Naujas tyrimas: Begalė toksinių medžiagų patenka į žmogaus organizmą iš maisto pakuočių

Žmogaus organizme rasta daugiau kaip 3600 cheminių medžiagų, kurios liečiasi su maistu pakuotėse, virtuvės įrankiuose ar kituose daiktuose. Taip teigiama naujame tyrime, atskleidžiančiame nuodingų medžiagų poveikio riziką, praneša „The Guardian“.

Tyrėjų teigimu, cheminių medžiagų rasta žmogaus kraujyje, plaukuose ir motinos piene. 

Į sąrašą pateko labai toksiški junginiai, tokie kaip PFAS, bisfenolis, metalai, ftalatai ir lakieji organiniai junginiai, kurių dauguma yra susiję su vėžiu, hormonų veiklos sutrikimais ir kitais sveikatos sutrikimais.

„Be abejo, nerimą kelia tai, kad turime tvirtą ryšį, kuris rodo, jog kai kurios pavojingos cheminės medžiagos ... iš pakuočių patenka į maistą“, - sakė tyrimo bendraautorė Birgit Geuke iš Ciuriche įsikūrusios ne pelno siekiančios organizacijos ‚Maisto pakuočių forumas‘.

Iš viso tyrime nustatyta apie 14 000 cheminių medžiagų, kurios gali liestis su maistu, todėl tyrimo išvados nereiškia, kad vien tik maisto pakuotės lemia cheminių medžiagų patekimą į organizmą.

Geukė pažymėjo, kad tarp blogiausių medžiagų buvo plastikas, kuris beveik nereglamentuojamas ir kuriame gali būti tūkstančiai cheminių medžiagų.

Silikono ir metalinių skardinių dangų sudėtyje taip pat gali būti toksiškų arba menkai suprantamų junginių. Be to, mokslininkas pridūrė, kad daugelis popieriaus ir kartono gaminių buvo apdoroti PFAS, todėl juose taip pat gali būti plastiko sluoksnis.

Tačiau vartotojai gali apsisaugoti pirkdami produktus stikliniuose indeliuose, kuriuose yra labai mažai cheminių medžiagų. 

Pasak šioje srityje dirbančių tyrėjų, jie į maisto įstaigas atsineša savo stiklinius indus, jei nori maisto likučius pasiimti su savimi namo.

Geukė pažymėjo, kad jei maistą iš plastikinių indų išėmę iš pakuočių, namuose jį perkeliate į stiklinius indus, sutrumpėja laikas, per kurį cheminės medžiagos iš pakuotės patenka į maistą. 

Tačiau mokslininkas mano, kad žmonės vis tiek negalės visiškai išvengti cheminių medžiagų savo gyvenime, nes tam reikės griežčiau reglamentuoti tam tikrų produktų gamybą.

Šaltinis: unian.net

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder