Masažas, mankšta, mityba ir tikėjimas - ginklai, įveikiantys net sunkias ligas
Kai pacientas kreipiasi į gydytoją, tikisi, kad jis išspręs visas sveikatos problemas. Tačiau taip dažniausiai nebūna. Kodėl?
Todėl, kad gydytojai dažniausia gydo ligos pasekmes, skiria vaistus simptomams sumažinti, tačiau neieško ligos priežasties. Todėl ir pats gydymas užtrunka.
Kada pacientai kreipiasi į jus?
Per metus padarau vidutiniškai apie tūkstantį masažų. Tai tikrai labai daug. Įvertianant tai, kad kiekvienam pacientui skiriu šimtaprocentinį asmeninį dėmesį, savo rankų jėgas, žinias ir patirtį.
Pas mane ateina žmonės, pavargę nuo sėdimo ar stovimo darbo, po sunkių traumų, operacijų, po insulto, komos, turintys įvairių judesio sutrikimų, stuburo išvaržas. Galėčiau vardinti daugybę ligų.
Kreipiasi tie, kurie po intensyvios reabilitacijos nori be vaistų, be ilgų procedūrų vėl tapti visaverčiais ir sveikais piliečiais, ir tie, kurie nesulaukdami pagalbos kenčia dešimt ir daugiau metų, gulėdami lovoje, sėdėdami neįgaliojo vežimėlyje.
Ar yra amžiaus riba? Gal senyvo amžiaus paciento jau neįmanoma pastatyti ant kojų?
Nėra neįmanomų dalykų, tik reikia žinoti, ką darai ir kaip.
Mano pacientų amžius - labai įvairus: pats jauniausias klientas yra vos 2,5 metukų, o vyriausias - 90 metų. Taip pat lankausi hospise, kuriame pacientų amžius - net iki 101 metų.
Amžius tikrai nėra tas rodiklis, kuris neleistų žmogui jaustis sveikam.
Norint būti sveikam, reikia dirbti su savimi ir rasti tą specialistą, kuris gali padėti.
Vyresniam žmogui gydymo procesas ir organizmo atstatymas gali užtrukti ilgiau. Būna visiškai sunykę raumenys, daugybė skaudančių kūno vietų ir gyvenimas nuolat vartojant skausmą malšinančius vaistus.
Ką tokiais atvejais gali masažas?
Mano darbe efektą duoda tai, kad ne vien masažais gydau žmones. Masažą aš jungiu su mankštomis, mityba ir konsultavimu.
Beje, pastarasis faktorius yra labai svarbus.
Pacientą reikia nuteikti, kad tai, ką jis daro, turi daryti pats ir siekti rezultatų, kad mes kartu esame komanda ir turime vienas kitam padėti.
Tada rezultatai bus greitesni ir geresni.
Kaip žmogui patikėti savimi, jeigu 10 metų jis negalėjo pajudėti?
Po truputį. Mažais žingsneliais. Pradedame nuo masažų seansų ir dirbame tol, kol sumažėja skausmai, suaktyviname kraujotaką, atgaiviname raumenis.
Tada pradedame po truputį daryti mankštas. Jos grąžina pacientui pasitikėjimą savo jėgomis, tikėjimą, kad jis gali atsistoti ant kojų. Nuo pat pirmos dienos konsultuoju pacientą ir jo artimuosius dėl mitybos, nes jei neprižiūrėsime ką dedame į burną, tai negausime tokių greitų rezultatų.
Tokį kompleksinį gydymą tikriausiai ne kiekvienas pacientas gali sau leisti?
Sakoma, kad sveikatos nenusipirksi.
Stengiuosi padėti ir tiems žmonėms, kurie negali sau leisti tokio kompleksinio gydymo. Šiuo metu nemažai padedu karo pabėgėliams iš Ukrainos, kurie negali gauti Lietuvoje tokio gydymo.
Pagrindinis mano pacientas, su kuriuo dabar dirbu nemokamai, tai 2,5 metukų berniukas Zacharas iš Ukrainos.
Jis serga cerebriniu paralyžiumi ir jeigu nebūtume su juo susitikę, neaišku, kaip būtų pasisukęs jo gyvenimas. Dabar berniukas jaučiasi geriau, sustiprėjo galūnės, nugarytė, tapo žymiai stipresnis, geriau miega.
Jo mama labai laiminga ir aš esu laimingas, kad galiu padėti.
Liutaurą Zubę galima stebėti feisbuke ir susisiekti per mesendžerį arba SMS telefonu +370 647 61 147.
Reklama: sgakademija.lt
Rašyti komentarą