Richard Scolyer

Medikas įveikė paskutinę smegenų vėžio stadiją naudodamas savo revoliucinį gydymą

Australijos gydytojas, kuriam pernai buvo diagnozuotas nepagydomas smegenų auglys, nebeserga vėžiu dėl unikalaus gydymo metodo, kurį jis padėjo sukurti. Apie tai praneša BBC.

Praėjusiais metais jam buvo diagnozuota ketvirtos stadijos glioblastoma.

Sidnėjaus universiteto profesorius Ričardas Skoljeris (Richard Scoliere) sakė, kad jo galvoje rasta nepagydoma ketvirtos stadijos glioblastoma neatsinaujino nuo tada, kai praėjusių metų birželį jam buvo nustatyta nuvilianti diagnozė.

„Praėjusį ketvirtadienį man buvo atliktas galvos smegenų magnetinio rezonanso tyrimas, siekiant išsiaiškinti, ar glioblastoma (ir (arba) gydymo komplikacijos) neatsinaujino.

Vakar sužinojau, kad atsinaujinimo požymių vis dar nėra. Negaliu būti laimingesnis!!!", - dalijosi profesorius socialiniame tinkle X.

2023 m. gegužę keliaudamas po Europą ir skaitydamas pranešimus medicinos konferencijose, Lenkijoje jį ištiko priepuolis.

Scoliere'as grįžo į Australiją, kur jam buvo atliktas magnetinio rezonanso tyrimas, po kurio paaiškėjo, kad jis serga glioblastoma - agresyvia ir nepagydoma smegenų vėžio forma, kurios potipis priskiriamas prie tokių agresyvių, kad dauguma pacientų negyvena ilgiau nei metus.

Ekrano nuotr.
Richard Scolyer / Nuotrauka: X/@ProfRScolyerMIA

Patologas, kuris yra Australijos melanomos instituto direktorius, kartu su savo bendramoksle Džordžina Long (Georgina Long) sukūrė gydymo planą, padėsiantį kovoti su mirtina liga.

Dešimtmetį Melanomos institute vykdytas dueto imunoterapijos tyrimas gerokai pagerino vėlyvos stadijos melanoma sergančių pacientų gydymo rezultatus.

Remdamiesi imunoterapijos, arba organizmo imuninės sistemos panaudojimo kovai su vėžinėmis ląstelėmis, tyrimų informacija, Long ir jos komanda pasiūlė geriausią rezultatą kovai su vėžiu - prieš operaciją naudoti vaistų derinį, kuris yra pirmasis tokio pobūdžio gydymas pasaulyje.

Pasikonsultavusi su ekspertais, profesorė Long nusprendė, kad prieš operaciją ir po jos, siekiant pašalinti Scoliere'o naviką, bus taikoma kombinuotoji imunoterapija.

Kartu su kombinuota imunoterapija Scoliere'as tapo pirmuoju žmogumi, gavusiu vakciną, specialiai pritaikytą pagal naviko savybes, kuri padės padidinti vaistų gebėjimą aptikti vėžį.

Po operacijos jam buvo skirta šešių savaičių spindulinė terapija.

Ekrano nuotr.
Richard Scoliere / Nuotrauka: X/@ProfRScolyerMIA

Mediko gydymas neprasidėjo sklandžiai.

Pirmuosius kelis mėnesius jį kankino epilepsijos priepuoliai, kepenų problemos ir plaučių uždegimas, tačiau nuo to laiko jis jaučiasi geriau ir netgi grįžo į kasdienį gyvenimą, ypač greitai bėgioja po 15 kilometrų per dieną.

„Jaučiuosi geriausiai per daugelį metų“, - pareiškė jis.

„Žinoma, tai nereiškia, kad mano smegenų vėžys yra išgydytas.

 Bet tiesiog malonu žinoti, kad jis dar negrįžo, todėl turiu šiek tiek daugiau laiko džiaugtis gyvenimu su žmona Kathy ir trimis nuostabiais vaikais.“

Scoliere'as dokumentavo savo medicininę kelionę, dalydamasis kiekvienu magnetinio rezonanso tyrimo rezultatu, įskaitant nuotraukas, savo socialinių tinklų paskyrose.

Šaltinis: tsn.ua

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder