Klaipėda jau ruošiasi 4-ajai COVID-19 bangai (5)

Klaipėdos universitetinė ligoninė šiuo metu yra vienintelė ligoninė regione, kurioje gydomi COVID-19 liga sergantys pacientai. Tad daugėjant susirgimo atvejų, sparčiai mažėja turimų vietų skaičius. Šiuo metu iš 50 ligoninėje gydomų pacientų, tik 16 yra klaipėdiečiai, o visi likusieji - rajono gyventojai.

Antradienio popietę su Klaipėdos universitetinės ligoninės vyr. gydytoju Vinsu Janušoniu susitikęs uostamiesčio meras pasakojo, jog ketvirtajai COVID-19 bangai reikia ruoštis iš anksto. Tad pagrindinis susitikimo tikslas buvo įvertinti situaciją dėl augančių užsikrėtimo koronavirusu skaičių.

„Sena romėnų patarlė sako, kad norint taikos reikia ruoštis karui. Tad ji geriausiai atspindi šiandieninę situaciją ir tam tikrą žvilgsnį į artimiausią ateitį. Šiandien buvo pristatyta informacija apie tai, kad universitetinė ligoninė atlaisvina vieną dalį Infekcinių ligų korpuso, palikdama jį tik koronavirusu sergantiems ligoniams.

Tad yra maždaug 90 vietų, 50 iš jų jau užimta, tad 40 dar lieka rezerve“, - tikino Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Mero teigimu, užpildžius visas turimas vietas Universitetinėje ligoninėje, į pagalbą ateitų rezervinės ligoninės - Respublikinė Klaipėdos ligoninė ir Šilutės ligoninė.

„Toliau veiks planas, kuris veikė pirmosios ir antrosios bangų atvejais, kada užpildžius Universitetinę ligoninę, kuri šiandien gydo ne tik klaipėdiečius, turės įsijungti ir papildomi pajėgumai. Schema lieka kaip ir anksčiau: Respublikinė ligoninė ir Šilutės ligoninė, natūralu, kad tai šiek tiek padėtų pasidalinti našta, kuri šiai dienai krenta ant Universitetinės ligoninės pečių“, - sakė meras.

Uostamiesčio meras pasakojo, jog šiuo metu, artėjant ketvirtajai COVID-19 bangai, apsaugos priemonių ligoninės turi užtektinai, tad jų trūkumas tikrai nenumatomas. Tačiau V. Grubliauskas išsakė abejonę dėl daugelio įstaigų atostogaujančių vadovų.

„Yra didžiulė patirtis gydytojų, aptarnaujančio personalo, valdymo struktūroje esančių vadovų, gal neramina tik tiek, kad daugelio įstaigų vadovai šiuo metu yra atostogaujantys ir derinimo procesai vyksta iš esmės su juos pavaduojančiais tarnautojais.

Norėtųsi kalbėti su įstaigos vadovais, bet tikrai galima suprasti ir atostogaujančius, nes visi yra pavargę ir tiesiogine to žodžio prasme užsitarnavę atostogas, o kita prasme, galbūt daugelis žiūri į tai, kad neaišku kokį turėsime rudenį ir ar bus kada atostogauti", - sakė V. Grubliauskas.

Raudonoji covid vakarienė
, 2021-07-28 11:04
A dar nepasiruošė? Nu ir ,,dirba,, valdžiažmogiai. Senai reikėjo pasiruošti nes, nebe už kalnų 5 ,,banga,, pakeliui. ,,Kai siaučia audra, nešdama vėjų dainą, ten mano banga devintoji ateina,, labai faina nostalgiška daina.
Loni, 2021-07-27 23:49
Jau dirbtinai pučiama 4 banga-matyt gerai kažkam byra,dar tonos kaukių neišparduotos sandėliuose...kurios žadėjo milijonieriais kai ką... padaryt...
Lietuvis, 2021-07-27 17:12
Sidebar placeholder