
Kinijoje aptiktas dar vienas žmonėms potencialiai pavojingas koronavirusas?
Tyrimui vadovavo Shi Zhengli - pirmaujantis virusologas, dirbantis Wuhano institute.
Būtent ši įstaiga, kaip teigiama vienoje iš teorijų, gali būti susijusi su Covid-19 atsiradimu.
Nors vis dar nėra vieningos nuomonės dėl pasaulinę pandemiją sukėlusio viruso kilmės, kai kurie tyrimai rodo, kad jis iš pradžių atsirado šikšnosparniuose ir per gyvūną tarpinį šeimininką pateko žmonėms.
Naujasis atradimas - tai nauja HKU5 koronaviruso, kuris pirmą kartą buvo aptiktas Honkonge gyvenančiam japonų šikšnosparniui, linija.
Naujasis virusas priklauso merbekovirusų porūšiui, kuriam taip pat priklauso virusas, sukeliantis Artimųjų Rytų kvėpavimo takų sindromą (Mers).
Naujasis virusas, norėdamas užkrėsti ląsteles, gali prisijungti prie žmogaus angiotenziną konvertuojančio fermento (ACE2), t. y. to paties receptoriaus, kurį Sars-CoV-2 virusas naudoja sukeldamas Covid-19 ligą.
Koronaviruso kilmė: naujausios žinios

Kaip rašė UNIAN, gruodžio mėnesį JAV Kongresas paskelbė ataskaitą, kurioje teigiama, kad COVID-19 buvo sukurtas Vuchano laboratorijoje Kinijoje ir atsitiktinai paleistas.
Visų pirma yra įrodymų, kad laboratorijos darbuotojai kelis mėnesius prieš protrūkį sirgo kažkuo labai panašiu į COVID.
Sausio mėnesį, pasikeitus valdžiai JAV, tą pačią teoriją paskelbė ir Centrinė žvalgybos valdyba.
Pasak „The New York Times“, naujoji CŽV vadovybė greičiausiai neturi naujų žvalgybos duomenų, o operuoja tais pačiais įrodymais, kurie buvo girdėti anksčiau.
Tačiau dabar jie buvo aiškinami griežčiau Kinijos atžvilgiu.
Šaltinis: unian.net
Rašyti komentarą