Neapsigaukite, populiarus riebalų nusiurbimo būdas tinka ne kiekvienam

Riebalų nusiurbimo operacija yra viena dažniausiai atliekamų procedūrų pasaulyje. Visos riebalų nusiurbimo operacijų technikos ir metodikos yra nuolat tobulinamos, tampa preciziškesnės bei saugesnės. Šiais metais Paryžiuje vykusio, plastinės chirurgijos ir dermatologijos profesionalus suvienijusio, kongreso „IMCAS“ metu, „Fi Clinica“ plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Vaidas Žvinys parsivežė pagrindinę žinutę – vieno vienintelio ir visiems idealiai tinkančio riebalų nusiurbimo būdo nėra.

Nepageidaujamos kūno riebalų sankaupos – aktuali tema

Daugumai žmonių riebalai kaupiasi probleminėse kūno vietose: juosmens, pilvo, šlaunų, sėdmenų, žastų, pasmakrės ir kt. Net ir sportuojantiems, sveikai besimaitinantiems žmonėms šiomis riebalų sankaupomis atsikratyti ne visada pavyksta. Tokiais atvejais, galima kreiptis į plastikos chirurgą dėl riebalų nusiurbimo operacijos, kitaip dar vadinamos liposakcija, kuri padėtų padailinti kūno formas ir susigrąžinti pasitikėjimą savimi.

Lietuvoje ir užsienyje dėl praktikoje taikomų pažangiausių, minimaliai invazinių metodų vertinamas gydytojas Vaidas Žvinys išskiria, kad riebalinis audinys tikslinėse kūno vietose dažniausiai yra šalinamas lazerine lipolize, „Vaser Lipo“ ultragarsu arba kūno formavimo aparatu „Euromi Lipomatic“. Nors visos šių operacijų metodikos nuolat tobulėja, „Vaser Lipo“ ultragarsinė procedūra Lietuvoje neretai pristatoma kaip viena pranašiausių metodikų riebalų nusiurbimo srityje.

plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Vaidas Žvinys

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Vaidas Žvinys

Gydytojas pabrėžia, kad svarbiausia parinkti riebalų nusiurbimo būdą remiantis individualiais paciento poreikiais, o ne metodo populiarumu. „Tai buvo itin akcentuojama plastinės chirurgijos ekspertų pasaulinio „IMCAS“ kongreso metu. Neteisinga pacientams siūlyti tik vieną operacinio gydymo metodiką kaip vienintelę geriausią neatsižvelgt į tai, kad galbūt to paciento problemai išspręsti labiau pasiteisintų kažkuri kita metodika“, – sako gydytojas ir priduria, kad skirtingas riebalų nusiurbimo būdas priklauso nuo paciento turimų riebalinio sluoksnio sankaupų.

„Jeigu riebalinio audinio storis yra nedidelis ar vidutinis, arba matoma kad liks odos perteklius, jį pašalinti optimalu lazerinio riebalų nusiurbimo būdu. Tai tinka dvigubos pasmakrės panaikinimui, žastų ar kelių ir kulkšnių korekcijai. Lazerinės lipolizės didelis privalumas yra tai, kad jos energija ne tik ištirpdo riebalų ląsteles, bet ir skatina kolageno gamybą, kurios dėka oda greičiau susitraukia bei išsilygina. Lazerinė lipolizė iki šiol yra laikoma moderniausia riebalų nusiurbimo metodika. O didesnėms riebalinėms sankaupoms pilvo srityje gali būti taikomi „Vaser Lipo“ ir „Euromi Lipomatic“ metodai, kurie puikiai pašalins giliau susikaupusius riebalus“, – sako plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas.

Pasirinkus netinkamą būdą – gali pasireikšti komplikacijos

Pasak V. Žvynio, prieš operaciją, konsultacijos su gydytoju metu, yra parenkamas tinkamiausias riebalų šalinimo būdas konkrečiam pacientui. Taip pat aptariamos probleminės kūno sritys, lūkesčiai, vartojami vaistai, turimos ligos ir alergijos, pacientas supažindinamas su operacijos apimtimi ir rizikomis.

„Pacientui niekada nesiūlome vienintelio, visiems tinkančio operacijos būdo – tokio paprasčiausiai nėra. Labai svarbu pacientui parinkti tinkamiausią operacijos būdą individualiai. Pasirenkant netinkamą operacijos būdą, didėja komplikacijų rizika. Gali pasireikšti tokios komplikacijos kaip: hiperpigmentacija (odos patamsėjimas), depigmentacija, nekrozė (audinio žuvimas), kūno kontūrų nelygumai, nukarusi bei nesusitraukusi oda ar pooperacinėje zonoje besikaupiantis skystis. Svarbu žinoti ir tai, kad kuo yra didesnis siurbiamų riebalų kiekis, tuo didesnė ir pačios operacijos rizika. Pavyzdžiui, „Vaser Lipo“ riebalų nusiurbimui reikalingi didesni pjūviai, o tai reiškia didesnę matomų randų ir audinių pažeidimo tikimybę“, – sako gyd. V. Žvinys.

Chirurgas akcentuoja ir tai, kad riebalų nusiurbimas yra skirtas ne svoriui mažinti, o kūno kontūro padailinimui: „Šios operacijos yra atliekamos normalaus kūno sudėjimo ir svorio pacientams, turintiems riebalų perteklių pilvo, sėdmenų, krūtinės, smakro srityse, vidiniame ir išoriniame šlaunų paviršiuose, žąstuose ar keliuose ir kitose probleminėse vietose.“

Renkantis šią operaciją, svarbu atsižvelgti ir į metų laiką. Gydytojas operaciją rekomenduoja atlikti spalio – kovo mėnesiais, kuomet yra vėsu ir dėl to patogu nešioti kompresinę aprangą. Galutinis rezultatas po riebalų nusiurbimo operacijos yra matomas po 3–4 mėn. Po jos, tose vietose, kuriose riebalai buvo nusiurbti, riebalų ląstelės neatauga – jei pacientas priaugtų svorio, nauji riebalai tolygiai pasiskirstytų visame kūne.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder