Kokie vaistai yra veiksmingi, lyg būtų receptiniai?

Tai kone dažniausiai pacientų gydytojams užduodamas klausimas po to, kai šie išgirsta, kad receptiniai vaistai jiems nebus išrašyti.

 Vis dėlto reikia pažymėti, kad tiek receptiniai, tiek be recepto įsigyjami vaistai yra vienodai veiksmingi.

Receptiniams vaistams reikalingas gydytojo receptas ne todėl, kad jie yra veiksmingesni, bet todėl, kad yra stipresnio poveikio. 

O tai reiškia, kad neatsakingas tokių vaistų vartojimas gali turėti neigiamų pasekmių pacientų sveikatai, o kai kada netgi baigtis perdozavimu.

Svarbu pažymėti, kad dauguma receptinių vaistų turi ir nereceptinius analogus. 

Šie paprastai turi mažesnį veikliųjų medžiagų kiekį, todėl yra saugesni naudoti ir specialaus gydytojo recepto jų vartojimui nereikia. 

Šioje svetainėje galite vos keliais paspaudimais atrasti veiksmingų, jums reikalingų nereceptinių vaistų įvairių negalavimų gydymui.

Kodėl nereceptiniai vaistai gali atrodyti esą neveiksmingi?

Tam gali būti įvairių, skirtingų priežasčių. Štai keletas tų, su kuriomis žmonės susiduria dažniausiai.

Netinkamas vaistų naudojimas

Tai – viena dažniausiai pasitaikančių problemų, susijusių su vaistų vartojimu. Pacientai yra linkę vis rečiau atidžiai perskaityti vaistų pakuotėse esantį informacinį lapelį. 

Todėl nesusipažįsta su vaistų vartojimo instrukcija, galimais šalutiniais poveikiais ir kitomis svarbiomis detalėmis.

Nors kai kada tai didelių nesklandumų nesukelia, tačiau padidina rizikų tikimybę. Tai reiškia, kad dažnai vaistai yra vartojami nereguliariai arba netinkamomis dozėmis. 

Natūralu, kad nesilaikant rekomendacijų negalima tikėtis efektyviausio kelio į sveikimą. Deja, tačiau kai kuriais atvejais tenka net ir prasigyventi papildomų, nepageidaujamų sveikatos problemų.

Vartojamų vaistų nesuderinamumas

Pakankamai dažnai vaistų poveikis tampa mažai arba visiškai nejuntamas, jeigu asmuo naudoja keletą skirtingų vaistų. 

Vienų vaistų veikliosios medžiagos gali neutralizuoti kitų vaistų veikliąsias medžiagas, todėl vienų ar kitų vaistų poveikis gali nusilpti. 

Visgi vaistų nesuderinamumas gali sukelti ir dar didesnių problemų, kaip kad, pavyzdžiui, kraujavimą skrandyje ir sutrikusį virškinimą.

Todėl visuomet labai svarbu šią – vaistų suderinamumo – temą aptarti su savo gydytoju arba vaistininku. Taip pat nedelsiant į juos kreiptis tuo atveju, kai pastebite nepageidaujamų šalutinių reakcijų.

Vaistų veikliųjų medžiagų neutralizavimas maistu

Ne visiems žinoma ir apie vaistų veikliųjų medžiagų neutralizavimą maistu. Gydytojai pataria vaistų neužgerti sultimis, pienu ar jo produktais, bet – vandeniu. 

Pastarasis turėtų būti negazuotas. Vandens svarbu gerti ir viso vaistų vartojimo kurso metu, taip užtikrinsite efektyviausią vaistų veikimą. 

Tiesa, kai kurie vaistai dedami po liežuviu, kad ištirptų burnoje – jų užgerti vandeniu nereikia.

Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į vaistų vartojimo rekomendacijas. Svarbu gerti vaistus reguliariai, išlaikant panašų pertraukų kiekį tarp vartojimų. 

Pavyzdžiui, jeigu vaistus reikia gerti 2 kartus per dieną, tai reikėtų padaryti su 12 val. pertrauka. Jeigu 3 kartus per dieną, juos svarbu išgerti su 5-6 valandų pertraukomis.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder