Naudoja lervas žaizdoms valyti

Naudoja lervas žaizdoms valyti, siekdami kovoti su atsparumu antibiotikams

Medikai tikisi, kad ši terapija gali padėti kovoti su pasauline superbakterijų grėsme - krize, kurios galimas katastrofiškas poveikis visuomenei prilyginamas terorizmui ir klimato kaitai.

 

 

Ant infekuotų žaizdų klijuojant lervas, nebereikia naudoti antibiotikų, kurie gali paskatinti bakterijas mutuoti ir tapti atspariomis gyvybę gelbstintiems vaistams, - skelbia Dailymail.co.uk..

Britų Nacionalinės sveikatos tarnybos virtualūs duomenys rodo, jog per pastarąjį dešimtmetį Jungtinėje Karalystėje (JK) atliktų procedūrų naudojant lervas skaičius išaugo beveik 50 proc.

2018–2019 m. Nacionalinės sveikatos tarnybos duomenimis, lervos buvo panaudotos daugiau nei 1300 kartų, palyginti su mažiau nei 900 atvejų 2008–2009 m.

Vis dėlto ekspertai baiminasi, jog slaugytojai, šlykštėdamiesi lervomis, bus atgrasyti nuo lervų naudojimo.

Svonsio universiteto entomologas profesorius Yamni Nigamas teigė, jog siekiant vėl išpopuliarinti gydymą musių lervomis reikės įveikti daug kliūčių.

„Slaugytojos, kurios yra žaizdų priežiūros specialistės, paprastai yra mačiusios lervų terapiją ir pritaria šiai idėjai.

O specializacijos neturinčios ir bendros praktikos slaugytojos nelabai nori naudoti gyvius.

Todėl neabejoju, jog kiekvienas žmogus iš prigimties jaučia pasibjaurėjimą šliaužiojančiais padarais ir dauguma jų yra linkę jais bjaurėtis“, – nurodė profesorius.

Y. Nigamas taip pat pabrėžė, jog lervų naudojimas medicinoje yra itin veiksmingas. „Lervos gali pakeisti sustingusią žaizdą, kuri natūraliai gijo kelis mėnesius.

Taigi, jei turite infekuotą žaizdą, įdėjus lervų, negyvi audiniai bus išvalyti: lervos sunaikins visus pažeistus audinius ir žaizda bus dezinfekuota“, – sakė entomologas.

Išpopuliarėjo karo laikotarpiu

Lervų naudojimas žaizdoms valyti pirmą kartą išpopuliarėjo Pirmojo pasaulinio karo metais, kai lauko chirurgai pastebėjo, kad kareiviai, kurių žaizdos buvo užkrėstos lervomis, gyja greičiau.

Deja, ketvirtajame dešimtmetyje atsiradus medicininiams antibiotikams, minėtas gydymo būdas tapo tiktai istorija.

Vis dėlto tyrimai rodo, jog jis yra veiksmingas gydant sunkiai gyjančias žaizdas ir yra ekonomiškai efektyvus. 2004 m. Nacionalinė sveikatos tarnyba gydymą musių lervomis pripažino oficialiai.

Organizatorių nuotr.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder