Kauno klinikose mirusios gimdyvės brolis: Ji buvo palikta kapstytis viena Ekspertai: Iš šeimos tragedijos daroma skiepų reklama
Per sisteminę žiniasklaidą nuskambėjusi istorijos versija supykdė velionės artimuosius.
Jos brolis Modestas Radvilas sutiko „Vakaro žinioms" papasakoti, kaip viskas buvo iš tiesų.
Nors buvo skelbiama, kad mergina mirė nuo koronaviruso ir kitomis ligomis nesirgo, jos brolis sako, kad skrodimo išvados, be COVID-19, parodė dar tris ligas, tarp kurių ir plaučių arterijos tromboembolija.
Todėl jis neslepia, kad šeimą skaudina, jog iš jų nelaimės viešai bandoma daryti vakcinacijos nuo koronaviruso reklamą.
M.Radvilas pasakoja, kad ligoninėje atsidūrusi sesuo skundėsi čia esančiomis sąlygomis: „Pavyzdžiui, kai jai pakilo temperatūra, ji paskambino vietiniu telefonu slaugytojai paprašyti vaistų.
Jai buvo pasakyta, kad vaistų reikėtų eiti pasiimti į netoliese esančią palatą.
Nors ten tuo metu gulėjo kita gimdyvė su ką tik gimusiu vaikeliu. Sesuo suabejojo, ar tikrai tai būtų geras sprendimas, tuomet seselė nurodė, kad vaistų galima pasiimti ir kitoje vietoje. Tam reikia eiti į kitą koridoriaus galą.
Nesuprantu, ar ten padaryta kažkokia savitarnos vaistinė. Ji buvo ką tik po operacijos, vos galėdavo iki tualeto nueiti, o išgirdo tokius pasiūlymus iš personalo...
Kitas keistas dalykas buvo, kai jai pradėjo trūkti oro ir ji apie tai pranešė personalui. Jai buvo pasakyta, kad jeigu ji nori grįžti namo, deguonies kiekį reikia mažinti, o ne didinti."
Tyrimų išsiprašė pati
M.Radvilas sako, kad artimiesiems, neturintiems medicinos išsilavinimo, sunku suvokti, kas iš tiesų nutiko. Tačiau daug ką paaiškino nepriklausoma nuomonė.
„Man atrodo, kad tai, jog tokio amžiaus mergina mirtų nuo koronaviruso, - išskirtinis atvejis. Gali būti, kad ir patys medikai to nesitikėjo, todėl ir nebuvo atliekama daug reikalingų tyrimų.
Nei aš pats, nei kas iš artimųjų neturime medicinos žinių, tačiau dabar teko susipažinti su daug nepriklausomos informacijos, ir tampa akivaizdu, kad ji buvo palikta kapstytis viena.
Į Kauno klinikas ji buvo perkelta spalio 21 d., kur skubos tvarka pagimdė. Tačiau po to beveik savaitę jai nebuvo atlikti reikalingi tyrimai.
Nors medikai matė, kad yra plaučių pakitimai. Tai reiškia, kad vystosi plaučių uždegimas, jau tada reikėjo pradėti gydyti, kartu turėjo būti atlikti plaučių, kraujo tyrimai, tyrimai dėl tromboembolijos.
Tačiau buvo leidžiami tik priešuždegiminiai vaistai. Taip pat du kartus buvo suleisti kraują skystinantys vaistai. Kiek dabar žinau, sergant koronavirusu tokie vaistai turi būti leidžiami du kartus per dieną, o ne du kartus per savaitę", - sako M.Radvilas.
Sesers netekęs brolis atskleidžia ir viešumoje medikų nepateiktos informacijos - likus dviem dienoms iki mirties, mergina pati paprašė medikų, kad jai būtų padaryta plaučių nuotrauka.
Kitą dieną tyrimas buvo atliktas, o dar kitos dienos ryte ji buvo perkelta į reanimaciją, kur prasidėjo kraujavimas ir ištiko mirtis.
