Klaipėdos vaikų ligoninės pacientams - koncertas ir staigmenos

Trečiadienio pavakarę Klaipėdos vaikų ligoninės kaimynystę užliejo nuotaikingos muzikos garsai. Jau ne pirmą kartą Vaikų gynimo dienos proga ligoninės pacientus maršais ir žinomų kūrinių aranžuotėmis sveikino Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų pučiamųjų orkestras.

Klaipėdos vaikų ligoninės vyriausiasis gydytojas Virginijus Žalimas džiaugėsi Karinių jūrų pajėgų pučiamųjų orkestro geranoriškumu ir atsiliepimu į ligoninės kvietimą prisidėti sveikinant ligoninės pacientus ir darbuotojus.

"Turbūt visiems rūpi vaikų sveikata, jų gerovė, ypač šių dienų aktualijų kontekste. 

Mūsų ligoninėje gydomi ne tik klaipėdiečių vaikai, bet ir nemažai vaikų iš Ukrainos. Visiems jiems norime bent trumpam praskaidrinti kasdienybę. 

Muzikos terapija yra pripažinta pasauliniu mastu kaip priemonė, padedanti sveikti, tad tikimės, kad šis koncertas taip pat padės lengviau sveikti", - su šypsena kalbėjo V. Žalimas.

Ligoninės vadovas už geranoriškumą ir bendradarbiavimą dėkojo Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų vadui Giedrius Premeneckui, orkestro vadovui Egidijui Mikniui ir dirigentui Sigitui Saukalui.

Koncerto laukusius mažuosius pacientus linksmino organizacijos "Raudonos nosys" gydytojai klounai.

"Tai mūsų ištikimi draugai, partneriai, be kurių gydymo proceso jau neįsivaizduojame. Jie bet kuriuo laikotarpiu, bet kokiu oru atvyksta nudžiuginti mūsų pacientų, juos padrąsinti prieš procedūras, sukurti gerą nuotaiką", - džiaugėsi V. Žalimas.

Organizacijos "Raudonos nosys" programų vadovė Simona Nemeikšytė "Vakarų ekspresui" pasakojo, kad Klaipėdos vaikų ligoninę gydytojai klounai aplanko reguliariai - porą kartų per savaitę.

"Šis vizitas buvo šventiškesnis, nes gydytojai klounai vaikams dalijo ir dovanas - pakvietimus į kiną. Už šias dovanas norime labai padėkoti "Akropoliui". Tikimės, kad šios dovanos taip pat praskaidrins vaikų kasdienybę.

Pastarieji metai ir mėnesiai visiems emociškai sudėtingi ir jaučiasi, kad vaikai yra tapę tokiais mažais suaugusiais. 

Todėl šios šventės proga ir savo veikla apskritai norime vaikams sugrąžinti vaikystę, kad jie galėtų žaisti, tiesiog būti vaikais, koncentruotis ne į ligas, o į buvimą vaikais", - sakė S. Nemeikšytė.

Karinių jūrų pajėgų pučiamųjų orkestro koncertą bei gydytojų klounų išdaigas vaikai stebėjo pro langus, dalis su tėveliais įsitaisė pirmo aukšto fojė, mat orkestras grojo ir po pastato langais, ir prie pagrindinio ligoninės įėjimo.

Nuotaikingos orkestro melodijos suviliojo ne tik mažuosius pacientus ir jų tėvelius, bet ir praeivius bei aplinkinių namų gyventojus, emocingai reagavo ir pravažiuojančių automobilių vairuotojai bei keleiviai.

Renginyje dalyvavęs Klaipėdos vicemeras Arvydas Cesiulis sakė, kad birželio 1-ąją švenčiama Vaikų gynimo diena svarbi kiekvienam - kiekvienas buvo vaiku, dalis augina savo vaikus ir supranta, kokia tai atsakomybė.

"Esame ypatingoje vietoje, kur gydomi ir kūnai, ir sielos. O kai prie to prisideda kariuomenės orkestras su tokia galinga muzika, tai yra nuostabu ir tikrai padeda sveikti", - kalbėjo vicemeras.

"Galbūt mums pasisektų padaryti tokią tradicija, kad kasmet per Vaikų gynimo dieną vyktų toks koncertas", - vylėsi ligoninės vadovas V. Žalimas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder