Augimo pradžioje naudingų medžiagų kiekis augale yra didžiausias. Manoma, kad jų koncentracijos pikas tenka pirmosioms 7-14 dienų. Svarbu ir tai, kad per trumpą laiką daigai nespėja pasisavinti kenksmingų medžiagų iš dirvožemio ir aplinkos. Todėl mikrožalumynai laikomi ekologiškiausiais produktais.
Pagrindinė įvairių daržovių mikrožalumynų savybė - laisvųjų radikalų šalinimas iš organizmo, nes pradiniame augimo etape augalai yra antioksidantai. Šie produktai padeda palaikyti organizmo tonusą ir teigiamai veikia odos, plaukų ir nagų būklę.
Polifenoliai, kurių gausu mikrožalumynuose, užkerta kelią širdies ir kraujagyslių ligų vystymuisi. Šios savybės būdingos įvairių rūšių mikrožalumynams. Yra ir ypatumų.
Saulėgrąžose yra didelė folio rūgšties koncentracija. Todėl ji naudinga moterims, ypač nėštumo ar jo planavimo metu. Saulėgrąžų ūgliai reguliuoja skydliaukės ir širdies ir kraujagyslių sistemos veiklą.
Žirniai teigiamai veikia inkstų veiklą ir šalina skysčių perteklių iš organizmo. Vartojant šiuos mikrožalumynus sumažėja kraujo krešulių susidarymo rizika. Jis taip pat stiprina imuninę sistemą ir padeda didinti raudonųjų kraujo kūnelių kiekį.
Svogūnuose gausu vitamino C ir seleno, todėl jie padeda stiprinti imuninę sistemą. Dėl flavonoidų svogūnų mikrožalumynai padeda įveikti infekcines ir virusines ligas.
Rūgštynių mikrožalumynai taip pat turi daug vitamino C. Dėl švelnaus oksalo rūgšties poveikio valosi žarnynas ir slopinama kenksminga mikroflora. Rūgštynės taip pat naudingos burnos ertmei, ypač rekomenduojamos sergant paradontitu.
Ridikėliai greitina medžiagų apykaitą ir gali būti rekomenduojami kaip dietos sudedamoji dalis. Ridikėlių mikrožalumynai mažina cukraus kiekį kraujyje ir saugo kraujagysles, neutralizuodami aterosklerozės vystymąsi.
Liucernose yra didelė vitamino K koncentracija. Todėl ji padeda stiprinti raumenis, greitina žaizdų gijimą. Liucernose gausu geležies, todėl jos naudingos kraujotakos sistemai.
Mikrožalumynus galima auginti namuose ant palangės ir vartoti ištisus metus. Švieži ūgliai valgomi švieži kaip užkandis vieni arba dedami į salotas.
Šaltinis: www.gordonua.com
Rašyti komentarą