Vyksta vidinis tyrimas
Kaip „Vakaro žinias" informavo Kauno klinikos, šiuo metu gydymo įstaigoje vyksta vidinis tyrimas, siekiant detaliai išanalizuoti visą pacientės buvimo ligoninėje laiką bei personalo darbą. „Kai tik turėsime tyrimo išvadas, kurias komisija turi pateikti per mėnesį, pasidalinsime jomis su visuomene", - sakė klinikų Komunikacijos tarnybos specialistė Jovita Gudelevičiūtė.
„Vakaro žinios" primena, kad spalio 28 d. Kauno klinikos pranešė, jog mirė COVID-19 infekcija užsikrėtusi gimdyvė.
Pasak Kauno klinikų prof. dr. Mindaugo Kliučinsko, 23 metų moters išnešiotas kūdikis yra sveikas.
„Pacientė į ligoninę atvyko spalio 21 dieną, pervežta iš Kauno ligoninės, blogėjant kvėpavimo funkcijai, esant 39 savaičių nėštumui.
Kadangi kūdikis buvo išnešiotas, gimdymo takai nepasiruošę gimdymui natūraliais takais, buvo priimtas sprendimas atlikti cezario pjūvio operaciją. Gimė sveika, išnešiota mergaitė.
Pacientė buvo toliau gydoma Akušerijos skyriuje, COVID padalinyje. Skirtas adekvatus COVID-19 gydymas.
Tačiau spalio 26 dieną blogėjant pacientės būklei, ji buvo perkelta į reanimaciją, kur buvo toliau gydyta", - tuomet surengtoje spaudos konferencijoje aiškino M.Kliučinskas.
Akušerijos ir ginekologijos klinikos Gimdymo skyriaus vadovas tvirtino, kad mirusi moteris nebuvo pasiskiepijusi nuo COVID-19. Ir iš karto pasinaudojo proga paraginti visas nėščiąsias pasiskiepyti. „Kalbant apie nėščiųjų skiepijimą, turbūt tai proga kviesti ir raginti nėščiąsias skiepytis".
P.S. „Vakaro žinias" nuolat pasiekia besilaukiančių moterų atsiliepimai, jog apsisprendusios nesiskiepyti jos medikų vadinamos antivakserėmis, su jomis nepagarbiai elgiamasi. Todėl kreipėmės į keletą šios srities specialistų, tačiau jie komentuoti taip plačiai pagarsintą atvejį atsisakė. Net papasakoti, kiek dažnai ir kodėl nėščiosioms išsivysto tromboembolija, nenorėjo.
Interviu su habilituotu mokslų daktaru, ilgamečiu LSMU profesoriumi Eduardu VAITKUMI:
- Kodėl praktikuojantys medikai nenori kalbėti su žurnalistais apie tai, kas vyksta?
- Gal taip elgiantis manoma, kad, ir pačiam padarius klaidą, kolegos apgins ar bent nutylės. Bet, mano nuomone, tai yra klaidingas suvokimas, ką reiškia baltas chalatas. Ir kad savo klaidas paslėpus žemėje, chalatas pasidaro baltesnis. Tai tiesiog parodo, kad padorumas yra ne šio pasaulio dimensija.
Pranešant apie šios pacientės mirtį buvo akcentuojama, kad ji buvo nepasiskiepijusi.
Tai yra neetiška. Taip pat numirti nuo koronaviruso gali ir pasiskiepiję, ir nepasiskiepiję. Į klausimą, ar iš tiesų pacientė mirė nuo koronaviruso, nėra iki galo atsakyta.
O gal ji mirė dėl netinkamai gydomo bakterinio plaučių uždegimo ar nepakankamos priežiūros ligoninėje dėl atsiradusių trombų kojose.
- Mirusios gimdyvės brolis pasakoja, kad po gimdymo savaitę jai nebuvo atlikti tyrimai, nors sveikata blogėjo. Po operacijos pacientei, sergančiai koronavirusu, buvo liepta pačiai vaikščioti pasiimti vaistų...
- Gali būti ir taip. Nematydami medicininių duomenų, galime remtis tik tuo, ką pasakoja mirusios pacientės artimieji, bet neatmestina, kad artimieji sako tikrą tiesą.
Jeigu gimdyvei, sergančiai koronavirusu, buvo liepta vaikščioti koridoriais ir į kitas patalpas pasiimti vaistų, kai aplink yra nesergančios koronavirusu nėščiosios, taip galėjo būti sudaryta tiesioginė sąlyga plisti koronaviruso infekcijai šiame skyriuje ar net visoje ligoninėje.
Nėštumas yra būsena, kai tromboembolijų komplikacijų rizika padidėja. Jeigu į pilvą tik du kartus buvo suleisti kraują skystinantys vaistai, tokia tromboembolijų komplikacijų profilaktika yra visiškai nepakankama. Juos reikėjo leisti šešias dienas, kad susidaręs krešuliukas bent pradėtų mažėti.
O čia buvo suleista per mažai ir dar liepta pacientei vaikščioti...
Nejau prižiūrintys medikai nesupranta, kaip tai pavojinga, jeigu pacientei jau buvo susidarę krešuliukai venose?
Sprendžiant iš brolio pasakojimo, aš manyčiau, kad ji mirė nuo nėštumo komplikacijos - įvykusios tromboembolijos, o ne nuo koronaviruso.
- Žinant, kad yra pakitimai plaučiuose, turėjo būti skiriamas gydymas antibiotikais?
- Jeigu pacientas serga virusine liga, kuri gali komplikuotis, ir virusine pneumonija, gydymas antibiotikais negali padėti.
Bet jeigu pneumonija išryškėja po 5-7 dienų ar vėliau nuo virusinės infekcijos atsiradimo, neabejotinai yra prasidėjusi ir bakterinė infekcija, kuriai gydyti būtini antibiotikai. Šiuo atveju koronavirusas buvo nustatytas daug anksčiau, tad, mano nuomone, buvo būtina paskirti antibiotikus.
- Iš šeimos tragedijos daroma skiepų reklama?
- Taip, daroma. Valdžia savo klaidas nurašo ant tos nekaltos ir galimai nepakankamai prižiūrėtos gimdyvės.
- Ar yra vilties artimiesiems sužinoti tiesą?
- Labai abejoju. Yra atvejų, kai artimieji, negalėdami suvokti, kad prarado artimą dėl medikų klaidos, parašo padėkas gydžiusiems gydytojams.
Manau, po koronaviruso isterijos priedanga medikams nesudėtinga pridengti savo klaidas, nurašant mirtis koronavirusui.
Dar neseniai Seimo narė Jurgita Sejonienė karštai pasisakė už tai, kad įstatymu reikėtų atleisti medikus nuo diagnostikos ir gydymo klaidų pandemijos sąlygomis.
Šiuo metu sveikatos apsaugos sistemoje egzistuojanti tvarka, kaip nagrinėjamos gydytojų klaidos, yra skirta daugiau paslėpti šias klaidas.
Šios ligonės mirtis įgautų bent kažkokią prasmę, jeigu mes, medikai, būtume priversti sukurti sistemą, kaip tokios klaidos turi būti nagrinėjamos. Ne tik tam, kad nubaustų kaltininką, nors tai irgi svarbu, bet ir siekiant ateityje sumažinti panašios klaidos tikimybę.
Informacija
Nors artimiesiems tenka išgyventi jaunos merginos netektį, ji paliko žemėje stebuklą - naują gyvybę. Dukrytę auginti teks vienam tėčiui.
Todėl artimieji prašo visų geros valios žmonių pagal galimybes prisidėti prie paramos jam. M. Radvilas sako, kad galintys prisidėti higienos priemonėmis ar rūbeliais mažylei visuomet gali tiesiogiai susisiekti su juo ir kitais giminaičiais.
Banko sąskaita: LT497300010136764615
„Swedbank"
Gavėjas: Edgaras Minelga
Swif kodas : HABALT22
Mokėjimo paskirtis: parama
Rašyti komentarą