Ministras:planų jungti Kraujo centrą ir Transplantacijos biurą nėra

Ministras:planų jungti Kraujo centrą ir Transplantacijos biurą nėra

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) neturi planų jungti Nacionalinį kraujo centrą (NKC) ir Nacionalinį transplantacijos biurą, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

„Nei Vyriausybės programoje nebuvo tokių planų, ir kai praėjusiais metais svarstėme visų pavaldžių įstaigų pertvarkas, tokių planų nebuvo. Ką tik gavome tokius pasiūlymus, tai pakomentuoti daug negaliu, bet tikrai neturime planų tai daryti“, – BNS praėjusią savaitę sakė A. Dulkys.

Ministras taip komentavo Nacionalinio kraujo centro anksčiau paskelbtą siūlymą prie jo jungti Nacionalinį transplantacijos biurą, kad visų sričių donoryste šalyje rūpintųsi viena įstaiga.

NKC direktorius Daumantas Gutauskas Seime teigė, jog „visų rūšių donorystę, apimant kraują, organus, ląsteles ir dirbtinį apvaisinimą, būtų protinga konsoliduoti vienoje įstaigoje“.

Jis teigė praėjusį mėnesį pateikęs sveikatos apsaugos ministrui siūlymą prijungti Nacionalinį transplantacijos biurą prie Nacionalinio kraujo centro, sukuriant Nacionalinį donorystės centrą.

D. Gutauskas pastebėjo, kad tam Nacionalinį transplantacijos biurą reikėtų organizuoti į viešąją įstaigą ir pabrėžė, kad tai nebūtų atvejis, kai NKC „prarytų kitą įstaigą“ ir teigė, jog institucija nauju pavadinimu „būtų jungtinė įstaiga, kuri globotų ir užsiimtų visų rūšių donoryste“.

Nacionalinio transplantacijos biuro laikinoji vadovė Ieva Grybauskienė teigė sujungimui neprieštaraujanti, pabrėžė, kad konsolidavus resursus būtų galima efektyviau populiarinti donorystę.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder