Kiek klausos aparatų man reikia – vieno ar dviejų?

Pajutote, kad jūsų klausa nusilpo, kreipėtės į ausų gydytoją ir išgirdote verdiktą – susilpnėjęs klausos nervas, prikurtimas, neuritas ir reikalingas klausos aparatas. Ką daryti dabar?

Gera žinia, kad ligonių kasos kompensuoja vieną klausos aparatą! Taigi, nuvykę į klausos centrą galite įsigyti 100 proc. kompensuojamą klausos aparatą, aukštesnės klasės klausos aparatą su priemoka arba galite pasinaudoti kompensacija ir įsigyti 2 klausos aparatus, o likusią sumą padengti savo lėšomis.

Neišsigąskite. Užsidėjus klausos aparatą, pirma reakcija dažnai būna – nieko nesuprantu, per garsu, triukšminga. Prie pasikeitusių garsų suvokimo reikia priprasti, nes aplinka, kurioje mes girdime garsus, labai skirtinga: pirmus garsus išgirsite klausos centre, kur specialistai kalba aiškiai, nėra pašalinių žmonių, gatvės triukšmo. Kitaip girdėsite išėję į lauką, kalbėdamiesi su šeimos nariais, klausydami televizoriaus, važiuojant mašinoms – visos šios aplinkos skirtingos, nes skiriasi kalbančiųjų tonai, garsumas, artikuliacija, atsiranda pašalinių garsų, triukšmų.

Kaip mes girdime? Klausa, o ypač kalbos supratimas – tai sudėtingas procesas, turintis daug dedamųjų dalių. Garsas keliauja ausimis, kol galiausiai klausos neuronais pasiekia klausos centrus, esančius smegenyse. Tuose centruose gauti signalai yra apdorojami, įvyksta garsų įvertinimas, jungimas, prasmės radimas bei kalbos suvokimas ir ši informacija siunčiama į kitas smegenų dalis, kurios sprendžia, ką su ja veikti. Vadinasi, garsas turi būti ne tik išgirstas (padedant klausos aparatui), bet ir suprastas – už tai atsakingos smegenys, kurių darbo kokybė priklauso ir nuo žmogaus amžiaus, kraujotakos, turimų ligų ir t. t., teigia Respublikinės Klaipėdos ligoninės gydytoja Marija Lebedeva.

Klausos aparatų parinkimas. Įsigiję pirmą klausos aparatą nusiteikite, kad jūsų ausys jau atprato girdėti visus aplinkos garsus, todėl teks prie jų po truputį priprasti. Pirmą dieną klausos aparatą nešiokite tik valandą ar dvi, keiskite aplinką, stebėkite ir užsirašyti, kas jūsų netenkina – galbūt nesuprantate kalbos, o gal trukdo šaižūs garsai, bildesiai. Šias problemas dažniausiai lengvai išsprendžia klausos priežiūros specialistai, kurie, atsižvelgdami į jūsų patirtį, pakoreguos klausos aparatų nustatymus. O „Optikos pasaulio“ klausos centruose įsigytiems klausos aparatams taikoma net 5 metų garantija. Visą tą laiką galite bet kuriuo metu kreiptis dėl klausos aparatų nustatymų keitimo ir pan.

Kas geriau – vienas ar du klausos aparatai? Mokslininkai, įvertinę žmonių, nešiojančių vieną, ir žmonių, nešiojančių du klausos aparatus, klausos suvokimą, pastebėjo, kad renkantis du klausos aparatus pagerėja kalbos suvokimas, ypač triukšmingoje aplinkoje. Gyd. M. Lebedevos teigimu, tokie žmonės lengviau nustato garso šaltinio vietą, erdvinį jo judėjimą, todėl gali lengviau prisitaikyti prie garsų kitimo. Didžiausią naudą nešiodami du klausos aparatus jaučia žmonės, kurių klausos nervas skirtingiems garsams itin skiriasi, tai yra kai žemi tonai yra girdimi labai gerai, o aukšti tonai itin blogai, ir tarp tonų dydžių yra labai ryškus kontrastas. Šiuo atveju dažniausiai iš vieno klausos aparato naudos nėra visai, atrodo, kad jis tik trukdo.

Be abejonės, iššūkių nešioti du klausos aparatus taip pat yra, ir kiekvieno žmogaus situacija gali būti individuali, todėl prieš apsispręsdami atvykite į „Optikos pasaulio“ klausos centrą, atlikite nemokamą klausos testą, išbandykite du klausos aparatus ir pasinaudokite akcija 2 už 1 kainą!

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder