Krūties ir storosios žarnos vėžio prevencijos metodinė knyga sveikatos priežiūros specialistams ir visuomenei

2019-ųjų vasarą buvo pasirašyta tarptautinio projekto „Krūties ir storosios žarnos vėžio prevencijos priemonių skatinimas pasienio teritorijose“ (LT-RU-1-026) paramos sutartis.

Joje buvo numatyta, jog partneriai - Respublikinė Klaipėdos ligoninė, Klaipėdos universitetas ir Kaliningrado centrinė miesto klinikinė ligoninė dvejus metus truksiančio projekto metu parengs inovatyvią metodologiją bei įsigis modernią įrangą, taip skatindami pacientus atlikti krūties ir storosios žarnos vėžio medicininę apžiūrą Klaipėdos ir Kaliningrado regionuose. Projektui finišuojant pristatoma ir parengta metodinė knyga.

Knygos sudarytojai Klaipėdos universiteto mokslininkai Aelita Skarbalienė, Artūras Razbadauskas, Lina Gedrimė ir Egidijus Skarbalius. Tekstus knygai rengė ne tik jos sudarytojai, bet ir kiti mokslininkai bei skirtingų sričių praktikai: Dainius Šimčikas, Vidmantas Eigėlis, Vytis Radvila, taip pat kolegos iš Kaliningrado. Tekstus iš rusų kalbos vertė Jevgenija Jerochina Labanauskė. Knygos viršeliui savo tapytą darbą suteikė naudoti dailininkas Martynas Gediminas.

Projekto ekspertas, knygos bendraautoris, gydytojas prof. A. Razbadauskas teigia, kad „knyga bus naudinga skirtingiems sveikatos specialistams. Joje naudingos informacijos ras ir skirtingų specializacijų gydytojai, ir slaugytojai, ir visuomenės sveikatos specialistai“. Docentė A. Skarbaliene papildo, jog „knyga galės būti sėkmingai naudojama studijų procese, ugdant studentus. Be to, ji rengta taip, kad būtų įdomi ir suprantama ir plačiajai visuomenei, besidominčiai sveikatos klausimais“.

Projektas vykdomas vadovaujantis Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programa (EK sprendimas Nr. C (2016) 8463). Projektą finansuoja Europos Sąjunga. Finansuojama suma - 874 567,50 Eur.

 

Sidebar placeholder