Klaipėdoje pašventintas visų tikėjimų maldos kambarys

Spalio 8-ąją minima Pasaulinė hospiso ir paliatyviosios pagalbos diena. Šia proga Klaipėdos hospisas (Jūros g. 4) atvėrė lankytojams visų tikėjimų maldos kambarį, kurį puošia dvejus metus kurtas Lauros Karčiauskaitės - Potet vitražas, o taip pat kviečia klaipėdiečius prie arbatos puodelio pasišnekėti šia aktualia ir jautria tema Danės skvere, iki vakaro pasigrožėti keturiomis meninėmis instaliacijomis, įrengtomis KLaipėdos hospiso kieme, Lietuvininkų aikštėje, Danės skvere ir prie Dramos teatro.

Šios dienos paminėjimą Klaipėdoje inicijuoja Lietuvos paliatyvios medicinos draugija, Klaipėdos hospisą valdantis VšĮ „Paliatyvios pagalbos ir šeimos sveikatos centras“, Klaipėdos miesto savivaldybė bei Klaipėdos Šventojo Pranciškaus Asyžiečio vienuolynas. Pagrindinis rėmėjas - UAB „Stemma Group“.

Atviras visiems

Klaipėdos hospiso vadovė Rasa Dagienė priminė, kad ši įstaiga buvo pirmoji sveikatos priežiūros įstaiga Klaipėdos apskrityje, prieš dešimtmetį pradėjusi teikti paliatyvios pagalbos paslaugas. Šiuo metu Klaipėdos hospisas veikia jaukiai ir gražiai įrengtose patalpose Jūros g. 4.

"Šiemet Pasaulinės hospiso ir paliatyviosios pagalbos dienos tema - gydančios širdys ir bendruomenės. Ta proga Klaipėdos hospise atidarome visų tikėjimų maldos kambarį, kuriame visi hospiso pacientai ir jų artimieji, lankytojai galėtų susikaupti,  pajusti ramybę ir susitaikymą, išgyventi nelaimę ir laime pasidžiaugti.

Visų tikėjimų maldos kambarys todėl, kad mūsų pacientai, o taip pat jų artimieji ir lankytojai būna įvairių tikėjimų, neretai užsieniečiai", - sakė R. Dagienė.

Maldos kambaryje - įspūdingas vitražas

Visų tikėjimų maldos kambarį papuošė įspūdingas Klaipėdoje gimusios, o dabar Prancūzijoje gyvenančios menininkės Lauros Kariauskaitės-Potet vitražas, vaizduojantis Motiną su kūdikiu ant rankų.

"Šį siužetą pasirinkome kaip universalią, viso pasaulio žmonėms priimtiną, besąlygiškos motiniškos meilės, globos ir supratimo išraišką", - komentavo R. Dagienė ir nuoširdžiai dėkojo L. Karčiauskaitei-Potet už nuostabų kūrinį ir UAB  „Stemma Group“ įkūrėjų Gusiatinų šeimai už  finansinę paramą.

„Palaikome Klaipėdos hospiso veiklą, skatiname vilties, tikėjimo, ramybės skleidimą ir šįkart dovanojame pagrindinį Maldos kambarį formuojantį elementą – unikalų vitražą“, – sakė Inga Gusiatina.

Visų tikėjimų kambarį ir vitražą per jo atidarymo išmkilmes pašventino vienuolis Benediktas Sigitas Jurčys.

Visų tikėjimų maldos kambarys, pasak R. Dagienės, yra atviras ne tik Klaipėdos hospiso pacientams ir jų lankytojams, bet ir visiems klaipėdiečiams. Įėjimas į jį yra pro įstaigos kiemelį.

Po visų tikėjimo maldos kambario atidarymo ir pašventinimo Pasaulinės hospiso ir paliatyviosios pagalbos dienos minėjimas persikėlė į Danės skverą. Čia visą dieną klaipėdiečiai ir miesto svečiai prie arbatos puodelio galės pasikalbėti su specialistais apie paliatyviąją slaugą, jos gavėjus bei bendravimo galią juos slaugant.

"Žmonės neturi kentėti skausmo. Tą pačią dieną, kai išrašomi iš gydymo įstaigos, pacientai turi teisę gauti paliatyviosios paglabos paslaugą", - akcentavo R. Dagienė.

Signalas sustoti

Apie Pasaulinę hospiso ir paliatyviosios pagalbos dieną  Klaipėdoje šiandien primena ir keturios geltonos spalvos meninės instaliacijos.

Pirmoji instaliacija "Iš arti" laukia lankytojų Klaipėdos hospiso kieme, Jūros g. 4. Ji primena visiems, kur galima kreiptis dėl paliatyvios pagalbos.

Lietuvininkų aikštėje įrengta instaliacija šių metų tema „Gydančios širdys ir bendruomenės" leidžia lankytojams patiems papasakoti, ką šioje vietoje mato, kaip supranta, ką jaučia.

Danės skvere įrengta instaliacija "Pieva" simbolizuoja gyvenimo pievą. Jos pradžioje - dvi kolonos, kurios simbolizuoja skubaus gyvenimo etapą.

"Visų skubančių šią dieną prašome sustoti arbatos puodeliui ir ramiam pokalbiui su kitu nepažįstamuoju šioje pievoje", - kvietė R. Dagienė.

Pievoje priešais Klaipėdos dramos teatrą instaliacija „Čia ir dabar“ skirta žmonėms, kurie pravažiuoja automobiliu. Jos žinutė trumpa, kad reikia mėgautis gyvenimu, čia ir dabar.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder