Klaipėdiečiams - nemokamas seminaras apie racionalų vaistų vartojimą

Medikai ir mokslininkai vis dažniau akcentuoja, kad daugelis žmonių vaistus ne visada vartoja teisingai ir taip gali dar labiau pakenkti savo sveikatai.

Sveikatos apsaugos ministerija kartu su partneriais organizuoja nemokamų seminarų ciklą, kurio metu bus pristatomi racionalaus vaistų vartojimo principai.

Toks seminaras antradienį vyks ir Klaipėdoje, Klaipėdos miesto savivaldybės I. Kanto viešosios bibliotekos Pempininkų padalinyje (Taikos pr. 81A).

Seminaro pradžia - 14.30 val., numatoma trukmė - iki 18.30 val., su pertrauka.

"Šiuo metu neracionalus vaistų vartojimas svarbi problema visame pasaulyje.

Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, daugiau nei pusė visų vaistų yra išrašomi, išduodami ar parduodami netinkamai, be to, pusė pacientų vaistus vartoja neteisingai.

Netinkamas vaistų vartojimas kelia grėsmę pacientų sveikatai, taip švaistomos sveikatos apsaugai skirtos lėšos", - teigia Sveikatos apsaugos ministerijos Farmacijos politikos skyriaus vedėja Anželika Oraitė.

Praėjusiais metais buvo skelbta, kad per metus Lietuvoje parduodama daugiau negu 80 milijonų vaistų pakuočių.

Tačiau ne visi jie yra suvartojami. Pavyzdžiui, 2020 metais į vaistines gyventojai pristatė net 28,5 tonos pasenusių ir nereikalingų vaistų.

Specialistai akcentuoja, kad daugelio medikamentų vartojimas vienu metu, vaistų skyrimas, nesilaikant gydymo metodikų, savigyda, vaistų vartojimo režimo nesilaikymas, netinkamas antibiotikų vartojimas - tai dažniausi neracionalaus vaistų vartojimo pavyzdžiai.

Seminaro Klaipėdoje metu lektorės gyd. Giedrė Baršauskienė ir Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto docentė, medicinos mokslų daktarė Jūratė Pečeliūnienė papasakos apie racionalaus vaistų vartojimo principus, naudą sveikatai bei poveikį finansams.

Seminaro metu bus aptarta rizika ir žala, kurią sukelia neracionalus vaistų vartojimas.

Besidomintieji konkrečiais vaistais - tokiais kaip antibiotikai, benzodiazepinai, vaistai nuo skausmo, širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto - išgirs naudingos informacijos.

Atėję į seminarus sužinos apie gydymo režimo laikymąsi, savigydos principus ir ką daryti, pasireiškus įtariamoms nepageidaujamoms reakcijoms.

Susitikimo metu bus aptarti ir kiti klausimai, susiję su vaistų vartojimu, pavyzdžiui, generinių vaistų vartojimas ir vaistų vartojimas vyresniame amžiuje.

Seminaras nemokamas, tačiau vykdoma registracija internetu - https://forms.gle/82ckgkzZSbS8QMWU8, el. paštu [email protected] arba telefonu +370 616 51 900.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder