Kai kurie žmonės mano, kad valgyti aštrų maistą nėra sveikas įprotis, tačiau dėl to galima ginčytis.
Dr. Stuartas Farrimondas pasidalijo mintimi, kad vartojant aitriąsias paprikas gali išsiskirti dopaminas - geros savijautos hormonas.
Tolerancija prieskoniams, be kita ko, gali priklausyti nuo genetikos, britų laikraštis „Daily Mail“ citavo eksperto žodžius podkaste „Unexpected Elements“. Pasak gydytojo, dauguma žmonių gali išmokyti save pamėgti aitriąsias paprikas.
„Jose esančios medžiagos, vadinamos kapsaicinoidais, blokuoja kai kurias nervų skausmo skaidulas.
Ir tai sukelia poveikį, kuris iš tikrųjų jaučiamas kaip deginantis skausmas galvoje“, - sakė ekspertas.
Farrimondas pridūrė, kad smegenys šį karštį laiko „pavojingu“.
„Ir vis dėlto daugelis iš mūsų ja mėgaujasi, nes laikui bėgant suprantame, kad iš tikrųjų ji nėra kenksminga“, - pabrėžė mokslininkas.
Farrimondas sakė, kad vartodamas aštrius dalykus žmogus iš pradžių jaučia diskomfortą, paskui šis jausmas išnyksta ir „mes patiriame savotišką dopamino išsiskyrimą“.
„Tai savotiškas jaudulys, kurį patiriame, tarsi važiuodami amerikietiškais kalneliais po to, kai viršininkas darbe pasako, kad tai nuostabus darbas. Tai pakylėjantis jausmas“, - aiškino gydytojas.
Mokslininkas taip pat pasidalijo, kad jei moteris nėštumo ar žindymo laikotarpiu valgo aštrų maistą, jos kūdikis vėliau gali pradėti intuityviai suvokti tokį maistą kaip nekenksmingą.
Rašyti komentarą