Klaipėdoje vyks sveiko gyvenimo būdo šventė ir nemokamas renginys miestui, paskaitos bei koncertai

(1)

Pavasariui baigiantis ir vasarai žengiant pirmuosius žingsnius, klaipėdiečiai bei visi miesto svečiai kviečiami į gegužės 27-28 dienomis vyksiančią holistinio sveikatingumo konferenciją ,,Holistinis žmogus: maistas kūnui ir sielai”.

Jau penkerius metus iš eilės Klaipėdos universitetas bendradarbiauja su Holistine Mokykla ir rengia jau tradicija tapusią konferenciją. ,,Holistinė Mokykla” – pirmoji tokio pobūdžio mokykla Lietuvoje, kurioje studentai mokosi holistinės medicinos pagrindų, o išsami sveikatos mokslų studijų programa suvienija Rytų ir Vakarų sveikatos sampratas, bei įvairių sveikatinimo būdų pagrindus.

Paskutinį pavasario savaitgalį organizuojama holistinio sveikatingumo konferencija suburia sveiko gyvenimo būdo ieškančius ar jau praktikuojančius bendraminčius, medicinos mokslų daktarus bei gydytojus-praktikus iš Lietuvos, Latvijos, Indijos bei Didžiosios Britanijos į vieną vietą – Klaipėdos universitetą. Čia siekiama sukurti bendrystės aurą ir atskleisti, kad žmogus – tai fizinių, psichologinių bei dvasinių elementų visuma.

Požiūris, kuriuo siekiama tik numalšinti nemalonias gilesnių organizmo procesų pasėkmes – skausmą, įtampą, nerimą, – jau nebetinka šiuolaikiniam žmogui. Vis didesnė visuomenės dalis ieško atsakymų, kodėl kamuoja tam tikri negalavimai bei kokios yra esminės prastos savijautos priežastys.

Dažnai žmonės nustemba, kad ilgus metus kamavęs skausmas išnyksta vien pakeitus, pavyzdžiui, mitybos įpročius. Esame įpratę galvoti, kad skirtingos kūno dalys veikia atskirai, tačiau iš tikrųjų mūsų kūnas yra viena didžiulė visuma, kurioje viskas tarpusavyje susiję: mityba, mintys, gyvybingumas, judėjimas bei kiti veiksniai veikia vieni kitus bei yra mūsų geros savijautos pamatas.

Dvi dienas vykstanti holistinio sveikatingumo konferencija siekia sukurti erdvę, kurioje sveiku gyvenimo būdu besidomintys žmonės turėtų galimybę susitikti su sveikatos mokslų daktarais bei gydytojais-praktikais, rasti sau asmeniškai svarbius atsakymus bei suprasti, kad iššūkių bei valios išbandymų pamėtėjančiame sveiko gyvenimo būdo kelyje yra ne vieni, – šalia yra daugybė bendraminčių bei tvirta, palaikanti holistinio sveikatingumo bendruomenė.

Renginys apima paskaitas Klaipėdos universitete bei nemokamą programą Klaipėdos miesto gyventojams bei svečiams Studlendo žaliosiose erdvėse visą savaitgalį.

Šeštadienį bei sekmadienį bus vedamos nemokamos mankštos, jogos treniruotes bei sveikatingumo užsiėmimai su specialistais bei treneriais iš Klaipėdos miesto sporto klubų, jogos studijų bei kitų fizinio aktyvumo centrų. Šeštadienį praleisime su kundalini joga ir Milda (,,MANDALA” studija), Cigun praktika su Osvaldu Vaivada, Šivananda joga su Deima Divya (,,Jogos centras”), Qigong praktika bambukine šluotele su Edita Esenku, senjorų mankšta elastinėmis gumomis su Dovile Čiegiene (,,Ginsvė”), dvasinių būsenų kvėpavimu su Arūnu Jonuškiu bei judesio ir šokio improvizacija vaikams su Gelmine Paškevičiūte. Sekmadienį laukia Tai Chi praktika Kęstučiu Buiškiu, Saulės pasveikinimas bei muzikinė meditacija su Agne Dragūnaite, terapinė garso meditacija su Maksim Himalajev, meditatyvus judesys su Arūnu Jonuškiu bei kūno mobilumo treniruotė su Sigita Jančauskaite.

Šalia vyks sveikatingumo mugė: natūralūs produktai, bei įvairios sveikatinimo veiklos, kurias klaipėdiečiai galės išbandyti. Vakare renginio dalyvių laukia nemokama muzikinė vakaro programa.

Konferencijos svečiuose – Lietuvos katalikų kunigas bei aktyvus visuomenės veikėjas Benediktas Jurčys. Paskaitos, ,,Pojūčių terapija” metu brolis Benediktas kalbės itin jautria ir kiekvienam žmogui aktualia tema: kodėl būdami gyvi mes nejaučiame, kad gyvename?

Tai gilus dvasininko pokalbis su kiekvienu iš mūsų apie tai, kodėl nebejaučiame šalia esančio artimo žmogaus bei kodėl praradome ryšį su pačiu svarbiausiu žmogumi – savimi. Kaip klausantis išgirsti, o žiūrint – iš tiesų matyti? Kodėl žmogaus pojūčiai bėgant metams ima blukti ir kaip atgaivinti juos atgaivinti, kad gyvenimą patirtume visu kūnu, siela ir širdimi?

Šeštadienį, po brolio Benedikto paskaitos, 17 valandą visa sveikatingumo šventė persikelia į lauką – Studlendo žaliąsias erdves, kur miesto gyventojams bus dovanojama meditacinė-muzikinė kelionė. Brolis ves meditaciją ,,Taika pasaulyje” – nuoširdžioje bendrystėje sujungsime geras visų konferencijos dalyvių intencijas bei siekį matyti mūsų bei ateinančių kartų gyvenimus taikoje, darnoje bei harmonijoje.

Kartu su brolio Benedikto vedama meditacija dalyvius lydės muzikinė kompozicija ,,Pasaulio skambesys”. Tai – specialiai šiam renginiui sukurtas kūrinys, kurį autentiškais instrumentais atlieka Maksim Himalajev ir Ksenija Bondarenko – profesionalių garso terapeutų šeima iš Ukrainos. Atliekant senovines harmoningas melodijas ant autentiškų graikiškų plokštelių, išgaunamas ypatingas varpų skambesys, panardinantis klausytojus į gilią, atsipalaidavimo būseną.

Svarbu paminėti, jog visa meditacinė vakaro programa bus nemokamai transliuojama per ,,Holistinės Mokyklos” feisbuko puslapį tiems, kurie nori jungtis į meditacinę muzikos bei vidinės taikos kelionę nuotoliniu būdu iš bet kurio pasaulio krašto.

Vėliau, nuo 18 valandos, miesto gyventojus bei svečius džiugins dainų autorės ir atlikėjos Jausmės bei būgnininko Donato Senkaus koncertai.

Klaipėdos universiteto konferencijų salėse bus skaitomos įvairios sveikatingumo paskaitos bei pranešimai. Konferencijos dalyviams, išklausius paskaitas išduodamas Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintas kvalifikacijos kėlimo pažymėjimas (12 akad. val.), kuris gali padėti kilti karjeros laiptais sveikatos mokslų srityje. O tiems, kurie iki šiol su medicinos mokslais gyvenimo nesiejo, ši konferencija gali tapti naujo karjeros kelio pradžia, paskatinimas gilintis į sveiką gyvenimo būdą ar net pasirinkti universiteto studijas medicinos mokslų srityje.

Konferencijos įžanginį žodį tars Asta Kandratavičienė, Sveikatos apsaugos ministerijos Visuomenės sveikatos departamento vyresnioji patarėja, bei prof. Daiva Mockevičienė, Klaipėdos universiteto Sveikatos fakulteto, Holistinės medicinos ir reabilitacijos katedros vedėja. Naujausius mokslinius tyrimus medicinos srityje pristatys, bei patirtimi dalinsis Klaipėdos universiteto magistrantūros programų studentai Eglė Lingė, Gytis Leliukas bei sveikatos mokslų magistrė Edita Esenku Šimkutė.

Papildomos ir alternatyvios medicinos magistrantė Eglė Lingė domisi įvairiais mitybos būdais, kūno judesiu, jo lavinimu ir stiprinimu bei praktikuoja homeopatijos gydymo metodus. Noras išmokti jaustis geriau, daugiau šypsotis ir gyventi kokybiškesnį gyvenimą, padėti ne tik sau, bet ir aplinkiniams tapti sąmoningesniais žvelgiant į savo kūną, protą bei sielą, atvedė Eglę čia, kur yra dabar – į Klaipėdos universitetą. Eglė pasidalins atliktu tyrimu apie tai, kokią įtaką žarnyno veikla ir mikrobiota daro žmogaus savijautai

Kitas magistro studijų pranešėjas Gytis Leliukas jau daugiau kaip 12 metų dirba sveikatinimo srityje pasitelkdamas prieskonius, arbatas bei produktus iš pluoštinių kanapių, kurias ir tyrinėjo magistro studijose: ,,Su šeima turime šeimos verslą-įmonę ir paskutinius 6 metus intensyviai specializuojamės pluoštinių kanapių srityje. Dėl šios srities atsidūriau ir Klaipėdos universitete, kad turėčiau galimybę panaikinti daug mitų apie kanapes, parodyti moksliškai šio, senas tradicijas mūsų kultūroje turinčio, augalo naudą mūsų sveikatai.”

Papildomosios ir alternatyviosios medicinos magistrė Edita, Lietuvoje žinoma kaip sąmoningo badavimo stovyklų organizatorė, konferencijoje pasidalins pasidalins įžvalgomis, kodėl svarbu leisti virškinimo organams pailsėti ir atsistatyti bei kaip sąmoningas badavimas ne tik išsprendžia virškinimo problemas, bet ir lėtina senėjimo procesus.

Lietuvoje svečiuosis psichologas  Ruslan Naruševič iš kaimyninės Latvijos,

taip pat du svečiai iš Indijos – dr. Partap Chauhan bei prof. akad. Harpreet Singh Heera. Pasaulyje pripažinti, Europos apdovanojimais pagerbti gydytojai, įkūrę klinikų tinklus bei mokyklas Indijoje bei užsienyje, jie konferencijoje pasidalins Rytų praktikos išmintimi: kalbėsime apie mitybą pagal Ajurvedą bei REIKI terapiją holistinės medicinos kontekste. Taip pat išgirsime Didžiojoje Britanijoje žinomą daktarą, dietologą  Koliną Robertsoną (Dr. Colin Robertson), pasaulyje garsų mitybos ekspertą, paruošiantis komandas į ypatingo pasirengimo reikalaujančias ekspedicijas į Everestą bei kitus ekstremalius pasaulio žygius.

Konferencijos programa gausi Lietuvos gydytojų-praktikų pranešimais. Viena iš viešnių –  onkologė-chemoterapeutė Edita Juodžbalienė, jau daugiau nei 10 metų kalbanti ligų profilaktikos ir sveikatinimo temomis televizijos laidose bei radijuje. Pranešimus taip pat skaitys gydytoja-odontologė Indrė Misiūnienė bei Ajurvedos specialistė, Gyvybės rato asociacijos prezidentė, gydytoja anesteziologė-reanimatologė bei echoskopuotoja Asta Keturkienė. Konferencijoje taip pat svečiuojasi vyrų klubo ,,Šviesos Karys” įkūrėjas, ,,Astro Qigong – Sveikas Žmogus” ir ,,Trigubo Imuniteto Galia” sistemų autorius Vytenis Sinkevičius.

Ši konferencija – jau tradicija tapęs kasmetinis renginys, jungiantis alternatyvią mediciną bei naujausius mokslinius tyrimus. ,,Holistinė Mokykla” bei Klaipėdos universitetas siekia, kad reikšmingi magistro studentų darbai bei praktinė lektorių bei gydytojų patirtis nenugultų į stalčių: tegu naujausios medicinos mokslų žinios pasiekia plačiąją visuomenę ir skatina rinktis sveiką gyvenimo būdą.

Tik regėdami žmogaus sandarą holistiškai, galime pažinti ligų priežastis bei padėti žmogui iš tikrųjų pasveikti. Todėl metas versti naują puslapį gydymo praktikos istorijoje ir integruoti holistinį žmogaus suvokimą Lietuvos medicinos praktikoje.

Daugiau apie lektorius, jų paskaitas bei išsamią konferencijos programą kviečiame skaityti ,,Holistinės Mokyklos” svetainėje: https://holistiniszmogus.lt

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder