
Kaulų sultinyje esanti želatina ir aminorūgštys gali būti naudingos žmonėms, kurie kenčia nuo "nesandaraus žarnyno" arba serga ligomis, kurios dirgina ar sukelia žarnyno uždegimą", - aiškino Meltonas.
Gali padėti metant svorį
Jei planuojate sveikai numesti svorio, kaulų sultinio įtraukimas į mitybą gali jums padėti tai padaryti.
Pasak mitybos specialistų, sultinyje gausu maistingųjų medžiagų, jame yra baltymų, todėl jis yra sotus, tačiau mažai kaloringas.
Žinoma, svarbus aspektas yra kasdien gauti visų rekomenduojamų maistinių medžiagų, tuomet svorio metimui nerekomenduojama per mažai kalorijų turinti dieta.
Rašyti komentarą