Kodėl atsibundame trečią valandą ryto: psichologo paaiškinimai ir patarimai
(4)Pabudimas trečią valandą ryto yra labai natūralus reiškinys, susijęs su miego ciklais. Stresas ir nerimas trumpą prabudimą gali paversti užsitęsusia nemiga. Apie tai rašo IFL Science.
Mokslininkai aiškina, kad per naktį žmogus išgyvena kelis miego ciklus, kurių kiekvienas trunka apie keturias valandas.
Ciklas prasideda lengvu miegu, pereina į gilaus lėtųjų bangų miego fazę, o tada į aktyvesnę greitų akių judesių (REM) fazę. Būtent po REM fazės labiausiai tikėtinas trumpas pabudimas.
Taigi paaiškėja, kad jei žmogus paprastai užmiega apie 23 val. vakaro, natūralus pabudimas gali įvykti apie 3 val. ryto. Įprastomis aplinkybėmis šis miego pertraukimas trunka tik kelias minutes.
Tačiau jei žmogų jau yra apėmusi „negatyvių minčių spiralė“, trumpas pabudimas gali virsti nemiga.
Psichologas ir kognityvinės terapijos specialistas Gregas Murray aiškino, kad naktį mūsų dienos metu sukauptos problemos atrodo rimtesnės, nes negalime jų aktyviai spręsti.
Dieną galime imtis veiksmų, kad įveiktume sunkumus, tačiau naktį mums lieka tik nerimauti, o šiuo metu mūsų protas yra ypač linkęs į tai, pažymėjo jis.
Ką daryti kovojant su naktiniu nerimu
Išbandykite meditaciją: tereikia susitelkti į kvėpavimą ir pajusti, kaip įeina ir išeina oras. Tai padės nuraminti mintis ir atitraukti mintis nuo nerimo jausmo.
Įsiklausykite į savo kūną: reikia atkreipti dėmesį į fizinius pojūčius - tai taip pat padeda atitraukti dėmesį nuo nerimą keliančių minčių.
Jei negalite nusiraminti ir užmigti per 15-20 minučių - paskaitykite knygą. Skaitymas yra puikus būdas nukreipti dėmesį ir padėti smegenims atsipalaiduoti.
Svarbiausia - negulėti lovoje ir neįtempti savęs nerimastingomis mintimis. Geriau užimkite mintis kuo nors raminančiu ir maloniu.
Svarbu suprasti, kad naktiniai prabudimai yra natūrali miego ciklo dalis ir nereikėtų dėl jų papildomai stresuoti.
Šaltinis: tsn.ua
Rašyti komentarą