Naujas paprastas kvėpavimo testas gali nustatyti kasos vėžį - požymiai ir simptomai

Kasos vėžys yra labai agresyvi liga, kurios išgyvenamumo rodiklis yra mažesnis nei kitų vėžio rūšių - iš dalies dėl to, kad ją sunku diagnozuoti, - skelbia mirror.co.uk.

Didelis mokslo laimėjimas gali padėti nustatyti potencialiai mirtiną ligą ankstyvoje jos stadijoje. 

Dėl svarbaus mokslinio atradimo paprasčiausias pūtimas į maišelį bendrosios praktikos gydytojo kabinete gali padėti nustatyti kasos vėžį.

Ši itin agresyvi liga pasižymi mažesniu išgyvenamumu nei kitos vėžio rūšys, o jos simptomus sunku pastebėti.

Tai gali būti gelta, bloga savijauta, išmatų pokyčiai, svorio kritimas, virškinimo sutrikimai ir pilvo skausmai.

Iki šiol šie požymiai dažnai būdavo painiojami su kitomis ne tokiomis rimtomis sveikatos būklėmis, todėl greitesnis siuntimas atlikti skenavimo tyrimus galėtų padėti laiku pradėti gyvybę gelbstintį gydymą.

Labdaros organizacija teigia, kad šis testas būtų pirmasis pasaulyje šios ligos tyrimas, ir remia Londono imperatoriškojo koledžo mokslininkų grupę, vadovaujamą profesoriaus George'o Hannos, kuri tiria, kaip gydytojo kabinete paimti kvėpavimo mėginiai galėtų padėti nustatyti ankstyvuosius vėžio simptomus.

Socialinės rūpybos ministrė, parlamento narė Helen Whately neseniai apsilankė laboratorijose Londone ir pati išbandė šį testą.

Ji teigė: "Helen Helely Helene išbandė savo jėgas: "Kuo anksčiau pastebime vėžį, tuo didesnė tikimybė, kad jį įveiksime.

Todėl tokie kvėpavimo testai gali būti toks svarbus proveržis, padėsiantis tūkstančiams žmonių anksti diagnozuoti vėžį, kuris gali išgelbėti gyvybę.

"Paimkime kasos vėžį... tai tikrai bjauri liga, kurios išgyvenamumas yra mažesnis nei kitų vėžio rūšių.

Ją sunku nustatyti, nes simptomai dažnai būna panašūs į kitų ligų simptomus, o tai reiškia, kad šiuo metu mažiau nei vienas iš keturių susirgimų nustatomas ankstyvoje stadijoje.

Ši technologija galėtų tai pakeisti.

Kadangi Jungtinėje Karalystėje šia liga serga beveik 10 000 žmonių, nesunku suprasti, koks didelis išsigelbėjimo ratas tai galėtų būti.

"Šie testai ir panašūs testai, skirti stemplės ir storosios žarnos vėžiui aptikti, yra tik vienas iš pavyzdžių didžiulių mokslininkų, labdaros organizacijų ir vyriausybės pastangų kovoti su vėžiu."

Ankstyva diagnozė reiškia, kad kuo anksčiau galima pradėti gydymą.

Jų rezultatai pirmą kartą parodė, kad kraujyje randamus biologinius kasos vėžio žymenis galima veiksmingai sujungti ir sukurti labai jautrius šios ligos testus.

Tyrimų vadovas dr. Chrisas Macdonaldas sakė: "Ankstyvo nustatymo testo suradimas būtų didžiausias pokytis išgyvenamumo dėl kasos vėžio srityje per pastaruosius 50 metų.

Žinome, kad didžioji dauguma pacientų ankstyvieji simptomai pasireiškia likus dvejiems metams iki diagnozės nustatymo, taigi, jei šeimos gydytojams suteiksime naujas priemones, atsiras didžiulė galimybė.

Ateityje tiesiog papūtus į maišelį šeimos gydytojo kabinete būtų galima greitai atlikti skubų tyrimą, o tiems, kuriems jo reikia, - gauti potencialiai išgydomą gydymą.

Tikrai tikiu, kad įgyvendindami šį ir kitus projektus, esame ant proveržio, galinčio išgelbėti tūkstančius gyvybių, slenksčio."

Kas yra kasos vėžys?

NHS teigia, kad kasos vėžys - tai vėžys, randamas bet kurioje kasos vietoje.

Kiek kasos vėžys yra pavojingas, priklauso nuo to, kurioje kasos vietoje jis yra, kokio dydžio, ar jis išplitęs, ir nuo jūsų bendros sveikatos būklės.

Pagrindiniai simptomai

Kasos vėžys gali neturėti jokių simptomų arba juos gali būti sunku pastebėti.

Kasos vėžio simptomai gali būti šie:

    Akių baltymai arba oda pagelsta (gelta), taip pat gali niežėti odą, šlapimas ir išmatos gali būti tamsesni nei įprastai.

    Apetito praradimas arba svorio kritimas nesistengiant

    Jaučiatės pavargę arba neturite energijos

    pakilusi temperatūra, karščio pojūtis arba drebulys

Kiti simptomai gali turėti įtakos Jūsų virškinimui, pvz:

     Viduriavimas arba vidurių užkietėjimas, arba kiti pokyčiai jūsų išmatose

    Skausmas viršutinėje pilvo dalyje ir nugaroje, kuris gali būti stipresnis valgant ar gulint ir geresnis, kai pasilenkiate į priekį.

    virškinimo sutrikimo simptomai, pavyzdžiui, pilvo pūtimas

Jei sergate kita liga, pavyzdžiui, dirgliosios žarnos sindromu, tokie simptomai gali pasireikšti reguliariai.

Gali būti, kad prie jų pripratote. Tačiau svarbu pasitikrinti pas šeimos gydytoją, jei simptomai pasikeičia, pablogėja arba nesijaučiate normaliai.

Organizatorių nuotr.

YouTube ekrano nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder